SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Demokracia nie je počítanie preferencií (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vláda Smeru a jeho politických pajtášov robí dlhodobo všetko preto, aby národ rezignoval na presvedčenie, že demokracia zaručuje napĺňanie jeho predstáv a jeho vôle. To, ako sa to našej vládnej mafii darí, vidieť práve na raste extrémistických tendencií v krajine. Za úvahu tu už potom stojí iba to, či sa toho Slovenská vláda dopúšťa nevedome, alebo či je to jej utajovaným úmyslom na ceste k návratu bývalých boľševických poriadkov, v ktorých predstavy a vôľa národa boli neznámymi pojmami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tu to nie je len o Smere. Je to o nás občanoch.
A o tých, čo sú v politike. Veď, drahý autor, poďme na to s rozumom a nie snívaním.
Aby vznikla nová vláda, musíme vychádzať z reality strán, ktoré by ich mali tvoriť.
SaS - liberálna pravica. Avšak liverálna dnes už v drobnostiach. Predseda razí tvrdý názor voči migrantom v Európe.
Sme rodina - nacionálna strana s kontroverzným predsedom (s nie zrovna najlepšou históriou). Razí "protikiskovskú" propagandu.
OĽNO - zmes viacerých politických smerov. Od Aliancie za rodinu po DÚ. Dnes sa charakterizovať ako konzervatívna kresťanská strana.
KDH - reformovaná kresťanská strana, s dlhou históriou
PS - strana s ľavicovým vodcom a pravicovými osobnosťami. Momentálne najviac liberálna.
Spolu - strana dvoch osobností, liberálna.
Čo spája tieto strany je, že sú stredo až pravicové. Dá sa očakávať privatizácia celého zdravotníctva, prepustenie časti učiteľov (pozri program SaS k zdravotníctvu a školstvu). Možná je ďalšia dôchodková reforma, ako je napr. fakt, že dnešní 20níci pôjdu do dôchodku v ich 68 rokoch.
Určite nebude žiadna legalizácia drôg, legalizácia registrovaného partnerstva, odtrhnutie cirkvy od štátu.
Vôádu bude tvoriť min. 5 subjektov. Je pravdepodobná turbulencia názorov. Môže nastať euroskepticizmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja si skor myslim

ze strany ktore ste pomenovali sa budu vediet zhodnut vo vela veciach.
Problemom dnesnej doby je nefungujuce skolstvo, zdravotnictvo, korupcia, nespravodlivost a rozkradanie.
V tychto oblastiach sa budu vediet tieto strany zhodnut a tahat ze jeden povraz. Kazdy bude musiet ustupit. Ak budu dodrziavat dohody ktore na zaciatku uzavru tak vlada SAS, OLaNO, KDH a kombinacia SPOLU a PS bude pre tuto krajinu oslobudzujuca a prinosna.
Vladu po Meciarovi tvorilo 10 stran v SDK bolo 5 stran, SMK 3 madarske strany, a plus SDL a SOP. A tato vlada bola velmi vyznamna k ukonceniu meciarovskej ery. Urobila potrebne kroky pre vstup SR do EU a NATO atd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nebudú sa vedieť a vysvetlím prečo.
Platí pravidlo, že čím viac strán vo vláde, tým menej "pozícií" pre členov jednotlivých strán. Napríklad z tohto dôvodu bola pre Most príjemnejšia koalícia so Smerom,kde má 3 zaujímavé rezorty, než so SaS,kde by bna nich vzišli 2...
Ale to je matematika. Teraz o zhode.
SaS už jasne ukázalo svoj program k zdravotníctvu - fakultné nemocnice a župné nemocnice sa spripvatizujú. A realita? Zamestnanci týchto nemocníc podajú hromadné výpovede. Reálne tento stav nastal v rovnakých sprivatizovaných nemocniciach. Mzdy lekárov i sestričiek padli, odišli a pacient si dorovnáva rozdiel zo svojich. Inak napísané - budú štrajky, i keď odlišné...
To isté platí i pri školstve - program je, že sa prepustí 1/5 učiteľov pre úsporu. A zas štrajky. Vtedy organizované jednou skupino, potom to bude druhou.
A nehovoriac o nezhodách o ktorých píšem - Sulík, Kollár ako euroskeptici a (po včerajšom vyjadrení Sulíka) antiNATO bojovníci. NA druhej strane Kiska s jeho politikou otvorenej náruče.
V čom sa zhodnú? Protiruská orientácia. Ale, úplne vážne, to je to najposlednejšie, čo potrebujeme. Priorita číslo 27. Dnes je predsúvaná v médiách. Ale, ak mám byť väčší skeptik, Slovensko nevyhrá ani neprehrá konflikt s Ruskom. Sme malý člen NATO. Naše začlenenie je jasné. A po obchodoch Merkelová (momentálne najsilnejšia krajina EÚ) - Putin je všetko len veľký výsmech pre nás.
Táto krajina nemá dobrú vnútrostrannú politiku. Len experimentujeme.
Zoberme si príklad z holandskej politiky. Tam je smer jednotlivých rezortov daný vopred, bez ohľadu aká politická strana je pri moci. Reaguje sa na aktuálny stav, ale plán je daný vopred.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre