SME
Piatok, 26. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako vyzerá šikana trestnými podaniami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!

Držim Havranovi palce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Byť obeťou.

Najznámejší prípad úteku pred vyhrážaním je Fedor Gál.
Kto je obeť a kto predátor,je tu už roky popletené.
Mám osobnú skúsenosť,za svoju hlúposť som bol nebankovkách okradnutý.v roku cca 2000.Sudca rozsudok zverejnil tak,že obete,vyše 2000 ĺuďí uviedol adresy,mená,asi aj vek.Boli tam i známe osobnosti,ja som sa hanbil ako pes.O obvinenom nebolo nič zverejnené,nebol nakoniec ani odsúdený,biely kôň bol nastrčený a skutok akoby sa nestal.
Kto dokáže bojovať s celou touto pliagou súdnej moci je hrdina.Boli samovraždy,liečby v cvokárni,úteky ĺudí do zahraničia,ako najčastejšie rozvody.Byť obeťou na Slovensku je ťažšie ako byť predátor.
Novinárska práca je na Slovensku obeťou už od podstaty.Hádam už od čias Márie Terézie keď loboval Kollár, na Slovensku mal spravodlivosť ten,čo si to vedel vybaviť.Európa je šanca,že sa to zmení a držím Havranovi palce a jeho expresívnosť mi vyhovuje.
Taká kuriozita, Kollár vydal i turecký slovník.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SIS nemá naplň

Proti Rusom nesmie odtiaľ mame kopec študovaných ministrov a oligarchov , proti západu už vôbec, tak buzeruju čo sa dá. Dobre peniaze za nič treba zmeniť celý system štát ma zle základy volebný systém
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"držím Havranovi palce a jeho expresívnosť mi vyhovuje."

pripájam sa,
momentálne po prečítaní komentára som sa ešte stále nespamätala natoľko, aby som dokázala niečo napísať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sloboda a spravodlivost

Vyjadsrujem plnu podporu panovi Havranovi pretoze verim, ze sloboda a spravodlivost neznamena mysliet iba na seba a pritom aj pod ruskom konzervatizmu odmietat bez respektu pohlad na svet tych druhych.Spravodlivost spociva aj v tom ze doprajeme slobodu aj inym a nebudeme im ju upierat ani v pripadoch ked s tym co ten druhy hovori a robi nesuhlasime.Vsetci tvorime a ovplyvnujeme stav nasej spolocnosti, s tym ako koname, co hovorime.Spravanie spolocnsti a nazory jej clenov su vzdy vysledkom ovplyvnenia z konania niekoho ineho.Svoje tu urcite zohrava aj historicka skusenost spolocnosti samotnej, naco sa bohuzial tak casto zabuda.Ak sa k tomu prida este aj zaslepenost a tvrdohlavost, vysledkom nemoze byt nic ine ako nespravodliva spolocnost v ktorej sa sloboda vraciam tam kde bola uz vela krat,do ruk vyvolenych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja ti poradím, napíš na tých, ktorí to majú na rováši niečo trefné a admini ťa odmenia bloknutím. Pošepkám ti sú to (právnici).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Policajt sa nemá čo ospravedlňovať

policajt má nezmyselné trestné oznámenie odmietnuť a nie otravovať ľudí hlúpymi výsluchmi
v prípade ak tak nerobí, tak kvôli tomu, že otravovať chce a nezáleží na tom či s presvedčenia alebo donútenia

keď podal trestné Kuciak na Kočnera, tak toho vagabunda nemali odvahu otravovať, Havran však zjavne nezapadá do definície "náš človek"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Policajt sa nemá čo ospravedlňovať."
Súhlasím, je to tak.
Má konať autonómne v zhode so svojim svedomím.

"Milovať znamená správať sa tak, aby človek nemusel prosiť o odpustenie."
Na tú vetu z románu "Príbeh našej lásky" sa nedá zabudnúť.
https://www.youtube.com/watch?...

Nech si tú myšlienky každý preparafrázuje smerom k Vašej pripomienke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bratislava 6. júla 2018

Advokátska kancelária Čarnogurský ULC s.r.o., podala dnes, 6. júla 2018, podnet pre RTVS na zrušenie spolupráce s novinárom, ktorý napísal a zverejnil článok na portáli denníka SME s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ s podtitulom „Prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci“ a podnadpisom „Z Márie Barbie“, pretože v článku uverejnenými prejavmi a tvrdeniami verejne hanobil katolícke náboženstvo, vieru a jej predstaviteľov.

Autor, Michal Havran, znevažuje kresťanskú vieru občanov, keď označuje Pannu Máriu, Božiu matku, za bábiku „Barbie“, symbolizujúcu pohanský symbol. Taktiež sa autor pejoratívne vyjadruje o Ježišovi Kristovi, ktorý je Božím synom nielen pre kresťanských veriacich.

Autor v článku ďalej hanlivo označuje mystériá a pašie kresťanskej cirkvi za „divadlo“, kňazskú sutanu za „sukňu“, posiela katolíckych kňazov „do cirkusu, aby cirkvi zarobili nejaké love“.

Autor vyjadruje fiktívnu nadradenosť, pýchu a svojstrednosť svojich názorov spôsobom urážlivým pre mnohých obyvateľov našej krajiny.

Autor sa v svojich následných vyjadreniach neospravedlnil. Naopak, snaží sa verejne zdôvodniť prvoradosť svojich názorov nad názory ostatných ľudí. Vyžaduje, aby každý rešpektoval jeho názor, pomyslene chránený zákonom z titulu jeho významnosti. Zdôvodňuje to dôležitosťou jeho „slobody prejavu“, ktorou on, predovšetkým v dôsledku svojej prvoradosti, môže obmedzovať zákonom chránené slobody iných.

Svojimi vyjadreniami závažne porušil uvedený autor Etický kódex novinára, ku ktorému sa hlási aj RTVS a zaväzuje sa ho dodržiavať.

Vzhľadom na skutočnosť, že RTVS je financovaná neposledne aj z daní a príspevkov kresťanov, žijúcich na Slovensku, žiadame, aby RTVS prerušila spoluprácu s človekom, ktorý opakovane pejoratívne, neslušne a nadradene uráža kresťanov, kresťanskú vieru a kresťanské symboly a porušuje Etický kódex novinára.

RTVS ako nezávislá inštitúcia, rešpektujúca vierovyznania všetkých občanov Slovenska, by nemala pomáhať niektorým jednotlivcom v presadzovaní ich spupných bohorovných názorov, zameraných na potieranie náboženského presvedčenia iných.

Boh sa pyšným protiví.

JUDr. Mag. Ján Čarnogurský, advokát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Advokát, ktorý v trestnom oznámení šibrinkuje urážkami rozprávkových postavičiek, s podpisom boh sa pyšným protiví, nemôže mať všetkých doma.

Boh má dosť a dosť možností skoliť Havrana bleskom. Neurobil to. Ergo, buďto Havran nie je pyšny, alebo je a Boh to má na saláme, alebo je Boh ďalšia z rozprávkových postavičiek.

PS. Aj Snehulienka mala učeníkov, zomrela a vstala z mŕtvych.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...
směji se v pláči, doufám v zoufání,
mně lékem je, co jiné poraní,
mně při zábavě oddech není přán,
já sílu mám a žádný prospěch z ní,
srdečně přijat, každým odmítán.

preložil Otokar Fischer
...
niekto tu Havrana prirovnal k Villonovi,
tak som pridala niečo z Villonovej tvorby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám pocit, že sa vraciame do stredoveku.
radšej si prečítať Villona,

jež, složiv svou Závěť,
napsal Pařížan Villon v pařížském Châteletu, odsouzen k smrti oběšením.

Františku, už tě nepotěší,
že Francouz jsi a ze vsi zdejší;
teď na krk oprátku ti věší;
ať pozná hlava, oč je zadek těžší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad carnogursky:

a to je co podla teba? to je to kacirstvo? vyslovenie kritickeho nazoru na nieco nedoknutelne? za to ste v stredoveku upalovali, dnes len sikana sudmi, pokrok, to hej. Nie Havran, ale ty, Kufa a podobni urazate krestanstvo a ucenie Jezisa Krista, tym ze ho zneuzivate na posudzovanie a odsudzovanie ostatnych, ze sa starate do zivotov inych, staviate seba na uroven najvyssieho, namiesto toho aby ste podla ucenia zili svoj vlastny zivot najlepsie ako viete. Vdaka Misovi Havranovi za to co robi, vdaka za nas vsetkych, ktori mame z extremistov uplne normalne strach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Vdaka Misovi Havranovi za to co robi, vdaka za nas vsetkych, ktori mame z extremistov uplne normalne strach."

áno, začíname sa báť,
prežívam momentálne niečo podobné,
je to zlé,
roky som ten pocit strachu necítila,
a je to tu.
kam to smerujeme?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Havran

to preháňa s expresivitou

Ale ak advokát napíše, že Havran "označuje Pannu Máriu, Božiu matku, za bábiku „Barbie“, symbolizujúcu pohanský symbol." - tak je to vopred prehraný argument ... pretože Havran naopak píše, že tá bábika degraduje Máriu ... nie Máriu označuje za bábiku Barbie - ale bábiku označuje za symbol nehodný Márie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Každá doba mala a má svojich heretikov, politických aj náboženských.
Tak isto, ako poznáme z dejín náboženské rozkoly, Havran píše o rozpade spoločnosti.
Pravdivosť jeho tvrdení nevieme dokázať, ani vyvrátiť.
Jeho slová môžu uraziť.
To je ale jediný spôsob, ako ubližujú.
Vieme, ako sa v dejinách cirkvi aj spoločnosti vyrovnávali s herézami a rozkolmi, vieme, ako trestali heretikov.
To všetko už bolo.
Máme tu 21. storočie. Dejiny slobody tlače za začali písať spolu s dejinami náboženskej slobody.
Vážení právnici, ak ste sa rozhodli trestať, tak vám pripomínam známy "prípad Zenger" a slávnu reč advokáta Andrewa Hamiltona, ktorou som sa nechala inšpirovať.
Na pripomenutie, prípad Zenger sa stal v Amerike a prvé vydanie novín New York Weekly Journal, kvôli ktorému sa začal súdny spor o slobodu tlače vyšlo 5. novembra 1733.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Peter Molda, Denník Postoj, 4.7.201/8

... Kvôli akým hriechom stínajú Mariána Kuffu herečky, komentátori a protestantskí teológovia v čoraz väčšom počte, vedia len oni. Michal Havran dlhé roky študoval protestantskú teológiu vo Francúzsku. Dáva nám aj francúzskym prízvukom v slovenčine najavo, že bol v ďalekom svete. Pri štúdiu teológie, musel veľa čítať Nový zákon. Ten Nový zákon, ktorý z vnuknutia Ducha Svätého zostavila ranná katolícka Cirkev a za ktorý zomierala. Dnes teológ, spisovateľ, filozov a politik, ktorý vo voľbách do Európskeho parlamentu dostal 0,28%, konštatuje, že kňaz Svätej katolíckej cirkvi nevie, čo je kresťanstvo. Nedáva žiaden argument prečo, ale iba konštatuje...
...Všetko má svoj význam a miesto v Božom pláne. Aj Havranov komentár. Treba veriť, že v spoločnosti a v politike si čoraz viac kresťanských demokratov začne uvedomovať, že liberalizmus a kresťanstvo jednoducho nejdú dokopy...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale to isté

hovoria mnohí liberáli, že liberalizmus a kresťanstvo nejdú dokopy - preto sa snažia eliminovať vplyv toho kresťanstva ....

Nedá sa nič robiť, len držať ústavy, že štát sa neviaže na žiadnu ideologiu ani náboženstvo .... teda ni na kresťanstvo ani na liberalizmus a priznať im rovnakú legitimitu a držať sa demokracie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"že liberalizmus a kresťanstvo nejdú dokopy"

to nehovoria liberáli,
lebo vďaka liberalizmu tu máme slobodu vierovyznania.
To pre kresťanov sa stal liberalizmus nepohodlným,
lebo vďaka jeho učeniu stratilo kresťanstvo svoju výnimočnosť a univerzálnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

napísala som

že to hovoria mnohí liberáli - nie všetci a nie liberalizmus ..... rovnako ale to nehovoria všetci kresťania (ani pre všetkých neplatí tvoja dedukcia o nepohodlnosti a výnimočnosti)
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre