SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V školstve existujú urgentnejšie priority ako spoločné stravovanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasné, že vškolstve sú

iné priority. Ale Smer nemá na to IQ a chuť aby ich riešil. veď všetky jeho opatrenia sú len od zeleného stla, urobené bez námahy, analýz s tým, že ich zaplatia podnikatelia alebo občania. Smer nikdy nevedel a aní sa nezáaží robiť systémovo, lebo jeho ministri sú leniví, pohodlní a prospechárski. Prečo napríklad teraz riešia dôchodkový strop a nie ďaleko dôležitejší problém ktorým podpora mladých rodín aby sa rodilo viac detí? na Smer nemá, lebo to by chcelo viac opatrení, ktoré by sa prejavili až o cca 20 rokov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aha. tak preto naše deti nedosahujú dobré výsledky v PISE, lebo sú hladné a trpia podvýživou! Možno keď dáme obedy zadarmo aj vedcom tak budeme na špici vo vede a výskume.
každopádne ale si trafil klinec po hlavičke. Toto sú profesie, ktoré už Slovák robiť nebude. Pozri kto to robí v Rakúsku, Nemecku, Anglicku...Tak si vyber: buď tie hladné detičky, alebo Ukrajinky a možno aj nejaké Etiópčanky v kuchyni
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé, toľko vyštudovaných kuchárov na Slovensku a nemá kto variť?

Dajme tomu, že prídu variť islamisti z Afriky "za babku"...myslíš, že budú tak kvalitní, ako Slováci? Plus ako bonus bude sem tam nejaké to "allah akbar"?

Všetky riešenia, ktoré navrhujú slniečkári sú v konečnom dôsledku zhubné. Tadiaľto cesta nevedie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale veď ty môžeš jesť navarené halušky od niekoho s árijským pôvodom. Vyštudovaný, dobrý kuchár nebude variť v jedálni. V každej krajine budú profesie, ktoé budú slabo platené. Máme ešte možnosť naučiť variť našich z osád.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podľa teba nemajú deťom(!) na ZŠ variť kuchári?

Zaujímavé, za "blbého" socíku to išlo, ale v 21.storočí počas technologického rozvoja to nejde!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si zaspal s bilakom?co fungovalo za sociku? Ale aj keby. Dnes je iná doba. Kto bude variť v kuchyni? Ponuka dopyt. Dopyt ponuka. Čo vlastne chceš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ešte raz, ako to, že za socíku to išlo a dnes "ne a ne a ne a ne"?

Za socíku bola napr aj výborne dostupná sieť lekárov, špecialistov a dnes nič!

Aj to by si riešil tak, že dovezieme afrických doktorov?

Skrátka je čas priznať si, že slniečkárske recepty nefungujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

za socializmu nefungovalo NIČ. stále niečo nebolo, doktorov si aj tak hľadal po známosti. keď si niečo skutočne potreboval, tak si musel zháňať známych. za socializmu bolo dobre len tým, ktorí nemuseli poriadne pracovať a stačilo im, že sú si akože všetci rovní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mýliš sa. Za socializmu boli vytvorené vzorovo(!) programy ako očkovanie pre všetkých, školy, škôlky, obvodní lekári, špecialisti.

Všimni si, že ešte v 1989 bolo kopu kvalifikovaných ľudí. Dnes je kopu ľudí nekvalifikovaných.

SR si zobrala to najhoršie z kapitalizmu a zanechala všetko dobré, čo bolo vybudované za socializmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a to ešte spresním, že toto ministerstvo má v správe strana bývalého skvelého šoféra a terajšieho skvelého dôstojníka...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.

A kedy SMERákom išlo o skutočné riešenia a nielen o preferencie a vlastné kšefty?
Prečo by práve školstvo malo byť výnimkou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sociálna demokracia - ha, ha

Kto si myslí, že Smer je soc. demokracia, ten nevie čo je to sociálna demokracia.To nie sú rohlíky zadarmo, alebo vlaky zadarmo a podobne. nie úplne presne a vyčerpávajúco povedané, je to vláda ľudu /pozor nie tá komunistická - to je bluf/, spravidlivá, nezahltená korupciou, ktorá rozdeľuje statky spravodlivo a myslí aj na menej solventných, invalidov a jednoducho ľudí s problémami.
Smer šafári so štátnymi peniazmi, podporuje oligarchov , samotní členovia sú viac - menej oligarchami. Kšeftuje s Bašternákmi, Kočnerami a uprednostňuje Troškové a Jasaňov. Klame a podádza na každom kroku. Robí všetko len pre svojich členov a sponzorov. Ostatným sa dávajú len omrvinky a tí menej bystrí to nespoznajú, nevidia to. A v o l i a ich. Vôbec im nedochádza, že si volia cudzopasníka. Skúswnosť každého rozhľadeného človeka je taká.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto nechce zadarmo nech si zaplati

Je smutne vidiet ako ista skupina ludi skritizuje VSETKO ked to ponukne politicky oponent. Na obedy zdarma pre deti by sa dali napisat 10ky pozitivnych clankov ale SME nam neponuklo ziadny az na tento zatracujuci komentar. Co je zle ak stat zaplati detom obedy, komu tym uskodi? Uz roky sa chvalime fantastickymi ukazovatelmi na papieri tak treba to preniest do reality a ludom pomoct. V Tv som videl Remisovu ako to tradicne ohundrala , reci ze " nic nie je zadarmo". Ano pravda ale ani Remisovej plat nie je zadarmo a skladame sa vsetci. Kto nechce pre deti obedy zadarmo nech si ich kludne zaplati. Na druhej strane ti isti ludia ktorym prekaza investovanie do nasich deti by bez problemov financovali cudzie-migratov, bez problemov davaju socialne davky bez stipky snahy dotycneho a podobne. Chapem opozicia je frustrovana ked jej temy su uneseny Vietnamec a koalicia da detom obedy. S tym sa tazko bojuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lebo je to z mojich daní, ktoré sa majú využiť účelnejšie. Videl si naše nemocnice? Videl si naše vlaky a tie trápne harmonogramy ako jazdia? Jazdíš po našich cestách?
Automaty v školách nestíhajú doplňať bagetami a sladkými gebuzinami, mobil má každé decko, tak aký je problém dať 50€ mesačne na normálnu stravu? Okrem toho, vieš koľko tie kuchárky zarábajú? Ja ich obdivujem, že dokážu normálne variť za tú almužnu a že sa na to nevykašlú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: nech si zaplati

Realitko36 (ale musí to byť veľmi alternativna realita)

ale veď ľudia, čo sa ozývajú už tie obedy PLATIA.
Nielen vlastným deťom, ale aj tým, ktoré dnes za ten ostý obed (ne)platia symbolicku sumu.
ANo, z mojho osobneho hladiska cloveka, ktorý ma 5 školopovinných detí (a ďalšie v predškolskom veku) by som MAL vyskať od radosti, že ušetrím nemalý peniaz (desiatky € mesačne) za obedy.
Problem je, že tie desiatky ma nespasia, pretože "štedrý štát" mi berie mesačne peknú štvormiestnu sumu z príjmu, ktorý na slovensku zdaňuje polmilionárskou daňou a v Rakúsku by bol na hranici minimalnej mzdy (a skutočne by ma oprávňoval na množstvo služieb od štátu a jeho inštitúcii zadarmo).
Štát mi berie 20% z každého kúska jedla, ktoré kúpim deťom, z každého kúska šatstva (čo i obnoseného, kúpeneho v second-hande) z platby za vodu, plyn, energie, z platieb za mimoškolskú činnosť, za športové potreby...


Pán poslanec predseda strany chce dať VŠETKÝM deťom pretože tak je to spravodlíve.
OK. Ja chcem okrem A počuť j B.
Koľko úradnikov, ktorí doteraz posudzovali oprávnenosť obedov zadarmo u socialne odkázaných bude prepustených? Alebo viete čo, ja nechccem pripravovať ľudí o prácu, koľko takýchto úradnikov bude preradených od stola do terénu, do osád, do Košického Mašličkova za Lunikom IX, do osád, kde sa rozmohol syfilis a iné náklzlivé choroby ohrozujúce verejné zdravie ...

Pýtate sa komu sa tým uškodí, keď deti dostanú obedy zadarmo?
Ja sa pýtam, nedajú sa tie peniaze použiťˇlepšie?
A viete kto to vie lepšie ako pan poslanec/predseda?
Prezradím Vám to.
Lepšie ich vedia použiť ľudia, ktorí poznajú ich cenu.
Ti ktorí ich ZAROBILI a ktorím ich štát VZAL (pod hrozbou násilia/straty majetku a slobody)

Nechcem aby mi stat POMAHAL z biedy, do ktorej ma dostal tým, že mi berie 3/4 príjmu, že nevybuduje základnú dopravnú infraštruktúru v regióne kde žijem, tým, že nedokáže zabezpečiť rovnosť pred zákonom, vymáhateľnosť práva, tým že policajt pre mňa nie je pomáhaj a chráň, ale buzeruj, vypaľuj a trestaj (a že ich máme na počet obyvateľov najviac v širokom okolí) ...

štát (politik) ma oberá o ľudskú dôstojnosť, neplní si základné povinnosti a URÁŽA ma, keď predpokladá, že sa dám kúpiť obedom zadarmo?

Ľudia oprávnene namietajú proti vytváraniu dalších VÝDAVKOV štátneho rozpočtu, z ktorých sa veľmi rýchlo stanú mandatórne a ktoré rovnako rýchlo narastú (NSLP 9National School Lunch Program) príspevkov na stravu/obedy zadarmo pre vybrané/oprávnené deti/školy v USA začínal v 1946, stál 70 milionov $ ročne, dnes (údaje z 2011) stojí 11 miliárd $.

Ja nechcem aby štáť platil mojim deťom obedy zadarmo .
Chcem aby plat ich učiteľa matematiky nebol na úrovni dokladača tovaru v diskonte (čo sa nemôže odraziť na motivácii a následnej kvalite učiteľov).

Chcem, aby šli študovať na univerzitu, kde ich učiteľ nebude hodnotený podľa počtu publikovaných článkov v medzinárodných vedeckých časopisoch z podnesterska ale za kvalitu výučby.

A štát mi namiesto toho dáva obed za 1.20 ?

Realitko(36, alebo koľko vlastne) TOTO je REALITA.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

veľmi dobre napísané. aj keď to smerovoliči a spol nepochopia. Istoty - to je to čo potrebujú...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Videl si tie obedy v skolach. Uz teraz detom varia z tych najpodradnejsich surovin absolutne blafy bez poriadnej vyzivovej hodnoty, lebo tabulky a verejne obstaravanie. A mna tie obedy pre moje decko uz nebudu stat 30€ mesacne ale rovnu stovku. Lebo stat niekde tie miliony zobrat musi a v tejto krajine je zhruba 1,8 miliona ekonomicky aktivnych ludi platiacich riadne dane a odvody. Socialne odkazane decka maju obedy skoro gratis uz pekne dlho. Ak by chcel stat pomahat ludom naozaj, preco je odpocitatelna polozka z dani na manzelku ci dieta naprosto smiesna suma a detske pridavky su najnizsie v Europe.

Krucinal, co je tazke pochopit na tom, ze priemerne zarabajuci zamestnany clovek nechce obedy zadarmo, ani vlaky zadarmo a dokonca ani autobusy zadarmo. Jemu by stacilo, aby mu stat z platu ukradol menej a on sa mohol rozhodnut ako tie peniaze pouzije. Nechce ohlodanu kost v podobe rekreacnych poukazok, na ktorych sa nabalia iba gastrofirmy vydavajuce dnes stravne listky a budu pouzitelne len v par zariadeniach oligarchov a ich kamaratov. Ja by som bol 100x radsej, keby mi na vyplatnej paske nesvietilo nieco na temu "celkova cena prace 1200€ a k vyplate 700€". Aby mi tam svietilo mesacne aspon o 50€ viac v cistom a ja som sa mohol rozhodnut, ci zoberem decko do muzea, akvaparku alebo ZOO a nie do hotelov J&T a tak podobne. Ale to taki ako ty asi nikdy nepochopia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

presne vystihnutá celá podstata našej reality
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre