SME
Piatok, 19. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako hovorím s dcérou o okupácii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pekné a inšpiratívne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím,

že malá pochopila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekné

a myslím, že aj pre deti zrozumiteľné

Aj keď presnejšie by bolo, ža kľúče od bytu dala tomu pánovi au pairka a on sa tvráril, že však ona je majiteľkou bytu - jej by dovolil trochu viac a ona by mu varila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte tam nezabudnúť pridať vysvetlenie, aby sa nenechala nahovoriť tými chalanmi, ktorí práve idú podobne okupovať suseda vedľa, aby im umožnila prejsť cez rodinný pozemok a tak ísť urobiť tú lumpáreň. Lebo aj my, zabudnúc na vlastný rok 1968, sme pomohli agresii v kosovskom konflikte, keď sme ochotne umožnili prelet bojových lietadiel. Zaujímavé je, že trochu sa zmení scénár a už bývalé obete stratia ostražitosť a v naivite sami pomôžu zlu. Práve my na Slovensku sme mohli povedať jasné nie, vediac ako akt agresie bolí. Namiesto zablokovania "ujov" sme ich ochotne pustili. Memento a strata čistého štítu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mentalita Rusov

Rusom sa vyčíta primitívne myslenie, že útok na svoje územie volajú "Veľká vlastenecká vojna", ale pritom niektorí okupáciu ČSSR 1968 dodnes schvaľujú. A keď to isté prenesieme na slovenské pomery: sme nahnevaní na útok voči ČSSR v roku 1968 ale náš vlastný príspevok k agresii voči iným krajinám potichu schvaľujeme! Nie je to tá istá mentalita ako u tých podľa mnohých "primitívnych" Rusov? Dvakrát som sa v rôznych diskusiách zmienil, že po 30 rokoch (1999) sme boli na strane agresorov aj my, a dvakrát ma "naši" zmínuskovali. Sme v myslení lepší od tých Rusov? Nezdá sa mi!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a terazky

si priprav chlape rozpravku o 80 vyroci Mnichovskej zrady ... 30.9.2018 .... a pomaly sa priprav tiez na 80. vyrocie okupacie Ceskoslovenska Nemeckom v 1939 tom ... 15.3 ...

a daj nam vediet ... ako si jej to vysvetlil ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre