SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tentoraz sme si Rusov pozvali sami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Presne toto, čo sa tu deje, je z historického pohľadu a našich skúseností maximálne desivé.
"... ilustrácie trestuhodnej erózie slovenskej bezpečnostnej architektúry, ktorej sa Slovensko nijako nebráni.."
 
Hodnoť

Rozklad štátu dosahuje obrovské rozmery.

Médiá roky prinášajú desiatky a stovky prípadov (aj trestných), v ktorých slovenské štátne orgány a inštitúcie zlyhávajú a neplnia si svoje zákonné povinnosti. Už roky sa hovorí o tom, že u nás je polícia sprivatizovaná politickou stranou Smer, rovnako je v pochybnostiach aj nezávislosť orgánov prokuratúry, no a o nezávislosti a dôveryhodnosti súdnictva a ním nastoľovanej spravodlivosti nemáme žiadne pochybnosti. Len včera odznela informácia, že jeden zo spolupáchateľov únosu vietnamského občana z územia Nemecka sa k svojej účasti doznal, čím vzniklo dôvodné podozrenie, že vietnamská spravodajská služba vykonala únos človeka v azylovom procese, ktorý bol prevezený z Nemecka a Česka na Slovensko, kde minister vnútra Kaliňák jej poskytol v rozpore s uznesením vlády slovenský letecký špeciál, ktorým podľa všetkých indícií bol prevezený na slovenskej „pôde“ (na palube lietadla) cez Moskvu do Hanoja. V samotnej podstate tým hovoríme o tom, že základná vnútroštátna bezpečnostná zložka – polícia (a s ňou aj spravodajské služby) ale aj ďalší trestnoprávny subjekt – prokuratúra neplnením si základných úloh narušuje základy bezpečnostnej situácie na Slovensku a novinári sú zhrození, že ide o „trestuhodnú eróziu slovenskej bezpečnostnej architektúry, ktorej sa Slovensko nijako nebráni.“

Veď po týchto rokoch rozkladu nášho štátu sa predsa nemôže nikto tváriť prekvapene, že na našom území sa zahniezdi ruská bunka Nočných vlkov. A „paralelné polovojenské zbory v kombinácii s vyostrovaním spoločenskej nálady“ tu na Slovensku môžu existovať len preto, lebo už spomínané štátne zložky nepoznajú a neaplikujú na danú situáciu platný zákon č. 570/2005 Z.z. o brannej povinnosti. Bolo by dobré sa spýtať tých vlčích špecialistov z Ruska, či by na ich území pripustili, aby „niekto“ len tak zvolal nejakých brancov a začal ich cvičiť vo vojenskom remesle. Je jasné, že takýto snaživec by bol putinskými súdmi odsúdený na 20 rokov sibírskeho blahobytu.

PS : predsedu parlamentu a predsedu SNS Danka však máta najmä veľvyslanec Ukrajiny, ktorý si dovolil pripomenúť, že v prípade návštevy poslancov NR SR (!), pravdaže "súkromnej" na Kryme sa dopúšťajú porušenia ukrajinských zákonov a do budúcnosti budú mať problém s prípadným príchodom na Ukrajinu. Takže jeho vyjadrenie na sociálnej sieti je koncipované takmer ako vyhlásenie vojny. Nemal by počkať až si aspoň nakúpime tie lietadlá, či radary či obrnené vozidlá?
 
Hodnoť

Kremeľ už dlhšie vníma

Slovensko ako jeden z najslabších článkov EÚ a NATO, a tak sa logicky pokúša vytrhnúť ho odtiaľ ako jednu z prvých krajín. A podstatná časť našej politickej elity sa tomu nečinne prizerá alebo tomu aktívne napomáha. Základne putinovských vlkov na našom území sú zjavne súčasťou širšieho plánu s jasným strategickým cieľom.

Určite sa ten ich strategický cieľ budú snažiť dosiahnuť ešte predtým, než Danko a Kotleba budú vykopnutí voličmi z parlamentu. Lebo taká ideálna konštelácia mnohopočetných užitočných idiotov v našom parlamente sa im po budúcich voľbách už nemusí tak skoro naskytnúť.
 
Hodnoť

 

Ukrainský scenár jak vyšitý.....
 
Hodnoť

Podľa mňa je zaslepené zľahčovanie

problému tvrdiť, že "tých zopár harabúrd a hŕstka hypermotivovaných prerastených detí iste nemôže akokoľvek ohroziť ani len požiarnu zbrojnicu v Dolnom Lopašove či Prašníku. Nie, nemyslíme si, že sa tu chystá krymský scenár." Krymský scenár sa chystá celkom určite. Aspoň v zmysle oslabenia a rozkladu EÚ, NATO, európskeho konceptu demokracie, liberalizmu a ľudských práv. Slovenských brancov a podobných ľudových milícií nie je "hŕstka" ale tisícky - a onedlho budú vycvičení lepšie ako slovenskí profesionálni vojaci. Tak nech SME pred tým prestane zatvárať oči a písať podobné bludy, lebo takto tie noviny nie sú o nič lepšie ako smerácka banda.
 
Hodnoť

 

Pán Ján Harangozó, prečítajte si ešte raz komentár.

Dovolím si reagovať na vetu:"Nestojí však za ním deväťdesiatročný pán z Manhattanu, ale najmä domáca ignorancia, ak nie niečo horšie".
Po vystúpeniach predsedu parlamentu v Rusku začínam mať obavy, že ide o niečo horšie.
 
Hodnoť

Nič sa nedeje...?

Žiadne prekvapenie. Viac razy som v diskusných príspevkoch spomenul, že Smer a SNS nie sú dve strany, ale iba dve frakcie tej istej strany riadenej zo zahraničia. Každý kto Danka a Fica podporuje, vie, že podporuje zlo. Vôbec nie je podstatné akými argumentmi to zdôvodňuje. Článok mi pripomenul jednu takmer zabudnutú scénku.
Už je to dosť dávno, sledoval som partiudvoch miestnych koryfejov v Košiciach. Bol to typický kaviarenský šach, komentovaný po každom ťahu dvojjazyčne. Nejaký čas sa nedialo nič minoriadneho, ale odrazu jeden borec previedol ťah podstatne hlasnejšie ako je bežne zvykom. Potom sa lepšie uvelebil a zaujal napoleonsku pozíciu s rukami zloženými na hrudi. Súper varovaný týmto gestom sa krátko zamyslel, a potom sa opýtal - "čo sa deje?" Reakcia prišla okamžite: Semmi, csak a nyaka véres (nič, len krk máš krvavý). Aspoň tak mi to preložili a mienilo sa tým, že situácia je beznádejná.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre