SME
Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V spore o registrované partnerstvá ide o charakter štátu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Registrované partnerstvá ani nič podobné nebudú. Už by sme túto tému mohli raz a navždy uzavrieť.

Zjavne je to neprechodné, nech vládne hocikto.
 

Nesúhlasím.

V zadubenom pospolitom ľude treba šíriť osvetu a vyviesť ho pomaličky z temnoty stredoveku. Lepšie sa bude všetkým žiť v otvorenej a predsudkov zbavenej spoločnosti.
 

tak

o otvorenej a predsudkov zbavenej spoločností píše niekto, kto používa výraz "zadubený pospolitý ľud" (úplne bez predsudkov a stredovekého nádychu)
 

To je veľmi pekný a výstižný výraz.

Taký štúrovský. Osvetu totižv našom pospolitom ľude začali šíriť práve štúrovci. Aký máš problém s registrovanými partnerstvami ? Nie sú to manželstvá, takže ani Ježiš Boh a Duch Svätý by nemali byť proti, a ani panenka Mária. Alebo to vidíš inak?
 

nie

ja nemám problém s registrovanými partnerstvami ... ja ti len dávam spätnú väzbu na tvoju aroganciu v kontraste s proklamovanou otvorenou a predsudkov zbavenou spoločnosťou
 

Tak

to máš asi zle nakalibrovaný zmysel pre posudzovanie arogancie.
 

no neviem

ako kalibruješ ty - ak nazývanie ľudí "zadubenými" nepkladáš za aroganciu ... ani spomínanie "panenky Márie", keď s mojou poznámkou nič nemala
 

temnota stredoveku?

Temnota staroveku sú práve všetky rôzne formy homosexualizmu rozšírené v starom Grécku i Ríme. Predovšetkým tým mnohorakým odtieňom u nich bežnej homosexuality a promiskuity sa pripisuje významný vplyv na finálny úpadok tých spoločností. Jedna z najbežnejších bola pederastia, kedy muži "používali" chlapcov ako protihodnotu za to, že ich vyučovali. Otázka je, kto tu koho ide vracať do temnoty?
 

Presne

a dá sa pridať aj Sodoma ...
A toto nás chcú naučiť (aj Prostredník, teológ !) považovať za progresívne, za nezastaviteľný vývoj spoločnosti.
 

 

Registrovane partnerstva by kludne mohli byt. Neviem, komu normalnemu by to malo vadit.

Problem je, ze navrh SaS nie je dobry. Registrovat by sa malo dat len na matrike. Ak sa bude dat registrovat pred notarom, tak vznikne kopec podvodov ohladne spekulativnych registrovani kvoli dedicstvu.

Lebo co si budeme hovorit, aj medzi notarmi su cierne ovce, co osvedcia cokolvek a prostoduchejsi clovek podpise vsetko bez citania.

Zivo so viem predstavit, "Babka, darujem Vam novu pracku/opravim kurenie len podte podpisat k notarovi, ze prijimate dar." A popri tom babka podpise aj registrovane partnerstvo a darebak ma dedicstvo v suchu.
 

Kto chce

babku z tvojho pribehu obabrat, nepotrebuje k tomu registrovane partnerstva. Da jej podpisat co mu vyhovuje aj bez tohto institutu. Navrh SAS je OK.
 
Hodnoť

Myslím si, že dnes, v tejto dobe...

...majú ľudia (na Slovensku) celkom iné problémy, a vážne problémy. Napr. s prácou, s výplatami, s tým ako vyžiť (často z mesiaca na mesiac), so zdravím, so vzdelávaním sa detí, so zabezpečením sa na dôchodok (ak sa ho dožijú) a tak ďalej.
 

 

Presne tak. A registrované partnerstvá časť tých problémov riešia. Takže nevidím dôvod, prečo ich neprijať.
 

115

poslancov to evidentne vidí inak ....

Oni vidia inak všetko, čo navrhne opozícia.
Takže treba inak voliť.
 

 

za registrované manželstvo nebude hlasovať nikdy OĽNO, KDH, SNS, LSNS. a nepomôže ani fakt, že terajší premiér a mnoho poslancov sú akí sú.
 

vyber si

najskôr , či za registrované partnerstvo alebo manželstvo ...

Inak za registrované partnerstvo v minulosti (2012) už poslanci OLaNO hlasovali.
Za nebude v prvom rade Smer .... ten to mohol odhlasovať aj sám, keď disponoval väčšinou v parlamente. A potom SNS a LSNS.

Jednoducho o hlasovaní za RP rozhodnú boľševici a nacionalisti v parlamente - nie kresťania.

Lenže tak to je v demokracii - treba väčšinu v parlamente.
Sú aj iné veci, ktoré by sme mnohí radi videli odhlasované - a terajšia koalícia to neodhlasuje.
 

 

nielen chlebom je clovek zivy. Na druhewj strane pane, kolko percent ludi zije na hranici chudoby? Kolko je volnych pracovnych miest? Mas pocit ze dochodcovia su socialne odkazani?
Pane, aj toto je tema. Ak sa budeme starat len o plne zaludky, tak budme sice syti, ale sprosti.
 

 

Ozval sa sýty😉
 

 

Áno. Tak ako 90% Slovákov. Mne nvadia manželia rovnakého pohlavia a ani to keď si budú adoptovať deti. Z mojich práv a z mojej slobody neubudne.
 
Hodnoť

 

Nuž právo na nábožensky motivované urážky a znevažovanie skupiny občanov určite nie je konzervatívna hodnota. Ak má Slovensko zostať sekulárnym štátom, mali by sme spozornieť vždy vtedy, keď samozvaní ochrancovia konzervatívnych hodnôt za svoj zápas skrývajú svoje pohŕdanie inými. Veľmi nebezpečným spôsobom tým totiž menia charakter nášho štátu zo sekulárneho na náboženský.

do kamena tesat!!!
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre