SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Západ nás vraj nechápe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Férový bod. Od počiatku dejín má každé spoločenstvo ľudí (mesto, štát, ríša) svoje mravy a hodnoty. To sú veci, ktoré nie sú vpísané v zákonoch. Je to súhrn vlastností a spôsobov, ktoré vyznávajú jeho obyvatelia. Pretože obyvatelia tvoria spoločenstvá. Predpokladám, že potiaľto by sme mohli byt v zhode aj s redakciou denníka SME.
Západoeurópske krajiny menia svoje obyvateľstvo. Táto zmena je čoraz rýchlejšia, napríklad populácia Švédska stúpne zo súčasných 9m na 12m obyvateľov do roku 2050. Ak mám teda veriť projekciám európskych štatistických úradov. Prírastok bude tvorený imigrantmi s koreňmi v arabských a afrických krajinách.
Táto nová populácia nevyznáva naše hodnoty. Má svoje a tých sa pevne drží. Tieto hodnoty budú demokraticky ovplyvňovať švédsku - ale aj belgickú, francúzsku, nemeckú a iné - domácu aj zahraničnú politiku. Už sa to deje, všimnime si napríklad postoje Švédska voči Izraelu v OSN.
Krajiny V4 nemajú islamské obyvateľstvo. Naše hodnoty a postoje sú teda iné, pričom rozdiely sa budú časom iba prehlbovať. Zhodneme sa na tom? Ak áno, tak našou jedinou šancou je hľadať si spojencov s našimi hodnotami. Čiže Poľsko, Maďarsko, ČR, Chorvátsko, Slovinsko, pobaltské krajiny, možno Írsko a Portugalsko.
 

 

A co potom, ak tie rozdiely dosiahnu taku mieru, ze uz budu nezvladnutelne? Vytvorime si novy "Vychodny zvaz"? A ak si tam niekto zmysli nieco, co sa ostatnym tiez nebude pacit, zase si najdeme novych nasich priatelov a vytvorime dalsi "zvaz"?
 
Hodnoť

problémom je že dnešný západ

už nie je ten západ aký bol ešte v nedávnej dobe, pár desaťročí dozadu. A ani dnešný Paríž už nie je Paríž aký si aj naši ľudia pamätajú so starších francúzskych filmov s Funesom, Belmondom, Delonom atď. Aj teraz v lete dávali kopu starších francúzskych filmov vrátane skoro všetkých filmov s Funesom a Paríž aj Francúzsko ako také tam vyzerá ináč ako dnes: A rozhodne lepšie. Ak by sa západ v posledmom čase nezmenil, tak by sme nemali problém západ pochopiť. Ale západ sa v poslednej dobe zmenil a zmenil sa k horšiemu, to je ten problém.
 

 

pán CreepingDeath, a čo keby som porovnávala dnešnú Bratislavu trebárs s Plickovým dokumentom Zem spieva, že ani to Slovensko už nie je, čo bývalo. ľudia nepoznajú pesničky, nezvyknú si spontánne zatancovať a kroje len na Ples v opere oblečú... a že to je isto zánik civilizácie, vyvrátenie z koreňov, smrť národa. aj tak sa dá.
 

 

porovnať Paríž 60-tych, 70-tych rokov teda veľké, bohaté, moderné mesto akurát menej multikultúrne ako dnes so zaostalými vidieckymi oblasťami Slovenska v 30-tych rokoch z toho Plickovho dokumentu, tak na to nemám slov. Veľmi hlúpe prirovnanie, ktoré ale pekne ukazuje myslenie mnohých ľavicových liberálov, ktorí sú mylne presvedčení, že každý kto odmieta ich hlúpu progresívnu ľavicovo liberálnu agendu, tak musí odmietať aj modernú civilizáciu a chce sa vrátatiť rovno do stredoveku.
 

ad odmietanie moderny

netreba až do stredoveku, stačí do 30-tych rokov, nie?
 

 

Prečo do 30-tych rokov? 70-te a 80-te roky boli lepšie. Nemyslím samozrejme u nás ale na západe.
 

 

a okrem toho odmietanie multi-kulti, rodovej ideológie a podobných novodobýcch hlúpych výmyslov a sociálnych experimentov progresívnej ľavice a ľavicových liberálov neznamená odmietanie moderny ako takej.
 

Keď nie Plicka

tak stačia komunistické filmove tyždenniky z čias Funesa a Delona. A samozrejme plati všeobecny nazor, že nam vladnu deti vtedajšich papalašov.

Nie tak dávno išiel najväčši strach nie z muslimanov, ale z Maďarov a to v Žiline. Kde živeho Maďara naposledy videl Slotov dedo pri recitovani očenaša. A dnes chceš mať z Maďarov najväčšich spojencov (aj za cenu, že anektuju Žitny ostrov :)/
 

ad lavicove vymysly

viete, ale aj volebné právo pre ženy sa mnohým kedysi zdal ako hlúpy experiment... sa ukázalo, že vieme dopraviť lístok do urny a spoločnosť sa kvôli tomu nerozpadla.
 

 

Zatiaľ sa nerozpadla, ale ďaleko od toho nemá ..:-)
Dopredu upozorňujem, že tieto slová myslím ako žart, ale možno by stálo za to zamyslieť sa akú súvislosť majú súčasné problémy spoločnosti do značnej miery vyvolané giganticky nafúknutým pocitom solidarity so slabšími a neschopnými so ženským emotívnym chápaním udalostí. :-)
 

 

No, dosial som nepocul, zeby emotivna zenska vyvolala vojnu, ci uz v krajine alebo svetovu a sposobila vyvrazdenie milionov ludi...aj ked domacu mozno :))
 

 

Kroje. Pesnicky. Co tak sa zamysliet nad naozajstnymi judeo-krestanskymi korenmi, ktore chce progresivna lavica nesikovne sa vydavajuca za liberalov znicit? Podla vzoru sudruha Gramsciho, kupredu-leva... Zpatky ni krok.... Alebo este takuto: "Rozboriiime sveta stary zaaaaklad".
 

 

a čo sa týka tých krojov a ľudových pesničiek. Tak kroj som nikdy v živote nemal na sebe, aspoň čo si pamätám. Nosím skoro výlučne jeansy, tričká, mikny, jeansové bundy a na nohách v lete hlavne tenisky Converse a v zime vysoké topánky Dr Martens. A čo sa týka ľudoviek, tak ľudovky samozrejme nepočúvam aani väčšinu ani nepoznám. Počúvam skoro výlučne západnú hudbu. Hlavne britskú a americkú. Ale z aby bolo jasné zo západnej hudby počúvam hlavne hudbu 60-tych, 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov a hlavne Rock a Metal. Z Rocku a Metalu počúvam aj novšie veci, ale rozhodne nepočúvam HipHop a dnešný komerčný pop a dnešné komerčné EDM. A hlavne nepočúvam ten novodobý úplne zdegenerovaný HipHop typu Drake, Kendrick Lamar a podobný odpad a hnoj. Ale každopádne počúvam hlavne západnú hudbu, ale kvalitnú západnú hudbu a nie odpad, aký hrajú na Európe 2 a podobných komerčných rádiách.
 

niekto ma problem

s vlastnym sebaurcenim. zapad je zly, ale je dobry na to aby som nosil jeho dekadentne produkty. no co uz.
 

 

Ale západ bol ešte donedávna dobrý, len sa v posledných rokoch trochu pokazil.
 

zapad

je stale lepsi ako vychodoeuropsky marazmus
 

 

to ale nič nemení na tom, že západ v minulých dekádach, napr. v 80-tych rokoch bol ďaleko lepší ako dnes. A dnešný západ je v porovnaní s 80-tymi rokmi úpadok. Rovnako aj dnešná západná hudba je úplný úpadok v porovnaní so západnou hudbou 80-tych rokov a rovnako aj dnešné západné filmy už nie sú také ako v minulých dekádach.
 

 

Skor ako neplodne nariekat nad minulostou sa treba zamyslat nad tym, co urobit s buducnostou, aby bola lepsia ako je dnesok. Aby bola bez vrazd, korupcie, nenavisti, zdierania bliznych a pod.
 

 

Mimochdom teraz mám pustené rockové internetové rádio Radio Rock 1 z Veľkej Británie a zrovna tu hrá Helloween z roku 1988. Konkrétne Save us z albumu Keeper of the Seven Keys Part 2.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre