SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby sme si v prezidentských voľbách neurobili hanbu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak poprvé. Médiá, ako strážny pes demokracie, ma optimizmom nenapĺňajú už dávno. A podruhé, naša opozícia príliš často nezvláda aj jednoduchšie konštrukty než sú kompromisy vedúce k osohu nás všetkých.
 
Hodnoť

 

Autor klope na nesprávne dvere. Následok nárastu extrémizmu má teraz sanovať opozícia svojim zjednotením (veľmi naivná predstava)? Čo takto nahlas pomenovať aj príčinu, prečo rastie extrémizmus a to nielen u nás. A hneď budeme pri koreni veci. Okrem bezbrehého kradnutia, takmer nulovej vymožiteľnosti práva, polofungujúcimi inštitúciami a celkovej blbej nálady u nás, je tiež hlavnou príčinou celoeurópskeho nárastu politická korektnosť. Každý, kto veci nazve pravým menom, je obvinený rôznymi prívlastkami. Tu je nastavený jeden slovník, ktorý treba dodržať bez ohľadu na všetko.
Našťastie existuje pud sebazáchovy a aj postoj k migrácii začína naberať racionálnejšie kontúry.
 

 

Suhlas. Treba pomenovat alebo sa aspon poctivo snazit najst priciny extremizmu.

A neviem ci pomoze ostrakizovanie spominane autorom, skor pomoze pravda - snaha o pravdive pomenovanie skutocnosti a poctiva diskusia s uctou k faktom (opak politickej korektnosti).
 
Hodnoť

Chcem veriť, veľmi,

že autor ako strážneho psa nemyslel takú TA3 alebo Zem a vek. Lebo to sú tiež médiá.
 
Hodnoť

Myslím si že stačí:

Ak všetci tí múdri a slušní kandidáti (že pán Mikloško a ostatní) sa zaviažu že tomu kto bude mať najviac hlasov, odovzdajú svoje odporúčanie a vzdajú sa v záujme a prospech Slovenska svojej kandidáturi. Tí neslušní a nadutí nemusia.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre