Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dve ruky musia okamžite stratiť možnosť vzdelávať deti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vymývania mozgov

všetých svetuškárov a bludárov by mali celosvetovo zrušiť a zakázať zákonom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kto bude urcovat kto su bludari?
Narodny vybor, obciansky tribunal ci nejaka komisia prudko kompetentnych uradnikov? Alebo ina novodoba inkvizicia?
Pozor aby sa podobne zelania neobratili proti vam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

on asi mysli tychto

konkrétnych bludarov a svatuskarov. Ked niekto veri a je ochotny zomriet/zabijat (v horsom pripade) za vymyslenu bytost, alebo tvrdi, ze tato vymyslena bytost je viac nez clovek (menej zly pripad), je to urcit dost jednoduche.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

s tymto tu neuspejes. sme ma na tom zalozeny biznis model.
podobne kampane patminutoviek nenavisti roztacaju pravidelne, bud su uplne na vode, alebo na to, ako teraz, staci jeden blog.
toto su udajne "sexualne praktiky", ktore berie fila ako hotovu vec:
https://www.youtube.com/watch?...
rusky sposob boja is the new sorosove miliony.

napriklad taky p. kapitan nevaha otvorene klamat o svojej "investigativnej" cinnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmmm

Pán Riaditeľ osobne? Alebo niekto z fanatických rodičov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klamete. 4 clanky, mnozstvo zneuziti

Dievča spontánne potvrdilo, že v čase keď ju matka odovzdávala “chodila k otcovi do školy” - v celom vyšetrení sa ani raz neobjavil ním vo výsluchu udávaný byt v meste, v ktorom údajne s partnerkou žili od roku 2014 do leta 2017. Opisuje zlý vzťah a konflikty s dcérou Aleša Š., ktorá jej robila zle. Znovu opisuje, ako videla že Aleš Š. bol “Tete” pod sukňou a nebolo to len chvíľu, ona to videla. Otcova partnerka chlapcov (svojich synov - pozn. autora) bila bičom a oni kričali o pomoc, ju však nezvykla biť. Na tému náhleho objavenia sa výskytu slova "sex" v jej slovníku opisuje, že vie čo to je, že “sa niekto sexuje,” keď si niekto holý ľahne na holého, chlapec na babu, videla to u tata v telke, pustili jej to otec a jeho partnerka. Pozerali to s inými dospelými aj ďalšie tri deti pedagógov. Dieťa zmieňuje aj jazyk otcovej partnerky vo svojich ústach.

Vysetrovateľka žiadala uviesť či sa u dieťaťa prejavujú sklony ku konfabulácii a v akom smere. Znalkyňa odpovedá, že počas vyšetrenia žiadne sklony ku konfabulácii neboli zistené.

Vyšetrovateľka tiež žiadala posúdiť či je sexuálne správanie primerané jej veku a ak nie, v čom vidí znalkyňa odlišnosti. “Ak je toto prirodzené objavovanie ponechané na dieťa, bez neprimeraného zasahovania okolia, nie je dôvod, aby zažívalo vnútorný konflikt tak, ako sa to deje u maloletej…” Znalkyňa potom popisuje typický priebeh u dieťaťa ktoré nebolo sexuálne atakované a popisuje odlišnosti v prípade dievčatka: “Takto sa (dieťa - pozn. autora) správa až v prípade, že táto oblasť (genitálie - pozn. autora) bola neprimerane prestimulovaná a tak na ňu dieťa dáva väčší pozor a snaží sa ju chrániť.”

Psychologička ďalej uvádza, že “Detská sexualita, ktorá sa vyvíja prirodzene vo veku maloletej, nemá byť interakčná. Teda je neprimerané, ak ide o uspokojovanie potrieb niekoho iného… Detská sexualita rozhodne nemá byť imitáciou správania sa dospelých. Ak sa také správanie objavuje, dá sa predpokladať že dieťa bolo vystavené neprimeraným podnetom sexuálneho správania sa dospelých… Aj z tohto pohľadu sa javí téma sexuality u dieťaťa neprimerane otvorená.”

Na tému údajného pozorovania orálneho uspokojovania “Tete” Alešom Š. znalkyňa uvádza: “…bolo zjavne mimo chápania maloletej, a preto je málo pravdepodobné, že by dokázala takú predstavu vyprodukovať samostatne, bez vonkajšieho podnetu.”

Vyšetrovateľka sa v predposlednej otázke pýtala znalca či dieťa vykazuje znaky sexuálne zneužitého dieťaťa a či existuje predpoklad že sa mohlo zúčastniť sexuálnych aktivít. V odpovedi sa hovorí že dané udalosti prežila, inak by také správanie nemohla predvádzať. Znalkyňa sa tiež opiera - vzhľadom k dlhšiemu časovému odstupu od páchania niektorých skutkov a teda zníženie produkcie popisovaných zážitkov - aj o časť predchádzajúceho posudku. Je teda veľmi pravdepodobné, že si niektoré incidenty ktoré sa stali dávnejšie v čase vyšetrenia dievčatko už nepamätalo a skutočný rozsah neprípustného správania bol významne vyšší.

Inak povedané, dieťa bolo preukázateľne priamo v objektoch a na pozemku školy s vedomím otca dlhodobo vystavované explicitným sexuálny zážitkom rôzneho druhu absolútne neprimeraným jeho veku a (ne)zrelosti - na mieste do ktorého ľudia s dôverou dávali svoje deti veriac že práve tam im nič podobné nehrozí. Okruh možných páchateľov je pomerne malý a pozostáva prakticky výhradne z kmeňových zamestnancov školy - desivou správou je že najohrozenejšou skupinou z troch boli práve deti niektorých pedagógov, resp. úzkeho kruhu spolupracovníkov, ktoré sa dlhodobo zdržiavali v dvoch z mnohých miestností druhého poschodia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak aj odhliadneme od toho, ze autor zrejme mnohe veci z prvej ruky ma - nestacia uz blogy R. Branika, ktore su postavene takmer vylucne na informaciach z prvej ruky? A mimochodom, preco by mal komunikovat so zamestnancami? Podla vas je napriklad diskusia o kriminalite korektna iba vtedy, ak su do nej pozvani aj kriminalnici?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je normalka, SME pisalkovia sa vyjadruju k veciam takto skoro vzdy :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bez ohladu na to co sa tam deje? Really?

Skusme takto: “Bez ohladu co sa deje v SME, tato stvava kampan v mediu voci sukromnej firme mi uplne pripomina komunisticku stvanicu na verejneho nepriatela.
Ak vam to tak lezi na srdci, tlacte na uraxy, konkretnych uradnikov, ti su zodpovedni za stav, ze u nas moze existovat cosi take.
Chodte pred redakciu, piste mena uradnikov...ale medialne stvat voci sukromnej firme je velmi, velmi nebezpecne. Take praktiky potom lakaju ludi, ktori to radi vyuziju na odstranenie konkurencie z akehokolvek dovodu.”

Tak nejako? Sme je tiez sukromna firma. Akosi z principu medii vyplyva, ze namiesto veci, ktore im doporucujete a su pracou pre obcianskych aktivistov, uradnikov, organov moci - ktore vo veci dvoch ruk systematicky zlyhavaju - o tych veciach pisu. To je podstata ich prace, nie suplovat obciansky aktivizmus a pracu uradov.

Porovnavat toto s komunistickymi stvanicami, v case ked existuje vyrazna pluralita medii a na rozdiel od bolsevika sa v tychto casoch mozu subjekty kritiky branit je kognitivnou katastrofou.vasou logikou skusme; “bez ohladu na to, co sa deje v koncentracnom tabore treblinka (v gulagu 6, vo fuhrerovom hlavnom stane, v hospici...)... vyzyvat media, ktorych primarnou ulohou je pisat o kauzach aby tak nerobili a naopak robili co im neprislucha a v casoch plurality a moznosti kedykolvek sa postavit na stranu kritizovaneho porovnavajuc ju s casmi komunistickej publicistiky kedy nieco take nebolo mozne je.. co ja viem, smiesne?

Radovan Branik
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ze vy ste to necitali?

Pretoze v clankoch ktore som vydal pred koncom skolskeho roka boli citacie Z PRAVOPLATNEHO rozhodnutia sudu, z vysetrenia respektovanej sudnej znalkyne vychadzajuce z dokladneho a opakovaneho vysetrenia ktorej posudok si vyziadala vysetrovatelka a pribrala ju do vysetrovacieho procesu, na ktoreho konci bol pravoplatny rozsudok sudu. Prvy pravoplatny z viacerych aktualne beziacich procesov, ktore bezia iba preto, lebo dokazna situacia to policajtom a prokuratorom dovoluje, takze ked okato a bezocivo klamete, ze sme nema sudne rozhodnutie a policajnu spravu, spoliehajuc sa na to ze nikto sa uz nevrati k citaniu zsrojovych clankov, je to obzvlast nechutne. Bezna technika steskovych fanatickych nasledovnikov. Stesko pri pojednavani tvrdil, ze si matne spomina na casti incidentu a tu vast kde sa dopustal explicitneho hrubeho nasilia si udajne nepamata vobec - aj na zaklade toho bol nedavno odsudeny dalsim sudom, z coho vyplyvaju dve skutocnosti; vasa opatovna loz a tiez fakt, ze clovek ktory sa dopusti nasilneho utoku na ziaka v amoku, ktory mu dokonca sposobi amneziu nie je sposobily posobit ako pedagog.
Ak ke tu nieco prachnusne, tak prave vase lzive tvrdenia o udajnych iba ustnych svedectvach. V skutocnosti su v tomto case uz pravoplatne dva rozsudky a to je iba zaciatok. Ze vas nefacka hanba.
Radovan Branik
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vas by mala facka hanbovat! Fila nikde nespomina pravoplatne rozsudky! Ak neviete robit kvalitnu zurnalistiku, tak sa necudujte ze vyzerate horsie ako bulvar a viacmenej zavadzate citatelov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pane Bránik, poviete mi, odkedy sú vyšetrovacie spisy volne prístupné verejnosti a kde sa k nim dá dostat? A odkedy sú prístupné posudky lekárov pre verejnost, najma posudky maloletých?

Pretože, ako pozerám, citujete z vyšetrovacích spisov a posudkových správ lekárov.

Neviem, ale kedysi platilo, že do vyšetrovacích spisov a lekárských posudkov smie nahlidnut iba oprávnená osoba. Možno už sa to zmenilo, alebo vy ste oprávnená osoba, ktorá môže nahlidnút do všetkého. Budem rád, ked mi to ozrejmíte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Právoplatné rozsudky sú výsledkom právoplatne skončených súdnych pojednávaní.
Písomne vyhotovené právoplatné rozsudky sú súdom doručované účastníkom konania.
Komu ich účastník konania poskytne na nahliadnutie, je len jeho vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

U právoplatného rozsudku, ktorí dostávajú účastníci konania, nie je priložený kompletný vyšetrovací spis, ani všetky psychologické vyšetrenia súdných znalcov, z ktorých cituje pan Bránik.

Okrem toho pýtal som sa niekoho iného, nie vás, alebo vy ste hovorca pana Bránika?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak si ty hovorcom diskutéra dotačné prasiatko, v tomto prípade som ja hovorca diskutéra Radoslava Branika
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hm, evidentne ja o voze, vy o koze. Pýtal som sa p. Bránika na niečo z obsahu jeho príspevku, resp. dvoch príspevkov , co má v tejto diskusii, nie na ničo, co napsal iný diskutér(okrem toho, jeho príspevok bol zmazaný, takže ani neviem, o čom bol), takže p. Bránik by mal, ak má trochu slušnosti, na to odpovedat. Preto ten dotaz, či ste hovorca.

Inak, ked vás niekto osloví vykaním, slušnostou je tiež vykat. Neviem dajako o tom, že by sme si niekedy potykali. Ale súdiac podla príspevku vám slušnost nič nehovorí.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre