SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aké je dôležité brániť si Merkelovú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Vrch má naklonený ako veža v Pise

Dodal by som iba informáciu, ako sa v nemeckých médiách už otvorene hovorí a píše o vážnej kríze v súvislosti so súčasnou vnútropilitickou situáciou v krajine.

http://www.spiegel.de/politik/...

Kríza v kontexte s Merkelovou však prakticky znaméná čosi ako spustenie sa lavíny, lepšie povedané priamo explóziu živenú v Nemecku aj neobjektívnou publicistikou už viac rokov. Citeľné straty Merkelovej v minuloročných voľbách a naopak výrazný nástup populistov to uz vtedy dávali tušiť.

Čo sa zrútenia systému týka, odborníkom je tiež zrejmé, že Euro rovnako spoločné povedzme zaostalému Grécku a zároveň i vysoko vyvinutým krajinám ako Nemecko je natrvalo neudržateľnou fikciou, produktom neopodstatnenej eufórie matky Európy.

Takto postavený systém za takýchto okolností sa tvrdo pasuje s jednou krízou za druhou bez uspokojivého východiska, nieto teda po čom smútiť. Súčasná naklonená aférka Európy s brexitom podobne nedáva tušiť nič dobrého a tento trend iba potvrdzuje. Unavená Angela tu nič nezmôže.
 
Hodnoť

Iste

klasika..parafrazujem - netreba vymenit celneho politika, ale narod..sudruhu, a co ked ludia zacinaju mat multikulturno-globalistickeho modelu sveta plne zuby? Ako to nasvedcuju volby a preferencie politickych stran za posledny cas? Co potom?
 

 

Ľuďom je v multikulti globalistickom modeli asi už príliš dobre... lepšie sa nikdy nemali,
tak začínajú špekulovať, ako to celé poslať do kytiček...

Podobne to bolo pred 1. svetovou. Belle epoque, krásny starý svet... a tí hlupáci ho rozbili.

Robíme tú istú chybu. Znova tupý nacionalizmus, agresia, stupidita nepríčetných, ktorým je veľmi dobre.
 

1146082

Aspoň netrep. Minimálne na západe vrátane bývalého západného Neemcka bolo ľuďom pred nástupom multi-kulti a globalizácie určite lepšie než dnes. U nás nie, lebo u nás boli vtedy komunisti ale na západe bolo rozhodne elpšie v 70-tych, 80-tych rokoch než dnes. Mimochodom globalizácia a multi-kulti priniesli úpadok západu, čo dnes musí každý rozumný človek vidieť.
 

 

Úpadok západu. Hej. Jasné. Najbohatšia časť planéty je v úpadku.
Ešte daj tú o víťazstve zlatého rubľa nad kolabujúcim dolárom,
nech je úplne jasné, že si zišiel z rozumu.

Ahoj. Pozdravuj na blockliste.
 

K+

:-)
 

Úpadok

Západu je bohužiaľ niečo tak evidentné, že tvoje hodnotenie reality je mimo.
Tu nejde len o hodnotu eura, mimochodom jeho reálna hodnota po spustení tlačiarní po 2012 .tom je otázkou chcenia a nie krytia, tu ide o morálny a mentálny úpadok.

A tie jednoduchosti čiernobieleho videnia ti k poznaniu nepomôžu. Zlaté časy končia, teraz je aktuálna otázka ako sa dostať z tej série kríz, ktoré podľa spôsobu riešenia krízy 2008, budú nasledovať.
Progresivistické elity v Bruseli sú zárukou, že prúser je vecou času, nie názoru.
 

Úpadok západu

(dokonca "morálny a mentálny") je len zbožným prianím síl zblbnutých z migračnej krízy a manipulovaných z Petrohradu. Krízy v ľudských spoločnostiach sú ich normálnou súčasťou a sú na to, aby sa riešili. Čo je to prúser, to zbadáš keď sa pôjdeš pozrieť smerom na východ. Sme na správnej palube. Rozbíjanie existujúcej Európy, jej hodnôt a pravidiel (isteže nie dokonalých, ale aspoň nejakých) s naivným cieľom naskočiť do vlastných národných záchranných člnov je veľmi krátkozraké. O morálnom a mentálnom úpadku spoločnosti zväčša začnú rozprávať ľudia od určitého veku, v každej spoločnosti.
 

:)

Už si ako Pravda v 56.tom. Kde spochybňujem, že patríme k Západnej civilizácií? Hovorím, že lavicovo-progresivisgická orientácia vedie do pekla. Putin sa len vyrehotaný môže pozerať ako nám červení znovu hádžu slučku na krk.
 

Ty nespochybňuješ

že patríme k Západu, len spochybňuješ samotný Západ. A kde je dnes na Západe pri moci tá ľavica, čo nás vedie do pekla?
 

Juncker

kladúci vence pri soche Marxa je kto? Starý konzervatívec? Rodovú agendu presadzujú vesmírnu jašter?
 

 

Průser je vždy len vecou času, aj keby tu vládli svätý františek a matka tereza dokopy...

Najväčšie průsery v XX. storočí spôsobil zúrivý nacionalizmus.

Takže hrr do díla, zvoliť si obmedzené stupídne nacionalistické vlády, rozbiť ten prekliaty bolševický eurosojuz.

Áno, průser je skutočne iba vecou času. Ide iba o to, ako rýchlo dozrie ovocie nazionál stupidity.
 

Tak

presne tento spôsob myslenia jednoduchších som nazval čiernobielym.
 

 

Zato ty hráš 50 odtieňmi hnedej...

Ahooj.
 

Ako

povedal Werich - boj s blbosťou je márny, ale povinný. Len bohužiaľ nedal návod ako na dvojciferných. Kombinácia blbosti a arogantného sebavedomia je neprekonateľná.
Ignore list.
 

Veď preto s tebou bojuje...

aj bez návodu.
 

On

ani netuší, že nejaký Werich existoval. On pozná tak 2 základné poučky mladého progresivistu, vrátane tej o rodovej rovnosti.
 

A ešte,

že presne tento váš prístup globalistickeho primitivizmu generuje úspech kadejakých tupoňov blízkoočiaka z BB.
 
Hodnoť

Angela Merkelová je dnes v štádiu,

že je možno dôležitejšia a nenahraditeľnejšia pre Európu, ako pre Nemecko. Ale zároveň platí, že tú dôležitosť pre Európu má, samozrejme, len ako nemecká kancelárka.
 

Preto

chceli eurofederáciu, aby ich mohli voliť aj nenemci.
Nevonia nám eurofederácia, nebudeme mať ani euroúniu. Lebo stále sa zjaví nejaký mudrák, ktorý chce pokrok a progresiu miesto toho aby zveľaďoval realitu citlivo s ohľadom na evidentné rozdiely záujmov a názorov.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre