Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Humennom ani noha (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby som bol

migrant tiež nejdem do Humenného! Taký veľký valal nie je pre "moderného migranta" dosť atraktívny.

A našinci odtiaľ tiež odchádzajú... a uživí sa tam tak akurát možno riaditeľka Ligy pre ľudské práva. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Humennom ani noha

Aj Hranatý už hovoril, že na východe nič nie je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nejako mi nedochadza suvislost medzi okupaciou v roku 1968 a tymi migrantami na lodi??? Akoze mi ich mame prijat preto, ze nas niekto v roku 1968 okupoval? To je akoze co za logiku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sudruzka Stevulova

hlavne nepochopila, ze by sme tym nepomahali Talianom, ale predovsetkym priekupnickej mafii, ktore tento ilegalny obchod s ludmi organizuje.

to sme sa dozili v tomto tisicroci.

mienkotvorny dennik svojim clankami na titulke navadza na podporu obchodu s ludmi.

to je naozaj na vracanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Henti by tu len pachali teroristicke utoky s vykrikom Alah Akhbar. Zili z davok a predaja drog a pachali kriminalitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo volal Gustáv Husák "Naše hranice nie sú korzo?" Pretože naši utekali do sveta,kde ich niekde prijali dobre,niekde tak,ako my teraz utečencov. To sú tie súvislosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naši sa v zahraničí nevyhadzovali do vzduchu a neznasilnovali ženy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja s clankom suhlasim

V ziadnom pripade ich nemali zadrziavat na lodi v talianskom pristave. Mali ich odviest naspat do Afriky a vypustit ako slobodnych ludi. Zadrziavat ich proti ich voli je protizakonne.
Takisto ako je protizakonne dovazat ludi bez nalezitych dokumentov(pasov, viz apod) vo velkom do Europy. Zakony a dohody by sa mali dodrziavat, ziadne pochybnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+

trefne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najde sa tu konecne niekto, kto nebude dristat sprostosti a konecne vyuzije ten karfiol v strede hlavy na myslenie a nie len na poskytovanie stanovisk?? Paseraci ludi vyvazaju lode obsadene bojovnikmi ISIS za hranicu medzinarodnych vod bez vody, paliva a potravin. Potom poslu suradnice mailom a CK Frontex spolu s lodami neziskoviek "zachranuju" migrantov a vozia ich vo velkom do Spanielska a Talianska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

štátne zriadenie sa vyznačuje svojimi hranicami. je to celosvetovo uznávaná zásada a prax. každý štát má svoju zbierku zákonov, ktoré treba dodržiavať bez ohľadu na spoločenské zriadenie, ktoré v danom štáte existuje. zákon je v civilizovanej spoločnosti "condicio sine qua non" . jedným z všeobecne platných zákonov je zákon o štátnej hranici, tento zákon je chránený medzinárodnými dohodami, ergo je garantovaný medzinárodným právom. každý, kto bez patričného povolenia, dobrovoľne na základe svojho vlastného rozhodnutia, bez pasu a súhlasu krajiny kam ide sa pokúsi násilne vniknúť na územie cudzieho štátu, úmyselne pácha trestný čin a musí počítať s tým, že bude zato braný na zodpovednosť a bude potrestaný. musí počítať aj s tým, že ho jeho svojvoľné konanie, za mimoriadne nepriaznivých okolností môže stáť i život. do neba volajúcim nezmyslom je porovnávať okupáciu v 68-om roku so situáciou ekonomických migrantov z afriky. predovšetkým, v roku 68 pred rozpínavým komunizmom utiekla intelektuálna elita tohoto štátu, pretože mali svoju otrasnú skúsenosť s komunistami, keď tu ešte neboli "spriatelene armády". drvivá väčeina týchto POLITICKÝCH utečencov bola prínosom pre krajiny kam prišli. preto ich na celom svete vitali s otvorenou náručou. všetci títo emigranti išli do krajín, ktoré si nevyberali a tam sa plne prispôsobili miestnym podmienkam. keby na začiatku súčsnej migračnej vlny stredomorské štáty dôsledne bránili svoje štátne hranice ( všetci majú vojnové loďstvo ), keby by z hranice medzinárodných vôd nekompromisne vrátili každého, kto sa pokúša ilegálne prekonať túto hranicu, žiadna "utečenecká kríza" by nevznikla. som zásadne proti tomu, aby si ktokoľvek voči komukoľvek robil akékoľvek ekonomické nároky bez toho, aby za výhody, ktoré dostáva ( plat, finančné dávky, byt, strava ) nedal žiadnu protihodnotu !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tým že sme mohli pomôcť súhlasím,ale článok je z môjho pohľadu absurdný.

Medzitým však talianska prokuratúra začala trestné stíhanie vo veci ich nezákonného zadržiavania, ktoré sa môže dotknúť aj ministra vnútra Salviniho- no kto asi podal trestné oznámenie.

Nemali by sme totiž zabúdať, že v tomto prípade išlo (tak ako aj v ostatných) o ľudí. Títo zachránení ľudia sa nachádzali na talianskej lodi a pod talianskou mocou, ktorá ich prinútila zostať na lodi proti ich vôli a zjavne bez akéhokoľvek rozhodnutia.
K tomu prirátajme to, že toto nútené zotrvanie na lodi, ktorá sa pre nich zmenila na väznicu...
Autorka ,ech škoda reči...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Katastrofa

Je vôbec možné, aby takýto ľudia písali do " mienkotvornych novin" Taliani nechcu, aby imigranti V ľubovoľnom počte vstupovali na ich územie a žiadali podiel na sociálnych benefitoch. To je teda fakt odporné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

preboha, čo je odporné na tom, že chrania svoju krajinu ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Irónia

To myslel ironicky...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Buď v klídku. Za “mienkotvorné”sa už považujú iba oni sami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážená pani redaktorka, všetci komentátori si držia za povinnosť vyjadtiť sa k téme “Diciotti”, ale všetky články sa podobajú ako vajce vajcu - zlí Slováci, V4, najnovšie aj Taliani, ktorí držali migrantov na lodi násilím proti ich voli, ako vo väzení. A nechceli náhodou vniknúť nelegálni migranti na talianske územie násilím, proti voli Talianov? Tak, koho “právo” má prioritu? A nehovorme, že migrantom išlo o život. Oni hazardujú so svojimi životmi v okamihu, keď sadajú dobrovoľne do prevádzačských člnov - a určite vedia, čo ich čaká - jednoduch hrajú vabank so svojimi životmi. Použijem paralelu - predstavte si pani redaktorka, že by pred vašimi dverami zazvonili hoci slovenskí bezdomovci, ktorí sa nie vždy vlastnou vinou ocitli na ulici, žijú nedôstojne, často im ide na ulici aj o život, a domáhali by sa, aby ste im poskytli prístrešie. Ak by ste aj hneď nezavolali na nich políciu, tak by ste minimálne zatvorili pred nimi dvere. Vtedy by ste akceptovali názor, že ste ich držali proti ich voli za dverami vášho bytu? A našich bezdomovcov môže pokojne nahradiť hoci aj migrant Diciotti, ktorý sa dostal nelegálne aj na naše územie. Alebo, aký je rozdiel medzi tým, že “musíme” prijať nelegálnych migrantov a tým, že by sme otvorili hranice Schengenu pre “svetový” voľný pohyb osôb? Nuž, tak otvorme, a nech si každý chodí, kde chce.
Ako vidíte, pani redaktorka, ani väčšina diskutujúcich - čitateľov, nezdieľa v tomto prípade “oficiálny” názor mainstreamu - nie preto, že by boli asi všetci ficovoliči, rasisti, xenofóbovia, kotlebovci, hlupáci - ale asi preto, že si uvedomujú, že problém sa nemôže riešiť jednoducho - politickým vydieraním a otvorenou náručou pre všetkých, ktorí si zmysleli, že u nás ich čaká lepší život bez vlastného pričinenia ako doma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+

.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre