SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neviňte plasty. Problémom sú ľudia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Čiže keď sa ide robiť niečo, čo zároveň zlepší povedomie ľudí o separovanom zbere, tak je to na figu. Radšej nerobme nič a čakajme 100 rokov kým sa rozhodneme robiť všetko?
 

Neviem, ako

to zlepsi povedomie o separovanom zbere. Kto separoval, ten bude aj dalej, akurat ze PET flase tam uz nebude davat, ale pojde s nimi naspat do obchodu. Ak PET flase u neho tvorili vyznamnu cast separovanych plastov, tak sa mu dokonca tymto znizuje motivacia separovat, lebo ak flase vrati do obchodu a doma v zltom kontajneri mu ostane len zopar obalov, tak si moze povedat, ze kvoli takej troche to robit ani nebude. Kto neseparoval, ten separovat nebude, akurat mu pribudne nosenie PET flias naspat do obchodu.
 
Hodnoť

Problémom sú ľudia

nie plasty. To aj ja tvrdím. Ale pravda je asi niekde inde, ako píše autor článku.
Pravda je asi tá, že doteraz PET-obaly dostávajú recyklačné firmy zadarmo a do budúcnosti to asi tak nebude, lebo tí, ktorí budú PET a plechovky spätne vykupovať, si budú za tento hodnotný odpad pýtať peniaze.
 
Hodnoť

Nesiahajte

nám na plasty a naše zisky!
SLICPEN je nezávislé neziskové združenie právnických osôb so sídlom v Slovenskej republike, ktoré vyrábajú, používajú alebo sa zaoberajú obalovými prvkami a materiálmi. Členmi môžu byť aj organizácie predávajúce alebo distribuujúce balený tovar.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre