SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúfa niekto, že väznica v Mali únoscu navždy pohltí? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrušenie amnestii Mečiara bolo

výsledkom silného tlaku verejnosti a opozície. Potom už mala nasledovať práca Ficovej-Spolužiakovej prokuratúry a Kaliho-Sakovej polície. Ako túto prácu vykonávajú, vidieť z pristupu a ochoty vypocuvat Kosika. Lexa, vrahovia Remiasa, únoscovia Kováča sa nemusia báť. Zrušenie amnestii bude mať zmysel, až keď táto vladna mafia príde o moc. Dúfajme, že už o 2 roky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nezabúdajte, že Kosík je v prvom rade zločinec, odsúdený za závažny trestný čin na súhrnných 18 rokov väzenia. Pred spravodlivosťou ušiel. Vždy kopal za tých, z ktorých mal lepší profit a neštítil sa ničoho. Myslíte si, že naraz si vstúpil do svedomia a chce niekomu, alebo niečomu prospieť? Nie, len sa mu situácia vymkla z rúk, a teda robí všetko preto, aby to zvrátil, a chce sa pomstiť tým, čo ho “hodili cez palubu”, ako sám povedal. Len naivný sa môže domnievať, že by vypovedal pravdu, a nič viac len pravdu a že by povedal podrobne o všetkom čo k prípadom vie. Sám si zvolil celý doterajší spôsob
života, tak nech si ho užíva so všetkým, čo k tomu patri - aj to väzenie. Len nerobiť zo zločinca politickú kauzu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V reportazi to pisu

Samozrejme, ze jeho umysly nemozno povazovat za krystalovo ciste. Avsak tak ako v pripade mafianskych bossov, z jeho vypovedi moze prist taky vystup, ktory nestrannemu sudu pomoze odsudit vinnych. Sudca nema len slepo nacuvat, co svedkovia hovoria, ma zvazit vsetky jemu dostupne fakty, a na zaklade nich rozhodnut.

Navyse, v pripade takeho sudu nie je ani v Kosikovom zaujme mlzit alebo klamat. To by totiz mohlo ohrozit zmiernenie jeho trestu, s cim kalkuluje, ked svoju vypoved ponuka.

Nejdo o to, ze sa s Kosika robi politicka kauza. Ide o to, ze policia a statne organy opat nekonaju tak ako by mali - v zaujme vyriesenia niektorych kauz z minulosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

Ako možno neveriť nejakemu mafiánovi, ktorý doviedol policiu na miesto, kde mafiani zahrabali obeť? Tak aj bývalý siskar môže pomôcť usvedcit šéfov, ktorí pachali zlociny. A toho sa boji Lexa, Meciar a zrejme aj mnohí súčasní politici, ktori vládli s Meciarom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zločincov typu Lexa a spol.

môžu usvedčiť iba spolupáchatelia.!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak by sme spravili anketu na ulici - kto je to Kosík? asi najčastejšia odpoveď by bola sused odvedla. 1 z 500 by možno tušil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skutočne geniálny postreh.

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:D

Luboš Koksík :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nerob si z jeho mena srandu, lebo ti úderka dá aj 10x mínus...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak by mal štát záujem ..

No veď to. Ale zjavne nemá ... lebo preto lebo
Nedvěd - Jak miloval Pán Bůh tenhle kraj, když takovou krásu mohl mu dát, ...
Jak strašne musel sa previniť ĺud toho kraja, že Pán Boh mu dobrú vládu nemohol dať ...
- Inštitúcie nejavia známky ochoty, prehlbuje sa nedôvera občana - čí záujem je nadradený nad záujem verejnosti ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mýliš sa. Dôvody existujú, ale bez ich

pochopenia sa stav nedá napraviť.

S ľútosťou musím konštatovať, že príliš veľa opozičných politikov aj novinárov tie dôvody nechce poznať, resp. ich nechce pripustiť.

Pán Boh za to nemôže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto je vrchol drzosti vládnej moci

Jednou zo základných povinností štátu je, abysa postaral o svojich obyvateľov v zahraničí.
Jedna ohavnosť už bola urobená, keď bol občan nášho štátu unesený do druhého štátu.
Teraz sa deje o nič menšia ohavnosť a to tá, že náš štát serie na svojho občana a necháva ho žiť v ***** väznici v poslednej diere v Afrike a je úplne jedno čo ten človek urobil.

Štát tu ni je na to, aby mohol vyberať dane, ale na to aby pre obyvateĺov tejto krajiny plnil úlohy, ktoré nedokáže vykonávať on resp. firma.

Normálne si prajem, aby niekomu z trojice Sákova, Pele, Kali, Fico zatkli nejakého potomka v afrieke trebárs z adrogy, neumyselné zabitie. To by sme len videli, ako rýchlo by sa všetko dialo, kým dotyčného dostanú domov na spravodlivý súd.

To čo sa deje Kosikovi sa môže stať každému z nás. Autom zrazíte v cudzej krajine človeka, a môžte stráviž desiatky rokov v poslednej diere, plenej ľudí nakazených AIDSom. Je säta povinnosť štátu aspoň sa pokúsiť Vás dostať do väzanie na Slovensku.

Tento človek, chce vypovedať v jenom z najťažších zločinou tohto štátu a nič sa nedeje.
Keby to SMER myslel z ich "potrestaním únosu" naozaj vážne, už dávno sú rozhovory an najvyššej úrobni v otázke prevozu tohto človeka.

Potentnáti tohto štátu si nezaslúžia naozaj nič iné, len aby sa niečo podobné stalo im resp. ich blízkym. Karma je zdarma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sūhlas

Zveličene povedané - Kosík a jedna nespravodlivá pokuta za dopravný priestupok a je tu obraz najmenej dôveryhodnej polície v rámci EÚ. Ešteže jej dôverujú aspoň naši ľudia :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenska policia a prokuratura

nemaju zaujem Kosika vypocut. Oni predsa VEDIA vsetko o unose Kovaca aj vrazde Remiasa, Kosik im nepovie nic nove. Len stale este maju moc ludia, pre ktorych by zverejnenie tychto skutocnosti sposobilo problemy. Napriklad pan Kalinak, mozno aj pan Harabin a iste aj dalsi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebude to také ľahké drahá ...

Zadovážiť zákonným spôsobom dôkaz pre trestné konanie výsluchom osoby nachádzajúcej sa v zahraničí určite nepredstavuje jeho návštevu vyšetrovateľom či prokurátorom v pozícii súkromnej osoby a nezáväzne sa s ním porozprávať, čo urobili novinári SME. To je niečo podobné, ako keď vylúčili existenciu údajného účtu v Belize rodiny Ficovcov ako "dôkazom" pre trestné konanie jednoduchou spravodajskou informáciou medzi dvomi finančnými jednotkami (Slovensko - Belize) pritom nebolo postupované podľa Trestného poriadku (orgány prokuratúry požiadajú o zahraničnú pomoc v trestnom konaní a druhá strana túto svojimi príslušnými štátnymi orgánmi zabezpečí).

Je jasné, že sú osoby na Slovensku a nie je ich málo, ktoré robia všetko preto, aby Kosík v trestných veciach nemohol slobodne proti nim svedčiť, veď im ide relatívne o pokojný a blahobytný život. Určite sa niektoré úkony zo strany slovenských orgánov so zámerom získať dôkaz od Kosíka alebo jeho vydanie na Slovensko urobili, skôr formálne. Predpokladám tiež, že sa niektoré mohli urobiť razantnejšie a premyslenejšie, čo však závisí od odbornej kvality našich "orgánov" ale aj od ich chuti (pozor korupcia) využívať aj neštandardné prostriedky napr. v súčinnosti s našou diplomaciou (za účinnej spolupráce diplomatických misií členských krajín EÚ, najmä Francúzska) vyslať styčného dôstojníka, ktorý by na mieste podľa možností a miestnych zvyklostí zaktivizoval a koordinoval činnosť ministerstva spravodlivosti v Mali, zabezpečil aspoň operatívny kontakt s Kosíkom a ním poskytnuté informácie využiť k ďalšiemu výkonu vyšetrovania na Slovensku, pravdaže využiť aj sily a prostriedky našej spravodajskej služby.

Pokiaľ Kosíka nemôžu určité "osoby" umlčať iným spôsobom - dlhodobý výkon trestu na Slovensku s hrozbou jeho ďalšieho navyšovania (viď prípad Mikuláša Černáka) pri maximálnom mediálnom ataku na jeho dôveryhodnosť, pričom jeho podmienečné prepustenie by záviselo práve od týchto "osôb" a od jeho "mlčanlivosti", potom je pre nich lepšie, aby bol čím najďalej od Slovenska a čo najdlhšie a od možnosti od neho získať relevantné a zákonné dôkazy, pretože potom existuje už len jeden spôsob ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ten spôsob je taký, aký bol použitý pri Kuciakovi a jeho snúbenici. V akom to štáte žijem?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepochybne všetci vieme,

že v Mafiánskom, veď to bolo verejne povedané najvyšším veliteľom. A inak, inak to nebolo od roku, ked sa Močár a spol zmocnili tohto štátu. Žiadny veliteľ si s tým už neporadil. Filozoficky to vidím, jedine, že by sa táto spoločnosť zmenila na diktatúru, iná očista, ako vymretím zakorenenej Hydry, nie je možná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

otázka

Môže sa v tejto veci viac angažovať prezident?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm,

prezident republiky má pravdu ... Slovensko je mafiánsky a darebácky štát napr. ... nielen vo výsledku prístupu reperesívnych orgánov vo veci expremiéra právnika Mečiara v kauze únosu či vraždy Remiáša ... ale aj expremiéra právnika Fica vo veci vraždy investigatívneho novinára Kuciaka ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak vychadzam

z predpokladu ze sefom je stale najlepsi minister vnutra v znamom vesmire , ktory je tiez TOP hlava Smer gangu,ktoreho manzelka bola v teame ktory vycestoval do SUI so specialnym poslanim suvisiacim s tym o com chce Kosik vypovedat...dava to co sa deje celkom zmysel
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre