SME
Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pošlite Kuffu do cirkusu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Faloš a klamstvo...

...presakuje z Mariána Kuffu. Bohužiaľ.
Čo ste - alebo sme - čakali od Mariána Kuffu?
Priznám sa, že kedysi, pred takými cca desiatimi rokmi, som Mariánovi Kuffovi "statočne naletel" keď som bol i s kolegom v Žakovciach písať o tomto "mužovi na koni" reportáž pre .týždeň - zaujál nás jeho príbeh, impozantne a pútavo vyrozprávaný, akosi ma vtedy "osvietila" kňazova priamosť a úprimnosť. Potom som na Mariána Kuffu a aj na "jeho" ľudí v Žakovciach zabudol, spomenul som si na neho až v súvislosti s jeho bratom Štefanom, vtedy poslancom NR SR. Ešte stále sa nič nedialo. Až, náhle, po rokoch, sa Marián Kuffa začal prejavovať postupne vo svojej väčšej radikálnosti: pochody za rodinu, vystupovanie proti lgbt, "inakosti," proti..., proti..., proti... Vari proti všetkým a všetkému.
Prišiel marec 2018 a s ním zverejnený oznam na webe Kotlebovej K - ĽSNS o tom, aby kotlebovci a ich sympatizanti podporili 2-percentnou asignáciou dane Mariána Kuffu a jeho Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach. Napísal som o tom článok na môj blog v SME:
https://martindroppa.blog.sme....
a už sa to spustilo: bol som diskusii obvinený zo všetkých strán, v skratke - že nenávidím Mariána Kuffu a že nenávidím kotlebovcov. Zaujímavé bolo, že voľky-nevoľky sa k oznamu napokon vyjadrila Konferencia biskupov Slovenska, prostredníctvom nej Marián Kuffa poprel akékoľvek spojenie s kotlebovcami - a súčasne kotlebovci na svojom stranícko-propagačnom webe popreli akékoľvek spojenie s Mariánom Kuffom... Nuž, nebolo to ani pravdivé, ani úprimné. Bolo to falošné a nepravdivé. Presvedčiť sme sa o tom mohli práve v dňoch, keď prišiel Marián Kuffa so "svojimi verencami" do NR SR otvorene podporovať kotlebovcov pri hlasovaní o ich návrhu interrupčného zákona...
To ostatné už poznáme - Michal Havran to veľmi dobre v tomto článku, pod ktorým diskutujem, opísal.
Vďaka, pán Havran.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme nie je náhoda,

že takíto agresívni tmári ako Kuffa sa zjavujú obvykle v časoch, keď to vrie aj v spoločnosti, ktorá sa dostáva do hodnotovej krízy. V pollitickej rovine sú Kuffovym ekvivalentom Kotlebovci, smeráci, snsáci, ale aj "charakterní" Bugárovci. Tí mimochodom pochádzajú tiež z tzv. kresťanskodemokratického hniezda strihnutého etnicky pre potreby cynickkých majetkuchtivých bývalých zväzákov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozdiel medzi jedným šialeným kazateľom - Havranom a druhým - Kuffom je len v tom, že Kuffa urobil a stále robí kopu ťažkej práce a Havran nerobí nič, káže od krčmového stola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To teda nie.

Možno Havran káže od krčmového stola , ale prináša triezvosť do uvažovania.
Pomáha vidieť , nerozostruje videnie .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

triezvosť od krčmového stola :-)). Opäť si pobavil Tominko.

Havran má len kopu nekonzistentných prázdnych fráz. Cez svojich kryptokomunistických priateľov sa dostal v Večeri s Havranom - nepodarenému plagiátu "Lampy".


No a jeho drsný štýl písania, je len provokovanie diskusií a čítanosti týchto hlúpostí ty náš ostrovidko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ukľudni

sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Havranovi nenaletim

v Prípade tohto autora-Havrana vôbec nejde o jeho objekt záujmu. Havran by napísal čokoľvek a o komkolvek. Potreba exhibovat u tohto “filozifa” je priam patologická.
Preto či Havran kričí, chyťte Kuffu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepáčte, ale mýlite sa. Ak súhlasite Kuffom a stým aký typ katolicizmu reprezentuje, chápem, ak nie, potom skúste napísať takýto článok. Nemôžete mi predsa nahovoriť, že všetci u ktorých prevažuje intelektuálna práca nič nerobia, rovnako ako nemôžete hovoriť, že všetci čo sa živia lopatou robia záslužnú robotu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

co je radikalne

na pochode za rodinu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Komentár som čítala kvôli autorovi, nie kvôli téme. Kuffom sa netreba jednoducho zaoberať. Ortodoxných fanatikov to aj tak nepresvedčí, tých, ktorých prichýlil - je to pre nich často jediná voľba, ale určite ich tam nedrží násilím, teda môžu kedykoľvek odísť, nuž, a my ostatní to vnímame ako teátro, čo už nestojí ani za smiech. Vo verejných vyjadreniach a prejavoch by mala vyžadovať od neho určitú dostojnosť predovšetkým cirkev, lebo je jej reprezentantom. Čo sa týka tej jeho komunity - takých ľudí, ktorí spadli na dno, ale sú ochotní sa postarať o seba minimálne prácou, by sa mal ujať štát, lebo sami si už nedokážu pomôcť v celom rozsahu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja sa tej našej katolíckej vrchnosti čudujem. Po revolúcii v 89-tom mala katolícka cirkev enormný kredit, ale ťažko by niekto naprojektoval istejšiu cestu k marginalizácii cirkvi v spoločnosti ako to, čo nám tu predvádzajú... A to samozrejme nemyslím len Kuffu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobrý postreh i keď by sa žiadalo iné slovo vzhľadom na dĺžku procesu samodiskreditácie - sokol, nitrianska vrchnosť, procesy s Bezákom.... na druhej strane Anton Srholec...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autorovi Havranovi nerozumiem. V poslednom čase sú jeho články plné expresívnych výrazov. Čo sa s ním deje?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

už je z tých kuffovcov celý pomotaný. Aj tých je v diskusii poznať podľa útočných, agresívnych a pejoratívnych reakcií, pletú sú dojmy s pojmami, a potom jeden nevie, kam ich zaradiť a o čo im ide.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prihod nieco konkretne

napr. ako hvrn pletie dojmy
s pojmami
nestaci, ze je bakany
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som nepísala o Havranovi, to patrilo na kuffovcov a ich spôsob komunikácie a argumentácie.
Havran sa len prispôsobil úrovni kritizovaných, aby bol aj pre tých zrozumiteľný.
Na hrubé vrece hrubá záplata.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v com ? napríklad píše , že prišiel v sukni, pričom každý vie, že je to normálny odev kňaza. Kto to ale nečítal, si myslí, že tam prišiel v normálnej sukni. Ale samozrejme autor to veľmi dobre vie, ale chce jednoducho zosmiešniť. Je dosť možné, že na tej protestantskej teologickej fakulte bežne takých ľudí stretácal a aj ho učili. V tej cirkvi totiž také bežne nosia. Vtedy im to asi pri skúške nepovedal, že? Navyše tam prišiel s nápisom "nezabiješ" Ja som ho so žiadnou bábkou nevidel a autor neuviedol(a to je u ňho 100% pravidlom) žiadny zdro. výrazy debily, love a podobne nie sú bežnou súčasťou novinára. takže ho parafrázujem: Toto nie je seriózna žurnalistika, Toto nie je seriózna žurnalistika, Toto nie je seriózna žurnalistika , kde auto nepodáva vlastne žiadne informácie iba nadáva a zosmiešňuje. Mimochodopm, ja dám tebe konkrétnu otázku: keďže auto dostal titul teolog aj za t, že na skúškach rozprávala o ochrane života od počatia, akou formnou on prispel do tejto diskusie, keď hovorí, že takto sa to nerobí. Ako to robí on? (V prvej časti príspevku som dokázal,, že zahmlieva, tak dúfam,, že odteraz, ho už nebudeš čítať, mimochodom, keď už, tak by to boli šaty a nie sukňa, keď to autor nevie, nemá elementárny prehľad, ale neviem prečo, ľudí ako ty v pohode ten pánko manipuluje svojimi nevyváženými a neprofesionálnymi komentármi)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

predmetny obrazok uz asi videli vsetci, ale pre istotu a pre neveriacich :
http://www.aomega.sk/sk/spoloc...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre