Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kaliňák a Fico by mali prestať vnucovať svoje ideály (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

A zas dokolečka, dokola
Aj keď po najbližších voľbách kontinuita skončí, obávam sa, že na vyvodenie zodpovednosti za všetko zlo čo KSSmer a komplici napáchali nebude tzv. spoločenská vôľa. Stav spoločnosti sa podobá na stav v krajine po páde totality boľševíkov v '89. Hlasy žiadajúce vyvodenie zodpovednosti voči KS boli umlčané, potlačované. A hlavný argument bol v tom, že komunistov bolo priveľa... a tak sa vytiahol zamat. (ergo dnes v replike - skutok sa nestal -), a máme vládu postboľševíkov. Dnes sú smeráci zas rozlezení v celej štátnej a verejnej správe, zas ich je cca toľko ako boľševíkov pred prevratom... a ak po zmene vlády zas sa vytiahne "zamat", potom nič iného si (ako štát) nezaslúžime len zhýralú vládu postsmerákov v budúcnosti.
s34qdk
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj keď bude politická vôľa tak prekážkou bude 9 nových ústavných sudcov z dielne Smeru, ktorých Kiska na jeseň či chce alebo nechce vymenuje
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bude/nebude

Ak bude voľba nových ústavných ctihodnosti plne v réžii kontinuity, tak samozrejme že 9 nových kúskov tam nebudú z rangu 9 Statočných (teda tých bolo iba 7 a aj to ešte prv bolo 7 samurajov), ale budú na kontinuitu naviazaný ako dieťa pupočnou šnúrou na mamu naviazané býva. Zmena voľby, čo plánujú, tomu nasvedčuje (a zároveň usvedčuje Most, že vôbec nejde v kontinuite a zodpovednosť a harakter - Gal verziu čo ešte Žitňanská skúšala, osekal ako kazigraf všetko osekáva daňami).
Iná vec je, že zmena ktorá by zmenila smerovanie krajiny, si v podstate vyžaduje úplnú, radikálnu zmenu. Nie len osôb v parlamente a vláde. Kontinuita zla, nečestnosti, zneužitia postavenia je rozšírená skrz štátnu a verejnú správu, v justícii, prokuratúre, jednoducho všade. A "vyčistiť" tento chlievik nepôjde bez ústavných zákonných zmien. Ale k tomu chýba "maličkosť", ústavná väčšina v parlamente.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž takto...

Prezident SR reprezentuje SR navonok a nemá skoro žiadne výkonné právomoci.Po prevalení skutočností týkajúcich sa únosu vietnamského občana, bude veľmi dôležité či sa zúčastní stretnutia s ľuďmi, ktorí vyšetrenie tohto prípadu zo strany SR neumožnili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi tak to je.

s34qdk napísal síce príspevok maximálne pesimistický, ale treba s ním súhlasiť.
Koho pamäť neklame, ten vie, že Mečiarovi pätolizači boli všade. Mečiar padol, ale jeho pohrobkovia boli ešte dosť dlho rozlezení na miestach, ktoré za verné služby Mečiar rád prideľoval. Dlho trvalo, kým sa títo pätolizači preorientovali. No a na koho asi? Nuž na ďalšieho, ktorý má so slovenským národom len tie "najlepšie" úmysly. Problém je iba v tom, že za slovenský národ ten ďalší považuje iba samého seba. A ktože je ten usilovný najväčší Slováčisko? Že by Fico?
A kruh je zavretý. Opäť potrvá strašne dlho, kým sa jeho prívrženci vytratia a na Fica budeme spomínať s dešpektom a úsmevom, ako na Mečiara.
Ale to, čo Fico zasial, tu bude ešte dlho.
Logicky po Ficovi príde ďalší "spasiteľ." Kto to asi bude? Netrúfam si hádať, ešte sedí v parlamente a a SMER vládne a tak je to otázne. Ale jedno je isté: Bude to ľavičiar. Lebo našinec (naša mierumilovná väčšina) je už taký. Potrebuje niekoho nad sebou. Niekoho, koho treba poslúchať. Ktorý (ako mierumilovná väčšina dúfa) pomôže, keď treba.
A zas dokolečka, dokola ...
Pozdravujem s34qdk.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vlemi

trefne si to popisal - tak je to veru. (K+)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozdravujem aj ja

Neviem či je to len pesimizmus, alebo vnímanie reality.
Predsa len táto skúsenosť u nás sa neviaže len ku boľševíkom.
- Vznik 1.republiky - z bývalých "maďarónov" zrazu tí naj národovci
- z "demokratov" otočka na ľudákov
- tí sa tiež po II.sv, vojne otriasli a svoje miesto v KSS si našli

Neviem čím to je, ale opakovane po zmene režimu, nositelia zla predošlého režimu, okamžite ako zistia, že za zlo minulé nič nedeje sa, obsadia funkcie a "recyklujú sa" na práve vládny názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vieš, čo je najkrajšie na nás?

Že na všetko máme nejaké porekadlo. Na tento jav máme napríklad "Kam vietor, tam kabát".
Posledné roky sa mi ale najviac páči "Na každú sviňu sa voda varí".
Ale tých svíň sa nám urodilo neúrekom za posledné desaťročia, že?
Na inom mieste píše Tkačenko o Pelegrinim. Tam sa mimoriadne hodí "Každej svini sa len o kukurici sníva". Preložené (existuje samozrejme viac "prekladov"): Každému SMERákovi sa sníva o veľkej moci (a veľkých peniazoch). To ale nie je nejaká fyziologická potreba, ako o tvorov s jednou signálnou sústavou. To je diagnóza určitého druhu ľudí. Teda choroba. A chorí nemajú vládnuť, ale sa majú liečiť.
Asi tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď už príslovia a porekadlá

Tak na ficovoličov by možno hodilo sa:
- starého psa novým kúskom nenaučíš -
(len prečo aj nie až tak starí patria k ním?)

A na politikov z opozície, čo dostali sa k moci poväčšinou zatiaľ pasovalo
- zabudol vôl, že teľaťom bol -

A aj na Róbertov jedno máme:
- nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina -
Tu ale nutno pridať ospravedlnenie psom a vlkom (a úplne jedno je ktorým z R. prirovnaním, ktoré zviera urazí sa)

Ak tušíte v akom "stave" je naše verejné zdravotníctvo, potom jasné musí byť prečo vládnu .. nemá ich kto ani kde vyliečiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre Slovensko by bolo najlepšie

aby sa uskutočnili predčasné voľby v čo najkratšom možnom termíne,aby nových kandidátov za sudcov Ústavného súdu už nevolili Smeráci a SNS. Lenže pre SMER a SNS je najdôležitejšie zvoliť si svojich sudcov. A práve preto predčasné voľby nebudú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a naco su ti nielen predcasne, ale akekolvek volby? ked sa po nich aj tak pospajaju ako chcu, v totalnom rozpore s ich vysledkami a volou ludu a naroda spolu s proletariatom.
spomen si na posledne. kto chcel takuto koaliciu? komunisti ziskali vo volbach 49 poslancov, svedkovia tisovi 15. spolu 64. s tym mohli organizovat akurat tak mdz, 1. maje ci vosr. mensina. napriek tomu vladu zostavili, cez volebny podvod. tradicne.
toto sa tu opakuje dookola od prevratu, meciar takto vladol s tymi istymi, ked si k nim kupil kelnu. ci kadejake ine ucelove frakcie k§§/ §tb ako sdl ci sop na jedno pouzitie a potom splachnut, kde su dnes?
a nemam ani najmensiu pochybnost o tom, ze po dalsich volbach sa to zopakuje. kadrove rezervy sa uz tvoria a organizuju, aktivuju. stary estebacky scenar cervenych scientologov, overeny, len sa pozri zase na vysledky volieb a vladu v cz - ako cez kopir. spomen si na "opozicnu zmluvu" - este stale neveris, ze je to vysoko organizovana kriminalna trestna cinnost sofistikovanych zlocineckych skupin? volby, pche...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale toto platí nie len pre komunistov,

ale aj pre liberálov, ktorý v roku 1998 pred voľbami sľúbia odluku cirkvi od štátu a v roku 2010 nasľubujú dekriminalizáciu marihuany a po voľbách sa spoja s KDH, len preto aby boli pri korytách. A splnenie predvolebných sľubov v nedohľadne.

Áno, červení politici sú zlodeji, ale kto si v tomto štáte myslí, že privatizácie za pravicovej vlády boli v poriadku je dosť naivný. Stačí sa pozrieť na osobu vtedajšieho ministra hospodárstva Pavla Ruska. O Miklošovi sa vyjadrovať nebudem, lebo sa mi nožík vo vrecku otvára. Ale aj na neho sa voda varí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O Ruskovi je zbytočné sa baviť, všetci vedia čo je to za človeka. Ale keď sa vyfarbil a ukázali sa jeho zmenkové kšefty, tak ho Dzurinda odvolal a padla vláda. Vieš si také niečo predstaviť pri Smeráckej vláde? Nie a to je ten obrovský rozdiel. Áno aj partia okolo Palacku kradla, aj keď to boli omrvinky oproti Smeráckym. Tie údajné Milošove kauzy, ale pochádzajú hlavne z dielne Fica a jeho oblbovačskej partie spindoktorov, z doby keď sa tento oportunista dral k moci. Veriť všetkému čo tento klamár natára je hlúposť. Mikloš nikdy neukazoval taký luxus a majetky, ako Smerácka banda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak tí

"kandidáti" budú mať na krku stíhanie vo veci zneužívanie právomoci verejného činiteľa , resp. obvinenie z organizovania zločineckej skupiny , tak dlho sudcami nebudú , lebo sudca má byť "bezúhonný"...

Celkom ma zaujíma , ako toto všetko dopadne .. Lebo ľudia sú takí nasr*tí , že sa môže stať , že niekto zoberie flintu a začne kosiť našich "spravodlivých" rad radom..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale väčšine občanov, a žiaľ aj voličov, sa Ficove a Kaliňákove ideály páčia.
Nezabudnime na to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

si sa nezblaznil? co je vacsina, 16,6% hlasov vsetkych opravnenych volicov?
Počet voličov zapísaných v zoznamoch voličov 4 426 760
SMER - sociálna demokracia 737 481
http://volby.statistics.sk/nrs...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fico a Kaliňák sú šmejdi, ktorí predávajú ilúziu, že vyriešia problémy ľudí. Väčšina občanov už teraz vie, že oni problémy neriešia, ale naopak vytvárajú. Navyše ich verejné prejavy sa nedajú označiť inak ako verbálne ***** a sú urážkou každého slušného človeka. Nielen že poškodili reputáciu Slovenska, ale spôsobili obrovské škody v dôvere občanov k štátnym inštitúciám a existenciu čestných ľudí v politike.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

***** hnačky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nekŕmte nás tým, čo bolo a čo bude.

Už dávno je jasné, ako vyzerá ideálny svet Fica, Kaliňáka a spoločeňstva "našich ľudí". Áno, stále je ešte príťažlivý pre veľa ľudí. Určite však nie pre väčšinu občanov. A ak precitnú aj lahostajní, už sa nebude dať hovoriť ani že sa Ficove a Kaliňákove ideály páčia väčšine voličov.
Svoje ideály sa už dosť dlho snažia spoločnosti nanucovať. Stačilo. Pohár pretiekol.
Tak sa zdá, že tézu o „zneužití našej pohostinnosti“ sa verejnosi vsugerovať nepodarí. Smerácki predstavitelia na čele s premiérom Pellegrinim po weekende môžu začať spúšťať záchranné člny. Titanik už ide ku dnu. "Zaisťovanie majetku" M. Kočnera to klesanie už nedokáže spomaliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obidvaja by

nie , ze mali vnucovať ideály, ale mali by prestať s čímkoľvek - kade prejdu , tráva nerastie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ficovolič

Lenže vnutorne by mali citit svoj diel spoluzodpovednosti ficovolici, ktori dodnes drzia ten spolok tychto vagabundov pri moci. Maju na to taky isty podiel ako babky demokratky, ktore drzali pri moci mečiara
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre