SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo nám hovoria deti lesieb o tradičnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

deti

lesieb majú tiež nejakých otcov .... čo ich učia tie lesby o otcoch?

Že sú to len darci spermie, alebo niekto na jedno použitie?
Ako si to preloží pre seba taký syn?
 

 

A preco by Vas to malo trapit? To je snad ich problem, ako svojim detom taketo veci vysvetlia. Z pohladu spolocnosti nie su dolezite taketo detaily, dolezity je vysledok - ma vychova homosexualnym parom nejake negativne dopady na dieta? Vedecke studie dokazuju, ze nema.
 

nie

to nie je problém len tých lesieb, ale aj ich detí a otcov tých detí ....

Čo konkrétne dokazujú tie vedecké štúdie?
Aké konkrétne dopady skúmali, na akej vzorke a akou metodikou?
 

 

Ak chcete odpovede na tie otazky, staci 2 minuty googlit. Ale naozaj si myslite, ze The New England Journal of Medicine by uverejnil hocijaku blbost?
 

ja som googlila

a dôkazy som nenašla ..... ak si ty našiel - daj aké

The New England Journal of Medicine interpretuje svoje výsledky veľmi opatrne súc si vedomý metodologických obmezení a absencie prediktora vývinu a vôbec neprezentuje výsledky ako dôkaz, že deti sa celkovo v homorodinách vyvíjajú rovnako priaznivo.

Veď ani Prokopčák si netrúfal napísať to bez dovetku o malej a vychýlenej vzorke.
 

 

Autor nerobí nič iné, len sa pustil do bulvárnej témy. Pre zvýšenie čitanosti a svojho mena všetko.
Pri všetkej úcte, nebudem sa vyjadrovať a podporovať “novinára” jeho “kvalít”. Ak je hejtovanie (čo sám priznal na FB práve o krtikuke FB) jeho cieľ, je to ehm človek exhibicionista.
 

 

Napríklad tu je metaanalýza 79 solídnych štúdií, ktoré zodpovedajú vedeckým kritériám porovnávania a možno ich brať ako objektívny zdroj informácií. Z tých to 79 štúdií, ktoré zodpovedajú nárokom objektivity, validity, nezávislému výberu vzorky ap., drtivá väčšina- 75 z nich došlo k výsledku, že deti vychované v rovnakopohlavných rodinách nie sú v ničom odlišné od deti vychovaných v tzv. „tradičných“ rodinách. 4 štúdie došli k záveru, že deti z rovnakopohlavných rodín môžu byť znevýhodnené. Ale medzi tými štyrmi je aj jedna štúdia, ktorú v odbornom svete nik neberie vážne (Ide o podvodnú, hoci v neinformovaných kruhoch občas citovanú „štúdiu“ Marka Regnerusa z r. 2012). Väčšina štúdií bola opakovane kontrolovaná a ,až na Regnerusovu „štúdiu“, ihch platnosť nebola spochybnená. Tu je metaanalýza a prehľad týchto 79 jednotlivých štúdií.
https://whatweknow.inequality....
 

 

Kto tie studie oponoval a ake ideologicke pozadie maju autori?
Pri tom v akom rozvrate su humanitne obory na zapadnych univerzitach a aky odpad produkuju je to vcelku namieste otazka.
 

 

K +
 

neodpoviem ti

najskôr možno koncom týždňa ... na toto je treba viac času

Ale aspoň toľko: tá metaanalýza aj jednotlivé štúdie sú zamknuté - nemám k nim prístup a platiť to nebudem. Z abstraktov sa veľa dočítať nedá. Ale len tak námatkou, čo som stihla otvoriť - väčšinou ide o malé súbory s nejasným zložením a sledujú sa faktory, ktoré s rodinnou konšteláciou nemajú veľký súvis - napríklad psychické ochorenia (treba ísť do ich etiologie). Dokonca popirajú aj to, že homosexualita je vrodená - keď skúmajú, či deti vychovávané homosexuálmi nevykazujú homosexuálnu orientáciu, Načo to merajú, keď to vraj nie je výchovou ovplyvniteľné?

Ako zdôvodníš, že Regnerusova štúdia je podvodná?
 

 

Mimochodom New England je Mekka LGBTI aktivistov.
Dalej treba dodat, ze pomer lavicovych a konzervativnych profesorov na US univerzitach je aktualne zhruba 6:1, v humanitnych odboroch je ten nepomer este ovela vyssi.
A pri niektorych humanitnych odboroch (gender studie napr.) je zarazajuce aky odpad vedia vyprodukovat ako “vedecku” pracu - a tento odpad si medzisebou “oponuju” navzajom (vacsina tych ideologickych studii nie je podpisana viac ako raz).

Takze dost opatrne by som narabal so “studiami” v humanitnych disciplinach. Aktualne sa pracuje na algoritme (na baze umelej inteligencie), ktory podobne ako je odhalovanie plagiatov, bude odhalovat neomarxisticky pseudovedecky balast medzi vedeckymi pracami.
 

bolo by načase

pretože aj keď sama mám humanitné vzdelanie, niekedy sa hanbím, čo všetko sú schopní ľudia v mojom a príbuzných oboroch vyprodukovať .... humanitné vedy potrebujú očistiť od balastu, diletanstva a ideologie.
 

to

že na univerzitách pôsobia "gender studie" je pre mňa záhadou .... to už je skoro ako povinná katedra vedeckého komunizmu na každe VŠ za socíku
 

 

Googliť - tie informácie majú takú výpovednú hodnotu ako prd makový. Aká je to teda správna lesbická rodina, keď v nej niet toho druhého, ktorý sa podieľal na vzniku tejto rodiny?
A na druhej strane, aj mnohé tradičné rodiny nestoja na za nič, ale to je vždy len o úrovni ich členov, hlavne teda rodičov. Sú aj tie poriadne, ale kvantum rodín je aj nefunkčných
 

je pravda

že aj heterorodiny niekedy zlyhávajú (odmietam používať slovné spojenie "tradičná rodinas", lebo nepokladám rodinu za vec len tradície)

Ale ak zlyháaj rodina, ktorá má ideálnu konšteláciu, ako to ustoja rodiny, ktorých konštelácia je sama osebe deficitná? Rodiny, ktoré musia riešiť veľa problémov navyše: vysvetliť dieťaťu prečo nemá otca, zabezpečiť aby ten otec a jeho rodina "dali pokoj" (aj starí rodičia z otcovej strany tam sú) ....
 

 

Súhlasím, ja nemám nič proti lesbickým párom a ich spolužitiu, ak im to tak vyhovuje. Ale rodina ako taká, mi do toho nepasuje pre absenciu, v tomto prípade, otca. Z pohľadu dieťaťa sa mi to zdá byť také oklamané, neúplné, nelogické ....
 
Hodnoť

tak takto,

ja predsudkami rozhodne netrpím. Neviem, či už nezačína autor trpieť predsudkami voči "tradičnej" rodine. Vyrastala som v neúplnej rodine, rovnako som vychovávala dlhé roky moje dieťa sama, na vlastných skúsenostiach môžem povedať či a ako ma to poznamenalo alebo môjho syna. Rozhodne si o tradičnej rodine ilúzie nerobím ale ani o lesbickej - rodinu tvoria muž, žena alebo homo či lesbický pár. Od tých závisí aká tá rodina bude. A dobrý mužský vzor, či u dievčaťa alebo chlapca je veeľmi potrebný - vytvára to zdravý vzťah k mužom, resp. ženám a často ich je potom potrebné aj za pomoci odborníkov korigovať. Častokrát ani jedinec nevie prečo má problémy s niečím, až keď sa ide do minulosti objaví netušené veci.
 

 

To si napísala veľmi presne.
Presne o to ide. Dieťa potrebuje počas svojho vývoja vnímať nielen ženský, či mužský vzorom, ale obidva súčasne. Že to vždy nie je možné, je iná vec.
 

to nie je len o vzore

vzor je príklad, ktorý nasledujeme .... ale rodič vplýva aj inak

Napríklad neprítomnosť otca môže spôsobiť problémy chlapca zvládať svoju prirodzenú agresivitu - niekedy ju potom obracia voči sebe (úzkosť a pocit viny). Otec sa väčšinou podpisuje na budúci vzťah detí oboch pohlaví k autorite - sú ľudia, ktorých problémy s autoritou sa s nimi vlečú celý život: v práci, v športe, v strete s dominantnejším správaním a pod.. Žena s problematickým vzťahom s otcom (aj v podobe, že otec nie je - nechcel ju) má často problémy so sebadôverou a dôverou k mužom.

Dieťa si potrebuje odžiť svoje vlastné konflikty aj s otcom aj s mamou. Nestačí vidieť strýka ako riadi auto ... treba si absolvovať aj stret.

Dieťa nepotrebuje len lásku - ale aj možnosť experimentovania s vlastným správaním vo vzťahu k tým najbližším, kde riziko odmietnutia nie je veľké.

Môže to byť dosť individuálne, ale sú tisícky popísaných prípadov, keď si ľudia psychoterapiou riešili tieto problémy v hlbokej dospelosti (nie do 25 rokov). Ale z pohľadu okolia sú to zdraví, inteligentní ľudia - naoko bezproblémoví. Niekedy ani sami nevedia, prečo v niektorých situáciácz zlyhávajú, prečo majú napätý vzťah už s tretím šéfom po sebe. Napríklad.
 

Vidíš do toho hlbšie

než ja. Vďaka za náhľad do tejto oblasti.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre