SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deň, keď sa z demokracie stane alternatíva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

je to neuveriteľné

Harabinovi udelil Zem a Vek cenu Prometheus za osobnú obetavosť pre dobro všetkých

Na slávnosti mu tlieskala plná sála, kde boli aj spoluautor knižného bestselleru Neviditeľno Miroslav Polreich, šéf Slobodného vysielača Boris Koróni, šéfredaktor portálu Medzičas Juraj Poláček, herečka Milka Zimková, filozof a publicista Viktor Timura, predseda združenia Slavica Miloš Zverina či šéf Združenia slovenskej inteligencie Korene Viliam Hornáček.

Hovorili ako Danko o mieri a potrebe priateľstva smerom všetkými svetovými stranami - hlavne východom a ako iní o potrebe zabrániť násilnej výmene kresťanského obyvateľstva za moslimských imigrantov, zachrániť kresťanskú rodinu a našu štátnosť.

Zbierajú body v LSNS, strane Vzdor, SNS ale aj kresťanských kruhoch. Cez konšpiračné vízie o migrantoch, NWO, MVO, Sorošovi --- a majú plnú hubu života, mieru a rodiny.

A to som veľký zástanca rodiny aj ochrany života. Aj mieru.

Ale žiadna skutočná pozitívna hodnota sa nepresadzuje deklaráciami, plamennými rečami, hľadaním nepriateľov a skrývaním sa za národ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám dosť divný pocit,či nie je lepšie ujsť veĺmi ďaleko,zabudnúť.
Breiner to zvládol, nie však každý skladá hudbu a je vzácny, presadí sa a vytvorí si
Nový svet.Tie info sú tak toxické,že ĺudia odvracajú tvár a oni si robia čo chcú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Utekať nie je lepšie

Ak začneš utekať pred zlom, tak budeš len utekať a obzerať sa či ťa nedobehne. To nie je plnohodnotný život, ale prežívanie.
Keby ti išlo o život tak nič nepoviem, ale tak zle to ešte nie je, tak uvažuj o alternatíve ako spravíť to že utekať budú ti čo majú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žiadne utekanie!

Žiadne utekanie! Len na to čakajú. Dnes je sofistikovane vedený boj o moc. Unavovaním súpera, inak toto ovláda každý slušnejší rybár. Nestačí zatnúť, ale aj unaviť. Volič musí byť unavený, potom stačí drcnúť a hodí hlas do správnej urny....Len sa nesmie zdôrazniť, že URNA bola charitatívna americká organizácia...možno stále je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To bola UNRA

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Okná sú čarovné oči duše domu...

máš pravdu, tak som to myslel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ona to bola UNRRA,

a čisto formálne bola organizáciou rodiacej sa OSN: United Nations Relief and Rehabilitation Administration. Platili ju, podobne ako celé ďalšie polstoročie platili bezpečnosť demokratickej Európy, reálne daňoví poplatníci USA.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vdaka za

finalne upresnenie :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stále je to tu lepšie

Stále je to tu lepšie, myslím tieto diskusie, ako v slovenskej krčme, dozvieme sa presne znenie a nebijú nás. V krčme sa však dozvieme, že si už niekto robí zoznamy, koho budú zatvárať alebo kto zmizne bez stopy, po uchopení moci, radikálmi, ktorí pochovajú aj ten zvyšok demokracie a slobôd, čo tu ešte zostali. Žuvačky nepomohli udržať bezpečnosť, vodka prevažuje. Vďaka za vysvetlenie pán dr. Osuský.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to tak ako píšete,

a je to tiež jediné živé diskusné fórum, kde diskutujú v nemalom počte aj normálni ľudia. Tým nemyslím len tých, s ktorými som v zákryte, ale aj normálnych oponentov... želám Vám pekné leto!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

“zbieraju body v ... krestanskych kruhoch” -viem ze je moda teraz kopat do krestanov ale skusme nesirit myty a nevydavat svoje dojmy za fakty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Postaci ako priklad

zvolensky, Kuffa, Carnogursky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Carnogursky - ok, ten uletel.
Zvolensky - skus konkretnejsie.
Kuffa - si uplne mimo.

Skus nejake dokazy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a koho

oslovoval napr. Kotelba s potratovým zákonom a nielen ním?
Alebo Fico svojou birmovkou? Alebo Pellegrini účasťou na púti?

Alebo Mečiar iniciovaním Vatikánskej zmluvy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pisal si, ze Harabin a Zem&Vek u nich zbieraju body.

To, ze sa pokusaju politici votriet do priazne krestanov je ich racionalna marketingova strategia, pricom je na veriacich aby to precitali. Kotleba a LSNS u praktizujucich veriacich zjavne nemali uspech. Fico, Meciar a Pellegrini su tiez v zjavnom a hlbokom rozpore s krestanskou moralkou.
Mimochodom krestanov oslovoval tymto sposobom pri svojej prezidentskej kampani aj Kiska (krst jeho vnucky) - pricom to vobec nebolo potrebne. Uplne by stacilo keby viac upriamil pozornost na to, comu venoval 10 rokov svojho zivota a svoje legalne zarobene peniaze (Dobry Anjel).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cena

pre Harabina bola len ilustrácia toho, kto ho podporuje .... písala som k článku, ktorý bol o tých, čo stvorili a udržiavajú tento systém, kde funguje len korupcia a nefunguje skoro nič iné - kde sa stratila dôvera ľudí nielen k spravodlivosti, ale aj jedného k druhému ...

Vo mne sa niečo zlomilo, keď mi vystrašená mama (86 rokov) po návrate z kostola hovorila, aby som nešla na protesty Za slušné Slovensko .... lebo sú tam dženderistky a vôbec im nejde o vyšetrenie vraždy, lebo o potratoch na tribúne nehovorili ... cca.

A na FB som zistila, že Kuffova prednáška je najväčším hitom na stránkach typu: Rusko je najväčší priateľ, Chceme vystúpiť z NATO a EU a Slobodná verejná mienka ..... a mne vynadal nejaký priateľ priateľa, že podporujem vojnu, lebo chodím na tie Sorošovské protesty a som vlastizradca. Všetko ľudia, čo sa dovolávajú Boha a národa.

Som veriaca. A stále sa ozývam, ak sa veriacim upiera právo byť občiansky aktívnymi. Ale ak teda chce niekto zneužiť na politické ciele veriacich .... tak kto sa má ozvať, ak nie my? A nemyslím tým to Kuffove, že veriacich zneužijú dženderistky skryté na protestoch. Myslím tým predpokakanosť a strach, že ak odmietneme spojiť sa s Kotlebom pri potratoch, že je to niečo neprípustné, lebo potraty nie sú OK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiez som videl clanok v Nku, kde bola neuveritelnym sposobom dezinterpretovana ta inkriminovana Kuffova kazen.
Potom som si tu kazen celu pozrel.

Okrem ineho tam Kuffa hovoril, ze ti ktori boli na proteste bojovat proti korupcii a postavit sa za slusnost tam boli dobre.

Dalej je faktom, ze organizatori zrusili pozvanie pre jedneho z konzervativnych recnikov. To neznie zrovna ako podpora slobody prejavu, ci ucta k demokracii a jej hodnotam.

Inak celkom vtipne je, ze, ked sa niekde spomenie Sorosova politicka agenda a nim financovane organizacie, tak sa vzdy najhlasnejsie ozvu ti, ktori za zas za vsetkym vidia Putina :)

To, ze si Kuffovu kazen zdielaju nejake pochybne stranky - tak na to nema on ziaden dosah.
Pre mna Kuffu definuje to co robi - a to comu zasvetil cely svoj zivot (pomoc odkazanym a strarotlivost a pomocna ruka pre tych najbiednejsich co sa ocitli na dne). Okrem ineho je Kuffa aj kazatel - za zivot ma stovky ak nie uz tisice kazni. Za to, ze v jednej co sa tyka vasne vybocil, ho nebudem upalovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem

ako interpretovalo N-ko Kuffovu prednášku .... ale vie, že k dezinterpretáciám prichádza dnes a denne a u hocikoho ( je to vlastnosť ľudskej komunikácie a treba s ňou počítať)

Ja som si tú prednášku vypočula veľakrát tu je prepis jej častí "...podľa toho, čo som videl v TV tam nebol Kristov duch lebo tam boli nenávistné heslá .... ak nebudeme poukazovať na chyby vlády nie je to dobre ... "aha! Pozor! ... neni to to, lebo použili nás kresťanov na to, aby sme naivne prerazili múr a v tých davoch sú skrytí dženderisti, pretože som zistil, že na sociálnych sieťach presne LGBT :podte manifestovať, poďte, poďte (výrazná mimika a gestikulácia).... prečo majú taký záujem?"

"...boli tam aj takí, čo im išlo o dobrú vec a tí tam boli správne ale boli tam aj ľudia plní nenávisti z LGBTI .... A boli tam aj mimovládne organizácie a ak pozrieme na internet zvonka - čo sú mimovládne organizácie? čo sú mimovládne a nadnárodné spoločnosti, zistime si či tam boli alebo neboli"? Boli alebo neboli? Aj ja sa pýtam - ak boli - tak čo z toho vypllýva?"

Takže nevyberaj len niečo - ale vnímaj to s celým kontextom ... on jednoducho spochybňoval protesty - tie protesty, ktoré boli proti systému, o ktorom je tento článok.

Koho nepustili na pódium z konzervatívnych rečníkov a prečo?
Lebo ja viem len o z diskusie Hríba so Šústom, že nemohol niekto, kto chcel hovoriť o neslušnosti potratov. A to by bolo OK. Ak by tam vystúpil niekto s potratmi alebo aj LGBTI témou - tak by sa protesty rozpadli. O tom totiž neboli.

Isteže Kuffa neovplyvní priamo to, ktoré stránky ho zdieľajú ... ale rozmýšľať o tom, prečo tak jeho slová rezonujú práve s týmito stránkami - by mohol.

Ja ho tiež nechcem upalovať . prečo hneď taký expeesívny výraz?
To medzi schvaľovaním a upaľovaním nič nie je ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a pusti si aj

čo hovoril o protestoch Fico a zrátaj zhody ....

Žijeme v demokracii (zatiaľ ešte stále, aj keď niekedy je to s ňou na hrane). V demokracii majú legitímne právo občania aj na pochody za život aj na Pride pochody. Len čo začneme okliešťovať práva občanov na slobodné prejavenie sa - začneme siahať na podstatu demokracie.

Ak sa nám niečo nepáči - jediná možnosť je voliť demokratické postupy a skúsiť presvedčiť dosť ľudí o tom, čo si myslíme my. A to nejde inak ako verejnou a otvorenou diskusiou - s informáciami a faktami ... nie strašením, podozrievaním a vyvolávaním nevraživosti. Platí pre všetkých - aj pre tých, čo v mene záujmov LGBTI vysmievajú kresťanov a útočia na ich schopnosť rozumne myslieť. Aj na tých, čo posielajú pochody za život do stredoveku - aj na tých, čo nazývajú ženy vrahyňami a chcú ich zatvárať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dezinterpretacie som cital v clanku na Nku, kde niekto tu kazen dost tendencne akoze analyzoval.

Kazen som si pozrel este raz, a uznavam, ze je uletena a u ludi moze vyvolat chaos mozno aj strach v myslienkach. Umysel bol asi dobry, ale prevedenie je povrchne... Skoda.

Ad ucast na protestoch: myslim, ze to bol presne ten, o ktorom pises. Nechcel hovorit len o potratoch, chcel ich len okrajovo spomenut.

Upalovanie bola hyperbola.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre