SME
Pondelok, 22. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aj Rusi boli okupovaní, už si to len priznať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto

je veľmi nebezpečné klamstvo.

1. Keby Rusi neboli takí akí sú, nemohol nájsť boľševizmus takú úrodnú pôdu práve v Rusku. Keď boľševizmus víťazne tiahol Ruskom, bolo to len a len zásluhou Rusov.
Pozn. roduverným slavianofilom - ani 100 Židov vo vedení čohokoľvek by si bez masívnej pomoci a tolerancie Rusov ani nepíplo. Rusom sa komunizmus a krvavé jatky, ktoré pripravili dporcom, jednoducho páčili.

2. Sovietsky zväz vznikol anektovaním iných krajín a národov RUSMI, súdruh Tkačenko. Preto mali RUSi v ZSSR prvé slovo. Aj keď prostredníctvom strany.

3. Neexistuje iný národ, ktorý dobrovoľne vyvraždil takú veľkú časť svojich vlastných spoluobčanov. (Tohoto neboli schopní ani fašisti, tohto sa v menšej miere dopustili len Číňania a Kambodžania.)

4. Práve tá kľúčová historická vlastnosť Rusov - neúcta k životu jednotlivca a jeho slobode - robí Rusov vo vzťahu k základným životným hodnotám barbarmi.

Takže súdruh Tkačenko nezavádzajte a neklamte - Rusi neboli boľševikmi anektovaní, Rusi boli a sú sami boľševikmi a to veľmi radi.
Preto volia dobrovoľne Putina, preto smútia za časmi ZSSR, preto je v ich očiach demokracia Západnej civilizácie nepriateľom Ruska.

Byť šéfredaktorom máte hodinovú výpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak

Podpisujem vsetkymi desiatimi Strom Elov prispevok. Ved dnesne Rusko vyzera tak ako vyzera nielen kvoli bolsevickej dikature. Do tej skocili rovnymi nohami doslova zo stredoveku z carskeho absolutizmu. Ta krajina nema ziadnu historiu, ktora by jej davala sancu na nadejnu buducnost. Neucta k zivotu, slobode, ine chapanie postavenia nabozenstva, statnej moci atd., prosto byzantske dedicstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neoddeľujem Rusko a ZSSR

Aj ked v ZSSR sa národnostná stránka nezdôrazňovala, Rusi boli jednoznačne dominantným národom. A často to dávali najavo.
Keď nás v 1944/45 oslobodila sovietska armáda, hovorili sme, že Rusi nás oslobodili. Keď nás pred polstoročím obsadili spojenecké vojská, hovorili sme, že Rusi nás obsadili. A dnešné Rusko je prácnym nástupcom ZSSR a hrdo sa k jeho dedičstvu hlási. Nevidím dôvod, prečo v bežnej reči nehovoriť o Rusoch, aj keď je reč o období pred rozpadom ZSSR. A Rusi/Sovieti boli mimoriadne agrsívny štát (úmyselne nehovorím o národe, štát sú viac vodcovia než bežný ľud, najmä v diktatúre - či už cárskej, sovietskej alebo putinovskej): obsadenie pobaltských krajín, zahájenie druhej svetovej vojny v spolupráci s Hitlerom útokom na Poľsko (vtedy obsadené územia Poliakom nikdy nevrátili), útok na Fínsko, po vojne obsadenie Maďarska, okupácia našej vlasti, Afganistan, neskôr Osetsko, Podnepersko, Krym, Donbas... - to je len stručný výber bilancie sovietskych a ruských agresií (aj ked sa nazvú internacionálnou pomocou). Pozoruhodné je, že zväčša smerovali k územnému rozšíreniu krajiny, či už priamou anexiou územia alebo vytvorením vazalských štátov.
Pokiaľ ide o "vnútornú okupáciu", niečo na tom je - ale Rusi samotní si to odmietajú priznať. A dnes je tam Putin a spol. v dôsledku ako-tak demokratických volieb, teda z vôle väčšiny Rusov. Ak je to okupácia, tak iba sebaokupácia, dobrovoľné podriadenie sa Vodcovi. Cárovi, Stalinovi, Putinovi - niečo v Rusoch musí byť, čo väčšinu z nich k tomu vedie... A mnohí z nich majú tú správnu náturu okupantov, nie okupovaných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ta "klucova historicka vlastnost" neucty k zivotu jednotlivca bola este v nedavnej minulosti vlastna kazdemu narodu/statu/spolocnosti. Rusi su len o trochu pozadu vo vyvoji, to je vsetko.

Preco sme my nevyvrazdili miliony vlastnych obcanov? No keby sme ich niekedy tolke miliony mali, tak by sme snad aj vyvrazdili. Velke narody sa vzdy spravali ako gangstri, a male ako prostitutky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je

mi srdečne ukradnuté prečo sú Rusi 500 rokov mentálne pozadu (odhad Puškina), keď hladujem v lágri alebo utekám pred zeleným mužíčkom.
Vtip je v tom, že Rusi v dohľadnej dobe ten rozdiel nedobehnú, pesimisti (najmä veci znalí Rusi) odhadujú, že nikdy.

Inak nie je to v tom množstve obyvateľov. Početné sú aj iné národy, ale vlastných nekynožili. Je to v hierarchii hodnôt, a prečo je v Rusku taká aká je, je vecou histórie.
Odporúčam literatúru:
https://www.martinus.sk/?uItem...
https://www.martinus.sk/?uItem...
https://www.kosmas.cz/knihy/20...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

z Rusov urcite cez noc nestanu mierumilovni, otvoreni, slobodumilujuci demokrati. Zvlast ked dalsiu generaciu uz od mala infikuju nacionalizmom.

Kratkodobo je Rusko pre nas urcite hrozba, a nasi politici by sa podla toho mali spravat. Ale spolocnosti sa vyvijaju, dnes, vdaka volnemu (zatial) sireniu informacii rychlejsie ako kedysi. Ze Rusi su 500 rokov mentalne pozadu neznamena, ze budu navzdy.
Putin, pravda, dupe pri dobiehani na brzdu jak sa da, ale ked sa pozries na Ameriku, tak to vyzera ze sme tam hodili spiatocku a ideme im oproti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hej,

radosť nie je mať z čoho - z východu hrozia byzantské nájazdy, zo západu gender a relativizácia hodnôt.
To tak bolo a bohužiaľ bude, zlo je prirodzenou súčasťou bytia.
Len progresivisti si nebezpečne a naivne myslia, že nás zachráni "pokrok". Alebo inak - viera, že čo je nové, to je dobré.
Ďalšía utópia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zjavná neznalosť historických faktov

Ak by som sa s tebou zaoberal dlhšie vedel by som ti vyvratit vsetko co si napisal. Pretoze je to znoska z kontextu vytrhnutych veci.
Tkacenko ma uplnu pravdu. Rusi boli rovnako ako ostatne narody obetou obludneho bolsevizmu a kultu osobnosti pocas vlady Stalina.
Len tak na okraj. Chces mi snad tvrdit, ze totalne zbastardene politbyro vedene troma Gruzincami (Koba, Ordzonikidze a Berija) prevzalo v Kremli typicky ruske vlastnosti? Alebo snad Mikhail Tuchacevskijco by Rus s dobrym vychovanim a uctou k zivotu a moralnym cnostiam predstavoval skor Ukrajinca? A co tie tisicky okupacnych vojakov, ktori citili velku vinu za vpad do Ceskoslovenska a mnohi z nich to psychicky nezvladli? Tuchacevskij a miliony ostatnych Rusov, Ukrajincov, Armenov, Litovcov, Lotysov boli obetami systemu, ktory jeden dedusko v BBC dokumente gulag nazval systemom krajiny dozorcov a vaznov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno,

je vás veľa čo si to navrávate. 50 Židov a 5 Gruzíncov znásilnilo 300 mil. Rusov.
Ale moje 2 roky strávené v Jekaterinburgu hovoria niečo úplne iné.
Obludné je najmä to, že ešte aj vzdelaní Rusi dodnes Stalina velebia a vraždenie zľahčujú.

Mimochodom, okrem Stalina boli všetci predsedovia prezídia Rusi. A Stalin tak chcel byť Rusom, že si zmenil meno.
Putina, dobrovoľného člena zločineckej organizácie, kltorá má na svedomí milióny životov a mučených, dobrovoľne volí 70-80% voličov Ruska.

Jednoducho fakty ruskej histórie neobkecáte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak, tak. Rusi za nič nemôžu, oni sú dobrí aj Moskva je dobrá a tiež za nič nemôže a najlepší je Kremeľ, ten už nemôže vôbec za nič. Ani tí zelení mužíčkovia, čo počas krymského referenda behali po celom poloostrove so samopalmi za nič nemohli a rovnako za nič nemohli ani tí, čo na Donbas privliekli protiletecký systém BUK a malazijské lietadlo z Amsterdamu keď to videlo, spadlo na zem od strachu. A konečne Rusi nemohli ani za to, že počas storočí ich asi 50 okolitých národov zpoza Uralu, Kaukazu, ďalekého východu, pobaltia etc., etc., donútilo založiť ZSSR. Rusi sú skutočné obete, chudáci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BarónkaThatcherová hrdo konštatovala

o svojich spoluobčanoch a ich predkoch, ž Británia bola krajinou, kde sa ani komunizmus, ani nacizmus, ani fašizmus v hlavách ľudí NEUJALI. A tým sa Briti líšili od Rusov, Nemcov, Talianov, Japoncov či Číňanov, ale nielen od nich, i od mnohých iných európskych i neeurópskych národov. Veľkých i malých...
Aj hŕstka ľudí "zvláštneho razenia" (prípadne "zvláštneho vraždenia") potrebuje k plnému rozvoju "raja na zemi" MASY. Vedeli to Lenin i Hitler. A našli ich...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jasne

neujali....kolonizatori to nepotrebovali .... len obcas niekde postavili koncentracne tabory ... aspon netrepte sudruh ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Joj, nenazývajte pána Osuského súdruh. Vidíte, že on si potrpí na šľachtické tituly - ešte aj bývalú britskú premiérku, ktorá bola vo funkcii pre svet len Margaret Thatcherová, tituluje ako barónku. Aj on má šľachtické spôsoby - má rád súboje. Len šľachtici sa bili mečmi a pán Osuský rozdáva facky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Slovensku sa to môže.

Niekedy sa to nazývalo férovka... :))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Osuský,

Vy na tému násilia a vraždenia nepíšte nič. Vy sám ste ukázali, ako sa dokážete postaviť proti slovu - fackou. Presne to robili Hitler, Stalin. Ukázali ste, čoho ste schopní, pre urážku, podľa Vášho úsudku urobiť, myslím tým vás všetkých z toho Vášho geno-kultúrno-náboženského krúžku... Tak pomaly, nožky do papučiek, vypiť urologický čaj, a užiť ranný chládok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sú ľudia, ktorí si nechajú s...ť na hlavu. Facku tomu pacientovi plne schvaľujem. Porovnávať to s Hitlerom a Stalinom je rovnako na facku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Osuský

má právo sa brániť legálnym spôsobom. Ja s fackou nemám problém. Len nemožno neprávosť trestať nelegálnymi metódami. Od facky sme rýchlo pri koncentrákoch a gulagoch. A to porovnanie s Hitlerom a Stalinom sedí. Ak by každý z nás mal použiť facku ako obranu pri každej urážke, (sr..ní) na hlavu, tak Vy možno tento príspevok sem ani nestihnete napísať. A navyše, keď ako sám píšete, dotyčný adresát je pacient, to ešte umocňuje to, čo som napísal. detto v súvislosti s Hitlerom a Stalinom... Pekný deň, spravodliví medzi nami... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Adresát

myslené adresát tej facky....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už ťa vidím,

ako by si reagoval ty. :))
Sklopil uši a ušiel, že?
S kre ténom je ťažko diskutovať, tam pomôže jedine facka.
Kedysi to bola hodená rukavica a nasledoval súboj.
Tú facku plne schvaľujem, zaslúžil si ju už veľmi, veľmi dlho.
Súhlasím s Petrom Fejfarom.
To tvoje prirovnanie je skutočne veľmi hlúpe.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre