Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bohatstvo národov v treťom tisícročí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"V šesťdesiatych rokoch boli právnikmi a lekármi z 94 percent bieli muži. V súčasnosti je to menej než dve tretiny.
Ak sudičky za 50 rokov nezmenili spôsob, akým nadeľujú vlohy, znamená to, že ak by aj americká ekonomika nemrhala talentami dnes (čo nie je pravda), tak nimi určite mrhala v minulosti."

Ak by som porovnal kvalitu práce amerických lekárov aj právnikov v 60-tych rokoch a dnes, tak sa stavím že v 60-tych rokoch bola tá kvalita vyššia. Celkove keď človek porovná ako fungovala nielen americká ale vôbec západná spoločnosť a západné štáty v 60-tych, 70-tych, 80-tych rokoch a porovná to s tým ako funguje dnes, tak vtedy fungovala lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj keď porovnať kvalitu

práce amerických lekárov a právnikov môže byť pre človeka, ktorý v Amerike nežije trochu problém. Ale dájú sa porovnať aj iné veci. Napríklad kvalita americkej hudby alebo amerických filmov. A každému súdnemu človeku, čo má aspoň nejaký vkus musí byť úplne jasné že americká hudba 60-tych, 70-tych, 80-tych a ešte aj 90-tych rokov bola neporvnateľne lepšia než dnešná. Vtedy sa tam nehral odpad typu Kendrick Lamar a podobný odporný, nechutný grc - chorý produkt dnešnej doby. Stačí si porovnať rockové skupiny 60-tych, 70-tych, 80-tych, 90-tych rokov s dnešnými "umelcami" typu toho Lamara.
A rovnako aj keď porovnám staršie americké filmy s dnešnými tak je to tiež poriadny rozdiel. Nedávno som videl v telke napríklad Vertigo od Hitchcocka z roku 1958 a to je iná kvalita než dnešné filmy. Takže si nemyslím že by Amerika v tej dobe nejako zvlášť mrhala talentmi. Talentov tam bolo vtedy dosť, čo je vidieť aj podaľa ich výsledkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a keď už sme pri tých talentoch

tak dnes má rovných 60 rokov jeden obrovský a veľmi všestranný talent z Veľkej Británie a to Bruce Dickinson, spevák britskej heavy metalovej skupiny Iron Maiden. A len pár dní dozadu 3. jála mal 55 rokov veľký talent z USA James Hetfield, spevák a gitarista americkej metalovej skupiny Metallica.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre