SME
Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kde sa vzali alternatívne médiá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Ach jaj, vo všetkom je chyba, v propagande, v platenom obsahu, v čitateľoch. Vo všetkom okrem novinárov a vydavateľov. Vy ste bezchybní. Vy na úspechu sprostej Putinovej propagandy nemáte žiaden podiel.

A čo Vaše elitárstvo? Všetko najlepšie vieme, všetci sú hlúpi, my chyby nerobíme a Váš názor nás nezaujíma. Skúsili ste sa niekedy pozrieť na Vaše články s odstupom? Lebo tá povýšeneckosť z nich sála.

Ste rovnaký ako FB, firma s najväčším počtom klientov, ktorá nemá starostlivosť o zákazníkov. Akú máte Vy v SME starostlivosť o zákazníkov, ktorí Vám naviac ešte aj platia? Zaujíma Vás názor čitateľov? Zaujímajú Vás chyby, ktoré tu denne v článkoch produkujete? Diskusie nečítate ani na ne nereagujete, napísať sa Vám nedá, proste Vy viete najlepšie. Áno, dá sa Vás upozorniť na chybu v článku, ale reakcie od Vás – ďakujem, ospravedlňujeme sa, mali sme tam chybu - toho sa človek od Vás nedočká. Veď my sme len hmyz, ktorý má platiť a byť vďačný. Ľudia tu častokrát píšu koľko faktografických a argumentačných chýb máte v článkoch a aká je odozva? Žiadna! Čitatelia sú Vám ukradnutí. Diskutujete s Vašimi čitateľmi? Veď tu je kopec čitateľov, ktorí majú v oblasti o ktorej je článok oveľa lepšie vedomosti ako nejaký redaktor, keďže v danej oblasti desiatky rokov pracujú, alebo to študujú a ich názor je pre Vás nepodstatný a nezaujíma Vás a nemáte potrebu s nimi diskutovať. Kým nebudete svojich čitateľov brať ako svojich zákazníkov a správať sa k nim tak, nemajú dôvod budovať si k Vám nejaký vzťah. Aká je Vaša interakcia s Vašimi čitateľmi, s tými, ktorí Vám platia za obsah?

Zabudli ste na ďalšiu dôležitú vec, ktorá k radikalizácii spoločnosti prispieva a to je Vaša frustrácia a snaha zarobiť. Cez články si novinári ventilujú svoju frustráciu zo všetkých špinavostí, na ktoré prídu a vylievajú kýble negativizmu ďalej na čitateľov. Tie šialené hyperboly, ktorými prepcháte titulky a každý odsek Vašich článkov - každý spor nazvete vojnou, všade maľujete katastrofálne scenáre, každá druhá správa má primitívne klikbajtový titulok pôsobiaci na najnižšie pudy a po jeho prečítaní sa človek dozvie, že sa nič nedeje, ale tá pachuť skazy a úpadku, tá otrava už v človeku ostane. A je od Vás.

Pozrite sa na titulku Vášho webu. Katastrofy, katastrofy, katastrofy. Áno, máte kopec sekcií, kde píšete normálne články o bežnom živote, bez politiky a strašenia, ale vyťahujete ich na titulku, kedy a v akých počtoch? Málo, pretože v honbe za klikmi vyťahujete len katastrofy, katastrofy a katastrofy.
Bulvárna honba za klikanosťou svet lepším nespraví. A povýšeneckost a odmeranosť tiež nie.
 

Kjell,

btw: prezraď, odkiaľ čerpáš informácie Ty?
 

 

číta starú Zmenu a prepisuje z nej blbiny na hlavné správy, odtiaľ má informácie
 

 

Sueddeutsche Zeitung, FAZ, NYT, Daily Beast, Euractiv, Sme, Dennik N, Pravda, Trend
 
Hodnoť

 

"Máme to na tanieri každý deň: „alternatívne“ médiá sa vraj na scéne nezjavili len tak, sú výsledkom dlhodobej mizernej novinárskej práce štandardných médií, ktoré namiesto nahej, ničím neskreslenej pravdy halia svoje texty do rubáša politickej korektnosti"
Ale to je predsa pravda. Len si to porovnajme s 80-tymi rokmi. Vtedy neexistovala žiadna politická korektnosť a rovnako neexistovali ani žiadne alternatívne médiá. Sovietska propaganda na západe, ak ešte nejaká vôbec bola mala nulový efekt. Zato väčšina ľudí u nás aj v ďalších vtedajších komunistických šttátoch sa pozerala na západ. %Ludia počúvali západnú hudbu, pozerali západné filmy a počúvali správy na "štvavých" rádiách ako Slobodná Európa alebo Hlas Ameriky, ktorým na rozdiel od komunistickej propagandy verili. A prečo tomu tak bolo? Bolo tomu taj aj preto, že vetdy ešte nebola na západe žiadna politická korektnosť. Lebo tá dnešná politická korektnosť nie je nič iné ako novodbá komunistická cenzúra a komunistická propaganda.
 

 

Politická korektnosť je podľa mňa hlavne o kultúre. Aký zmysel má robiť politiku v duchu rasistických vtipov? Prípadne sexistických?
 

 

Politicka korektnost je skor cenzurovanie faktov, ktore su pre istu skupinu prilis bolestive na to aby s nimi boli konfrontovany.
Napriklad v Amerike je problem skonstatovat, ze cierny pachaju disproporcne viac trestnych cinov ako biely a tomu zodpoveda aj ich zastupenie vo vazniciach - namiesto toho hladaju zdovodnenie v utlaku a “white priviledge”. Alebo u nas je politicky nekorektne skonstatovat, ze osady su tvorene na vyse 99% Romami. Alebo, ze zarazajuco vysoke percento Moslimov v Europe schvaluje vrazdenie pri samozvrazednych atentatoch a dzihad, alebo, ze zarazajuco vysoke percento z nich chce Shariu ako pravo platne pre vsetkych. Pozoruhodne je, ze politicka korektnost sa akosi vobec nevztahuje na krestanov.
 

 

Pletieš si príčinu a následok resp. ani len neuvažuješ o tom, že by to mohlo byť aj inak.
- Čo ak je dosledkom vyššej kriminality černochov v USA chudoba a nie rasa?
- To, že osady sú rómske sa normálne hovorí. Neviem prečo máš pocit, že nie.
K chudobe odporúčam tento článok: http://cestavon.sk/blog/pre%C4...
- S tými moslimami si na to ako prišiel? Pretože napríklad po útoku na Charlie Hebdo pochodovali proti násiliu aj moslimovia - akurát nemali heslo Je sui Charlie ale meno moslimského policajta, ktorý pri útoku zomrel. Rovnako moslimská organizácia u nás pravidelne po útokoch vydáva vyhlásenia o tom, že ich odsudzuje (dá sa to nájsť na webe).
- Sharia - to je podľa mňa to isté ako keď nám katolibanci tlačia ich videnie sveta. Robí to každé náboženstvo.
- Politická korektnosť na kresťanov - daj príklad.
 

 

Neviem ku komu/k comu reagujes - ja som nikde netvrdil, ze pricinou vyssej kriminality je rasa. Skus citat s porozumenim.

Ad romske osady: ludia z Progresivneho Slovenska maju problem s tymto nazvoslovim a tvoria si k tomu vlastnu politicky korektnu terminologiu.

Ad Moslimovia v Europe: pozri si vysledky rozsiahlej studie, ktoru robil Berlinsky institut socialnych vied v krajinach EU s vyznamnym zastupenim Moslimov. Vysledky su uplne jasne. Tvoje vybrate hrozienka na tom bohuzial nic nemenia.

Rozdiel medzi Shariou a krestanskou filozofiou je v tom, ze krestanstvo nema ambiciu byt jedinym a poslednym nabozenstvom, nema ambiciu riadit stat a to najpodstatnejsie - na rozdiel od sucasneho Islamu je kompatibilne si zapadnou civilizaciou (resp. jeho filozofia je zakladom pre etiky a moralky zapadnej civilizacie). Dalsi podstatny rozdiel je v nebezpecnosti a agresivnosti. A nie zdaleka to nerobi kazde nabozenstvo - Islam je jedine nabozenstvo, ktore si priamo vo svojom uceni narokuje byt to posledne a jedine spravne.

Ad politicka korektnost a krestania: priklad si dal aj ty sam - pri RKC sa nerozpakujes pouzivat urazlive vyrazy (katolibanci) - pri Moslimoch s Islame si nic take nepouzil ;)
Ale v podstate je to priznacne pre cely zapadny medialny mainstream a progresivnu lavicovu ideologiu - urazky, nadavky a podkopavanie krestanstva su vitane a dovolene, pri Islame je to tabu.
 

 

Progresívne Slovensko nie je celé Slovensko. Nie je to dokonca ani celý mediálny priestor. Ani celá politika.

Dajte nejaký link. Rád si prečítam. Inak dosť často sa mi stáva, že v tých textoch sa vôbec nedočítam to čo tvrdia diskutujúci.

Kresťanstvo sa nepletie do politiky? A čo KDH či SDKÚ. To "K" je tam za kresťanstvo. Nedávne referendum vraj za rodinu no v skutočnosti proti homosexuálom bolo čo ak nie montovanie sa kresťanstva do politiky? Či snaha uzákoniť zákaz antikoncepcie dokonca s trestnou sadzbou? A dôvod je pochopiteľný. Priamo v integrite človeka - kresťan asi nebude rozhodovať v politike proti svojej viere. Tak isto ako moslim, žid,... A pointou každého náboženstva je jeho šírenie.

Katolibanec vzniklo predsa z talibanu - teda z obludnej organizácie islamu. Je to teda priama urážka oboch. Ozaj a čo Charlie Hebdo - ten si predsa priamo proti duchu politickej korektnosti robil srandu z moslimov a islamu. Podľa mňa ste akurát Vy citlivý na kresťanstvo. Napríklad teraz sa kopec kresťanov rozhorčuje, že čo si to média dovoľujú označiť Kuffu sa kontroverzného.
 

 

Jasne, uz len sa dohodnut co je rasizmus a sexizmus. Napr na zapad od nas je sexizmus povedat
ze existuju biologicke rozdiely medzi muzmi a zenami.
 

Ako to vieš?

Kedy si ty bol na zãpade?

Camping v chorvãtsku nie je zãpad
 

 

Sexizmus je rozhodovať na niečom na základe pohlavia - napríklad zoberiem za šéfa Fera lebo je chlap a nie Janu, lebo je žena - bez ohľadu na ich kvalifikáciu.
 

Súhlas.

.
 
Hodnoť

a samozrejme v 80-tych rokoch

počúvali ľudia západnú hudbu aj preto, že západná hudba 80-tych rokov bola neporovanteľne kvalitnejšia než tá dnešná. Však stačí si porovnať rockovú hudbu 80-tych rokov s dnešným popovým a hiphopovým odpadom. S tým dnešným nechtným odporným nepočúvateľným odpadom ako Drake alebo Kendrick Lamar a podobný odporný grc. A rovnako aj západné filmy 80-tych a nielen 80-tych rokov boli neporvnateľne lepšie než tie dnešné. Znančá časť dnešných filmov sú politcky korektné hovadiny, ktoré sú len o málo lepšie ako boli sovietske filmy.
 

 

Tak nepočúvaj a nepozeraj. Bude to lepšie pre tvoje zdravie.
 

Myslíš, že na túto radu

neprišiel aj sám?
Súčasťou inteligencie je aj schopnosť posúdiť, či môj nápad je naozaj hodný, aby som ho ponúkol aj ostatným, alebo to síce je pravda, ale banalita, ktorú si musí uvedomiť každý eukaryot.
 

 

Presne tak. Vsetko je dnes horsie ako v 80tych rokoch. Lenze, uz vtedy platilo, ze vsetko bolo horsie ako v 30tych rokoch. A tak by sme sa dopracovali az k tomu, ze najlepsie bolo kedysi velmi velmi davno a cim dalej, tym je to horsie.
 

 

Bla bla bla.
Kvalitu hudby neviem posudit. Ale napriklad co sa tyka moderneho umenia - tak to je v porovnani s umenim z minilosti totalny odpad bez akychkolvek narokov na kvalitu.
CreepingDeath ma dalej minimalne pravdu v tom, ze Holywood v poslednych dekadach tlaci do svojich filmov svoju ideologicku a politicku agendu (lavicovu, “progresivisticku”) a tak je vacsina filmov co do deja a posolstva politicky korektny lavicovy odpad.
 

Ja nerozumiem ani umeniu

tak preto sa opýtam takto - ak to umenie v minulosti bolo také kvalitné, prečo napr. Vincent van Gogh predal za svojho života iba jeden obraz? Prečo sa teraz jeho obrazy predávajú za milióny? Sú to kvalitné diela?
Ak sú:
predtým neboli?
Kedy sa kvalitnými stali?
Ako to, že nekvalita sa odrazu zmenila na kvalitu?

A mimochodom, čo to je kvalita v umení? Ja, priznám sa, neviem povedať, čo je kvalita vôbec, nielen v umení (dosť dlho s tým zápasím, ale to je o inom. Možno inokedy)
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre