SME
Štvrtok, 25. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukončime chudobu v Afrike. Hneď, radí Babiš (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Mr. Benjamin

citujem: „Nemôžeme prijať všetkých migrantov z celej planéty,“ povedal Babiš pre FT, akoby niekto niekde naznačoval, že by to Česká republika mala alebo sa chystala urobiť.
Snáď logickejšie sa to dá chápať tak, že keď sa bavíme o nejakom probléme v európskom kontexte (resp. je to téma skôr dôsledkov pre Európu, ale na druhej strane aj príčin mimo územie EÚ), chpe sa to "my" nielen ako Česká republika - ústami p. Babiša, ale mienené "my" ako Európska únia. Logicky.
Bolo by nepochopiteľné chápať to ako obhajobu, že nemôže všetkých prijať ČR, opäť logicky a aj trochu úsmevne.
A v oblasti vplyvu, jednania, rokovaní, rýchlosti atď Visegrádskej štvorky, nemáte s komentom o slimačom tempe pravdu. Úlohy V4, jej vplyv aj akceptácia napr. aj záujem nielen zo strany Rakúska, hovoria jasne o tom, že netrávia (slimačí) čas nafukovaním prázdnych balónikov héliom, ale snažia sa prispievať k riešeniu vážnych tém, aj tej imigračnej, v zmysle spolupráce, podpory riešení a podieľaní sa na pomoci rôznymi spôsobmi. Dávnejšie hlasy o centrách mimo EÚ zrazu nachádzajú záujem, ako aj z iných opakovane navrhovaných riešení. Bolo by fajn byť viac objektívny, aj keď Babiš je mi ukradnutý a myslím si o ňom svoje, nemusí mať všetky úmysli zlé a nemusí byť všetko čo vypustí z úst, hlúposť.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre