Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bitka o maršala Koneva ukázala, že vzťahy s Ruskom nie sú ružové (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm.

Tak podľa prvej verzie vojaci 1.Ukrajinského frontu,ktorým velil práve Konev zachránili Prahu pred zničením................Ale to,že tie Konevove jednotky dorazili do Prahy až po nemeckej kapitulácii a konkrétne v Prahe po odchode nemeckých jednotiek z Prahy smerom na západ už Rusi akosi nepostrehli !!!! Tak to bola "superzáchrana" !
A to tvrdenie,že "sovietsky ľud sa ako jeden postavil zlu a neuhol",má svoju "predvetu": "nemecké vojská časť ľudí na Ukrajine,severnom Kaukaze,v Pobaltí a aj na Kryme vítala"............ Takže ani to nie je pravda.
A ak naše jednotky v Rusku niekoho mimo bojových operácií zabili či nejakú ženu znásilnili - treba to priznať a netváriť sa ,že my sme boli tí najsvätejší zo svätých !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale postrehol to terajší prezident Zeman, ktorý posunul deň ukončenia WWII o jeden deň z 9-ho mája na 8-ho. Následne z toho logicky vyplynulo oprávnené poníženie ruských zbraní natretím tanku na ružovo, lebo síce prišiel ako prvý do Prahy, ale vyvalil otvorené dvere.

BTW, rusi môžu byť radi, že na území bývalej federácie nemáme sochu Buďonného. Na obdobnej vysvetľovacej doske akú má Konev, by sa písalo: Semion Michajlovič Buďonnyj, sovietsky maršál, ktorý sa keď sa chcel okúpať, ale vo vani mal veľa dievušiek, zobral samopal, vystrieľal polovicu dievčat, dal vyhádzať ich mrtvoly a usadil sa do vane medzi preživšie, pričom užíval ich ženské vnady.

Niečo podobné môžeme čakať v prípade Kutuzova, ktorý tu má kde kade pamätné dosky. On bol oslavovaný akože génius, ktorý porazil Napoleona. Ale v rámci ničenia všetkého pozitívneho o rusoch, v posledných dokumentárnych filmoch je Kutuzov líčený ako zvrhlík, ktorý vláčil sebou celý kupleráj a zanedbával vojenské povinnosti, lebo stále ho ťahalo pelešiť sa v posteli. Ešte aj francúzskeho vyslanca prijal v spodnom prádle, pričom v posteli sa chichúňali dve dievušky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nahodou Prahu neoslobodili "Vlasovci" ??

A masal Konev dosiel, ked uz ho nebolo vlastne treba?

https://technet.idnes.cz/vlaso...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano.

Presne tento článok som mal na mysli keď som písal,že Nemci už v čase vstupu sovietskych tankov do Prahy tam už neboli !!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rusi sú chorý národ. Prajem im skoré vyliečenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozoruhodný nezmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ani teraz nemáš dobrú karu -

opäť vyjdeš na smiech
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No dobre. Tak sa pridaj k Lekárom bez hraníc a choď liečiť rusov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chýba ti tam slovíčko prosím,

tak že nemám čas, idem spať, dobrú a veselú noc
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dúfam, že na mojom "prosím" nestroskotá tvoja snaha vyliečiť ruský ľud.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pražské

povstanie bolo asi najzbytočnejšie počas celej druhej svetovej vojny.Keď začalo vojna za tri dni skončila.Kamarádov otec bol za komančov počaj osláv konca vojny vždy v ohrození a jeo žena sa veľmi bála že ho zabásnu,lebo pod vplivom vždy v krčme vykrikoval že o pol druhej vypuklo povstanie a o dvoch už kričali, Praha krvácí. Ja neviem čo chceli ustupujúcich Nemcov zadržať v Prahe ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a čo konev?

nechcel si to napísať k inému článku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako uvádza vo svojom profile, je to manželka a matka, takže oslovenie v mužskom rode nie je namieste. Ale stredný rod by bol prijateľný, ako napríklad to teľa, to tupelo a pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na našom valalu sa hovorí

"celacko" - to sa mi viac páči
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

_

Pán S.O. respektíve Leonid Maslovskij a zbytok vymletých ruských mužikov by si mohli všimnúť, že v čase keď sa Československo rozhodlo nebojovať s Nemcami bol práve Sovietsky Zväz ich spojenec, a o rok neskôr tieto dve obludné diktatúry ktoré utýrali na smrť milióny vlastných občanov, spoločne, bok po boku napadli Poľsko (slovanský národ, ak by ešte niečo chceli žbrbotať o všeslovanskej vzájomnosti).
Sovietsky Zväz takisto až do ich napadnutia surovinovo podporoval Nemecko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Tak tak ..veru Rusi spolu s Hitlerom zacali vojnu napadnutim Polska..samozrejme ze kazdý tomu verí..Este takých desat rokov a mozno sa pride na to ze Stalin a Hitler boli bratia a ziadny ze jeden Nemec a druhý gruzínec ..ale obaja boli Rusi a podarilo sa im ovplyvnit volby v Nemecku aby sa Adolf dostal k moci a chceli pomocou Ruského nacionalizmu a imperializmu a oklamanim uboheho nemeckeho ludu ovladnut celý svet ..ale Hrdinské USA spolu s Velkou Britaniu im na to prisli a zabranili tomu..ktovie co vsetko ukrývajú tajne archívy:-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

_

Sedem riadkov vaty... a žiadne tvrdenie alebo (proti)argument. Znamená to teda že súhlasíš s tým čo som napísal? ( pre pripomenutie
Sovietsky zvaz = obludná diktatúra (viz napríklad ukrajinský hladomor, politické procesy, gulagy atd atd), a ekonomický politický a vojenský spojenec nacistického nemecka (viz napríklad Pakt Ribentrov-Molotov a následné ekonimické dohody)
.
Sovieti začali bojovať z nemcami jedine a až vtedy keď ich verný spojenec prekvapivo napadol a nič iné im nezostalo.
Československo v '38 bolo v situácii ktorá bola výsledkom politickej dohody medzi DE, GB, FR (Chamberlain sa vrátil do Británie ako strojca mieru) a s ozbrojeným odporom by sme dosť dobre mohli v konečnom dosledku skončíť ako vinník (druhej svetovej) vojny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ano je to sedem riadkov vaty ..a takou vatou krmia nase "nezavislé media" obcanov a výsledky sa dostavili..napr. ty si toho dokazom..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1.9.1939 - nemci zautocili na Polsko zo zapadu
17.9.1939 - Rusi zautocili na Polsko z vychodu
29.9.1939 - Brest - apolocna vojenska prehliadka Nemeckych a Ruskych vojsk na oslavu vitazstva
Rok maj 1940 - Stalin posiela blahoprajnmy telegramom blahozela Hitlerovi k vitazstvu nad Francuzkom
1940-1941 - Rusko podporuje Nemecko vo vojne proti Anglicku - dodavky surovin, ropy, benzinu, niklu pre letecky priemysel, prenajom namornej zakladne Murmansk
Stalinova poznamka v dcerinom deniiku - s Nemeckom sme neporazitelni
22.6.1941 - dobra sprava - Fasisticke nemecko napadlo bolsevicke Rusko - koniec spojenectva

1941 - dobra sprava -
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ruský historik Maslovskij zabudol na to,

že jeho vlasť dodávala až do 22.júna 1941 Hitlerovi VŠETKO, čo požadoval a potreboval na vojnu ktorú viedol s Európou a v ktorej "zabíjal vojakov aj civilistov veľkej rodiny európskych národov". Áno, Hitler zabíjal aj v Sovietskom zväze, okrem iného tých, ktorých tam nestihol zabiť jeho spojenec a dodávateľ Stalin...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre