Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Henry II. Žilinská bitka Rómov prebrala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pani redakrorka tento slnieckarsky grc sa neda ani komentovat absolutna spodina zurnalistiky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a svoj ***** grc si láskavo prehltnite sám
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pardon opravujem sa: a svoj jedovatý grc si láskavo prehltnite sám


Čítajte viac: http://www.sme.sk#ixzz5MIX7Ft6...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dávnejšie som čítala o jednom pokuse. Dievčatkám vo veku cca 3-4 roky vymenili v kočiariku bielu bábiku za čiernu. Keď sa deti vrátili ku svojej hre, nekompromisne vyhodili z kočíka čiernu bábiku a radšej sa uspokojili s prázdnym kočiarikom. To svedčí o tom, že cudzie a neznáme automaticky považujeme za nebezpečné, iné a nepriateľské. Tolerancii a akceptácii "inakosti" sa musíme učiť, nie je to prirodzená charakterová a morálna kvalita. Začať treba už od detí v predškolskom veku. Čím skôr, tým lepšie.
Už starovekí Gréci delili "obývaný svet" na územie kultúrnych „helénov“ a ne-gréckych „barbarov“, pritom o kultúrnej a intelektuálnej vyspelosti antického Grécka niet pochýb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nenávisť

Si môj nepriateľ "bioetika". Si iný. Nechcem sa učiť akceptácii takých ako si ty, nie je mi to prirodzené. Neznášam takých ako si ty. Možno, keď ťa nabudúce s partiou podnapití stretneme na ulici, zmlátime ťa.
Poznám tú štúdiu. Je zo minulého storočia a hovorí o tom, že keď je niečo iné (ako to, na čo sme zvyknutí), tak to dávame preč. Nehovorí to iba o tom, že tie deti dovtedy vyrastali v rasovo rovnakom prostredí. Hovorí hlavne o tom, že niektorí sa správajú ako 3-4 ročné deti.
Vieš, čo chýba Slovákom? Podrobnejšie skúmanie antiky. Lebo spomenúť si tu práve na túto kapitolu, to hraničí s negramotnosťou alebo účelovosťou. A teraz sa teším na tú nenávisť, čo sem dáte :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem, či ste pochopil, čo som tým chcela povedať.
Tolerancii a akceptácii "inakosti" sa musíme učiť, nie je to prirodzená charakterová a morálna kvalita. Začať treba už od detí v predškolskom veku. Čím skôr, tým lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Byť tolerantným k "inakosti", to slovo nerada používam, ale v istých súvislostiach sa mu nedá vyhnúť, je prejav morálnej vyspelosti, ku ktorej sa treba dopracovať výchovou a vzdelávaním.
Akceptovať inakosť nie je prirodzené, nie je to inštinkt, ako napríklad pud sebazáchovy, materinský cit, alebo pud vedúci k sexuálnemu/reprodukčnému správaniu.
Ak ma za to chcete "zmlátiť", potom stojí na zamyslenie, akú máte výchovu a na základe vašeho vyjadrenia pochybujem aj o vašej inteligencii.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vidím,ste sa vrátili.Ten Váš Goya bol dobrý.Voĺakedy denník Sme robil rozbory obrazov,ten brechajúci pes a röntgen tieňa so symbolikou... by bol školský príklad spojenia histórie so súčasnosťou pre dnešnú generáciu,ak by bol ochotný to niekto čítať.(aj keď zobrazenie skepsy v dobe optimizmus je výhra).
Téma Gréci kontra Barbari je v určitom zmysle téma "Západ".
(Havran,Kepplová, Kundera r.1984).
Chcelo by to širšiu diskusiu vo formáte Havran.
V takýchto témach sa ch rapúni nevyznajú a neriskujete vyhorenie.
Život je len jeden.
Cigáni má okradli reálne, to klamanie majú fakt rodové,ale čas beží.Všetko sú to drobné novely.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Oprava :nie je výhra
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mladá pani,

môžete začať od seba. Dajte svoju dcéru do škôlky s cigánmi a ona hneď pochopí ich inakosť a určite ich akceptovať nebude. Ak by v Bratislave nebola taká príležitosť, príďte na Východ a potom sa podeľte o svoje skúsenosti. V tých školách Vám do hlavy liali len samé *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mám jednu smutno-veselú skúsenosť. Keď pred rokom zatvárili v Nitre tesco, obľúbené nitrianskym Rómami, zašla som si na výpredaje aj ja. V oddelení hračiek bola skupinka Rómov, ktoré sa hrali s loptou, ktorú im mama nechcela kúpiť a nechceli ani poslúchnuť predavačku, aby loptu odložili na miesto. Rozhodla som sa tým deťom tú loptu za pár euro kúpiť. Menšie deti prejavili veľké nadšenie a radosť. Starším chlapcom sa mi v tom chaose podarilo "vybrať" z tašky peňaženku. Našťastie všetko sledovali ľudia a všimli si to, takže ku krádeži nedošlo.
Loptu som deťom predsa kúpila, ale už na ulici o ňu neprejavovali záujem a skončila na druhej strane cesty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Závidím Vám

ten etuziazmus,že nedokážete povedať, že pri konaní dobra Vás obdarovaní okradli a Váš dobrý úmysel aj tak vyšiel navnivoč. Zrejme ešte stále nechápete inakosť našich cigánskych spoluobčanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja ich stretám celý život.
Príliš lipneme na našom blahobyte.
Ano, je to veĺký problém, ale viete koĺko ĺudí -gadžov sa na tom nabalilo?
Problém je šovinizmus a nezáujem.Dediny neriešia ani bielych neprispôsobivých.
Viete koĺko by pomohlo len zálohovanie plastových fliaš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"A teraz sa teším na tú nenávisť, čo sem dáte :D"

nenávistne ste reagoval Vy.
Správate sa ako to 3-4 ročné dieťa, ktoré vyrastalo v rasovo rovnakom prostredí, a všetko iné je mu cudzie, nepoznané a preto nebezpečné a nepriateľské. Ak tak koná a zmýšľa aj v dospelosti, potom treba hľadať chybu v prostredí, ktoré ho formovalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Nechcem sa učiť akceptácii takých ako si ty, nie je mi to prirodzené."

Nenávidieť si sa kde naučil?
Alebo je tvojou prirodzenou výbavou? Potom nemáš medzi ľuďmi čo robiť, lebo si nebezpečný a nevyspytateľný vo svojich nenávistných prejavoch a agresivite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veľa o antike nevieš, a podľa všetkého ani nevieš čítať s porozumením.
Antický svet bol otrokársky, napriek tomu, že sa v ňom zrodili základy európskej filozofie, práva a vedy. Barbari, rovnako ako otroci si nezaslúžili úctu ani rešpekt slobodných občanov.
Pre Aténčana bol aj Demokritos, „ignorovaný ako barbar zo severu“.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Diskusia

pod Vaším príspevkom ukazuje ešte jeden aspekt (možný): Ak predstavitelia a "záchrancovia" "utláčaných" sociálnych a kultúrnych skupín obyvateľstva nepochopia písaný text, povedané slovo, a z toho si ešte účelovo vyberajú útržky so zmanipulovaným kontextom, nepomáhajú vytvárať zmier a riešenia konfliktov, ale naopak.
A Zuzku Kepplovú mám rád. Napriek tomuto jej komentáru. Aj ona má právo nepochopiť. Ak chce ale o niečom písať, mala by to dobre poznať. Je potrebné oddeliť dve skutočnosti: násilný trestný čin výrastkov a chuligánov, a dlhodobý sociálny problém jednej skupiny obyvateľstva. Ak sú tu doma, Zuzka, tak nech sa podľa toho správajú. Ak máme doma prach a špinu, väčšinou, tí normálni, prach utrú, špinu zmyjú. Alebo sme iní ako oni, a my nie sme doma???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mila Zuzka ked romovia zbiju, vykradnu stalo sa ze aj zavrazdia babicku/dedka kvoli zopar euram tak preco sa tu necudujes? Nie som ziaden rasista a ani nesuhlasim so zilinskym incidentom ale tak tento clanok mi nadvihol zaludok a to poriadne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak nie si rasista, nepoužívaj v rovnakej vete "ale"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nevedel som ze slovo ale je synonymom rasizmu
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre