Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Taká politika k vodke a langošu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslím si, že to, či pri odvíjaní politiky od príbehu, kto sme a kam smerujeme, ostanú politici verní faktom, nie je vôbec iba otázkou ich vkusu. Slovo vkus by totiž muselo byť prinajmenšom v úvodzovkách, pretože v skutočnosti sa tu jedná skôr o miery farizejstva a zvrátenej demagógie, ktoré bohužiaľ nebudú nikdy dosť veľké nato, aby sa ich politici nedopustili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie, žeby Slováci a Česi boli anjelíčkovia, ale titulok dajte poľsko-maďarské vzťahy a nie visegrád.
našťastie až tak švihnutí (na pár extrémov) tu nie sme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Socha Sobieskeho

Tak vo Viedni by mu tú sochu postaviť mohli, aspoň nejakú malú. Hlavne že tam majú sochy neschopných zástupcov rodu Habsburgovcov, ktorý za udržanie svojej moci a Viedne ako takej skutočne vďačia Sobieskemu (samozrejme bojovali tam i Bavori, Rakúšania a vôbec príslušníci takmer všetkých národností monarchie). Ale keď Sobiesky viedol vojská proti turkom pri Viedni, Habsburgovci boli už dávno mimo Viedeň (od samého hrdinstva). A, paradoxne, sochy majú vo Viedni oni.
p.s. s tou arabčinou to posúložil, ale inak asi ťažko možno tvrdiť že turci (v 15-18 str.) tu šírili mier, vzdelanosť a prosperitu. Aj keď u tejto pani človek nikdy nevie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to je predsa bežné, takéto absurdné príbehy. ja som napr. v súvislosti s eurovalom a "pomocou" Grécku počul príbeh o tom, že Gréci vlastne spolu-založili európsku civilizáciu a preto im pomoc vlastne tak trochu dĺžime.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre