SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Predčasné voľby sú jediná zmysluplná a zrozumiteľná požiadavka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Poriadny pád tejto skorumpovanej vlády

a predčasné voľby by určite boli dôstojným zavŕšením tohto jubilejného okrúhleho osmičkového roka.

Nebudeme tu si tu predsa kaziť naše bohaté revolučné tradície nejakými výzvami od nejakých skorumpovaných a skrachovaných politických fosílií.
 

Pán Sliacky by sa mal radšej venovať

karikatúram ako politickým analýzam. V karikatúrach je povinnosťou autora vtipná zjednodušená skratka, čo však neplatí o analýze. Celý jeho článok by sa dal zarámovať do zjednodušeného tvrdenia: "Načo predčasné voľby, veď sa aj tak nič nezmení, koaličníci budú mať väčšinu, v najhoršom si do spolku priberú kotleby a svojim voličom to akosi zdôvodnia. Podobne ako Bugár vstup do zločineckej koalície nazval 'hrádzou proti extrémizmu'.
A ešte perfídnejšie znie Sliackeho tvrdenie, keď jedným dychom mieša medzi koaličníkov, kotleby aj Matoviča v duchu nenávistnej Ficovej a Bugárovej mantry, že Matovič je daňový podvodník, blázon a extrémista. Tomu to však ficoidi napriek všetkým snahám dokázať nevedia, zato však Matovič už dlho hravo dokazuje Ficovi, Kaliňákovi, Dankovi či Bugárovi blízkosť k oligarchom, mafii, či rôznym ekonomickým podvodníkom a eurofondovým zlodejom.
Takže aj v tomto prípade by sa mal autor zamyslieť, komu takými defétistickými riadkami objektívne pomáha. Výmene zlodejov a zločincov vo vláde, parlamente a v štátnom aparáte rozhodne nie.
 

Situácia je naozaj kuriózna

zdá sa, že sa protificovská opozícia rozdelila na taktikov a principialistov.

Taktici tvrdia, že treba ešte čakať, aby sa šance na víťazstvo zvýšili. Principialisti, tvrdia, že toto je teraz druhoradé. Asi až čas ukáže, kto bol v tomto prezieravejší.

Najväčšia tragédia je v tom, že okrem súčasného zlepenca sa predčasných volieb zjavne bola aj niektorí zo SaS a Oľano, keď zistili, že budúca plánovaná Kiskova strana bude brať voličom hlavne a najmä im. A toto už nie je celkom normálne.

Skutočná opozícia, akákoľvek, by mala žiadať predčasné voľby pri každej príležitosti, ktorá sa jej naskytne. A teraz ju majú.

Prežiť v opozícii prakticky alebo takmer celú svoju existenciu predsa nemôže byť pre žiadnu opozičnú stranu dostatočná ambícia alebo stratégia. A ak na ne nie sú dostatočne pripravení, tak by sa asi mali poponáhľať. Alebo že by im v tej opozícii bolo až tak dobre?
 

Drobná oprava v 2 odstavci:

...zjavne boja...
 

Jasné že je

opozícií dobre. V pohodke bez zodpovednosti môžu len kritizovať a popri tomu robiť súvisiaci biznis.
 

...výzvami nejakých skorumpovaných

a skrachovaných politických fosílií vo vláde na zachovanie pokoja, lebo by vraj bez ich vládnutia to bolo určite horšie.

Predpokladám, že Pelle sa už trasie od strachu, že čo zas bude v septembri.
 

Sliacky a spol.

by si mali uvedomiť, že ako zamestnávatelia by určite nenechali naďalej vo funkcii manažéra deufrandanta, ktorý im spreneveril milióny ešte dva roky, kým si nenájdu nejakého iného.
Táto vláda nebola zvolená všetkými občanmi s voličským oprávnením!
Ich volilo cca 25% z nich.
To znamená, že keď sa spreneverili morálke a zákonom tejto krajiny máme právo žiadať od nich odchod.
Vraždy, únos, dennodenné nové kauzy...
V demokratickej spoločnosti by už dávno vláda odstúpila a tí, čo zapríčinili tak značné ekonomické straty a úpadok morálky v krajine by chodili po kanáloch.
Pokiaľ budeme ich vládu naďalej tolerovať, tak sa nečudujme, že z kanálov vychádzajú aj zombíci typu LenOna a do volieb kandidujú odsúdení kriminálnici.
 
Hodnoť

 

Aj ja patrím medzi tých príčetnychh-Sliacky čo chcú predčasné voľby.
 
Hodnoť

Je to návrat pred marec 2018

Pochopil som špirálu v logu Smeru
Vymenovanie Gašpara za poradcu Sakovej je fo-pa tohto roku. Saková tým poprela všetko, čo verejnosť, prezident a aj Most-Híd žiadali v marci. Vtedy povedala, že ju máme hodnotiť podľa skutkov. Nuž, je to tu. Vraciame sa späť pred vraždu Kuciaka. Pochopil som, prečo má Smer v logu špirálu.
 

Mhm spirala ...?

Mne to pripomina take to hnede smradlave organickeho povodu, nas s istotou nasmerovali. Len vo farbe sa sekli, ale ti komunisti mozno aj vylucuju cervene....
 

 

toto: www.hovno.sk/gallery/detail/id/827
 
Hodnoť

Kto nechce návrat pred marec 2018

mal by v septembri prísť na námestia slovenských miest.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Nie je pochybenie ako pochybenie.

Pochybenia tejto vlády sú zločinné a preto by zločinci mali čo najskôr z vlády vypadnúť. Nebuďte pápežskejší ako pápež.
 

ja som veľmi rád

že málo diskutérov tlmočí tvoje politické presvedčenie, je to asi tým že veľa tých s tvijim polit. presvedčením neovláda počítač
 
Hodnoť

 

V dovetku k problematike sa Sliacky celkom oprávnene pýtal, že ak teda predčasné voľby, no, nech, ale AKO ich ústavným spôsobom dosiahnuť?

Je tu k dispozícii ústavná väčšina ochotná skrátiť volebné obdobie ústavným zákonom?

Nie je.

Kopýtko ergo, predčasky nebudú.

Nie žeby ma to tešilo, konštatujem.

Dnes vládne koalícia vrahov a únoscov. Po predčasných kto?
 
Hodnoť

Súhlasím s autorom ... a dodávam

Volanie po predčasných voľbách vychádza v súčasnosti prirodzene - z nutnej potreby (a čo najskôr) zmeniť spôsob vládnutia, pretože nielenže už dozrel čas, ono už je dávno neskoro. Už je to proste neudržateľné/neznesiteľné!
Farizejsské je podľa mňa to, keď sa pri rozhodovaní až príliš hľadí na politický kalkul - pre koho by prečasné voľby boli/neboli vhodné.
Že súčasná opozícia ešte nie je na to pripravená...? Možno áno, ... ale vopred s tým kalkulovať sa vúôbec nedá, všetko má svoje pre aj proti, nálady v spoločnosti sa niekedy úplne vymknú zabehaným zvyklostiam...
Podľa mňa nechať komfortne dovládnuť túto zberbu len preto, aby sa mohla za ten čas dobre sformovať jej nová alternatíva (dnešná opozícia)? Radšej nie!
Ten poskytnutý čas môže kľudne pomôcť aj stranám súčasnej koalície ... neopodceňujme ich, už veľakrát dokázali "nemožné"!
 
Hodnoť

Predčasné voľby? Načo, prečo?

Autor zabudol na mentalitu tohto národa.
Nech najprv opráši svoju pamäť a dejiny tohto štátu než začne niečo nelogické zasvätene tvrdiť.

- predčasné voľby v r. 1994 - zosadený Mečiar sa dominantne vracia po pár mesiacoch na piedestál a začína vládnuť povestnou nocou dlhých nožov
- predčasné voľby v r. 2006 - KDH sa urazilo za ohrdnutú Vatikánsku zmluvu a tak umožnilo vládu Smeru
- predčasné voľby v r. 2012 - SaS a Dzurindovci rozbili vládu kvôli Grécku a spojenému hlasovaniu o páde vlády - ťažil z toho znova Ficov Smer

Okrem toho zrodené nové strany nič výnimočné neponúkajú.
Iba kopírujú ostatných politikov a sľubujú lepší život.
Tak ako ich predchodcovia nevedia povedať ako chcú sľuby veľkých reforiem splniť.
A akokoľvek sme fandili Kiskovi a pravdepodobne naďalej budeme - jeho morálny kredit musel aj u skalných fanatikov po jeho predchádzajúcich aférach značne utrpieť.
Takže tiež by som sa veľmi nenádejal, že príde s prevratným riešením, ktoré zmaže všetko zlé.

Z uvedeného vyplýva, že predčasné voľby sú lotériou do tmy - nie nutnosťou aká nám bola predostretá.
 

 

..... Zrodené strany nič výnimočné neponúkajú?????????????
Hlavne ponúkajú nových ľudí.
Ako sa ináč dá chobotnica rozstrihať?
Ibaže je ju odpojíme od moci.
Teraz si ju hýčkame v jej pozíciách ako bábätko, veď ktože by ich nahradil???
...............
Nuž iní
A je celkom jedno, či proces čírenia špiny budeme opakovať....
Raz treba začať
 
Hodnoť

 

Je síce pravda, že momentálna vládna väčšina nemá preferencie na zostavenie novej vlády po prípadných voľbách. Nezabúdajme však, že táto zlodejská zostava sa len tak ľahko nevzdá. Tri vládne strany s tichou podporou LSNS a z poslancami za SME rodina majú dosť potenciálu vládnuť. A ak si dakto mysli, že je to nemožné, spomeňme si na časy, keď Fico zložil vládu z ožranmi zo SNS na čele so Slotom a z vraždou a únosnom zaplateným HZDS. Fico v jeho posadnutosti po moci je ochotný zapredať celé Slovensko. A ak sa NEVOLIČI(cca 45%) budú aj naďalej tváriť, že ich sa to netýka, tak už dnes majú opäť VYHRATÉ!!!
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre