SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď politici básnia o zásluhách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vyhraj voľby a rob si...

K výstižnému podtitulu "V politike logika neplatí" by som na vysvetlenie pridal "politika má svoju vlastnú logiku, zvlášť tá mladá na pôsob tohoročného burčiaku" to, aby ma nikto nepodozrieval z anarchizmu alebo snahy o prevrat.

Politika je už taká, vyhraj voľby a... o to skôr popri súčasnej ústretovej opozícii. A ak už naďalej nedokážeš udržať situáciu a prostredie na umlčanie alebo likvidáciu svojich príliž dotieravých kritikov a novinárov, tak si kupuj voličov - všetkými prostriedkami.

Ale nedivme sa až tak príliš, v porovnaní povedzme s takým tureckým Erdoganom "nejaká podoba by tu síce aj bola", ten náš, slovenský, vychádza ešte ako milučký dobrý anjelik.
 
Hodnoť

hahaha

najhoršie na riadení štátnej moci politikmi typu "právnici" je to, že svojim neodborným, rozšafným, nesystémovým no kvôli 22% obyvateľstva populárnym spôsobom, dosiahnu pre všetkých síce úroveň Grécka, no v konečnom dôsledku to bude Venezuela ... :)
 
Hodnoť

Výsledkom hochštaplerstva napríklad

je, že do zdravotníctva sa nalievajú peniaze, ale poistencom VšZP hrozí, že od decembra ich nebude mať kto ošetriť. 2 000 ambulancií nemá so VšZP zmluvy, lebo im platí o 40 / menej ako súkromné poisťovne. To sa rozdáva, keď sa už šetrí aj na pacientoch a ich zdraví.
 

... 40 % ...

oprava
 
Hodnoť

Ľahko sa vládne

Veru ľahko sa vládne v krajine, kde opozícia nepredstavuje alternatívu. Dôvod vidím v tom, že významné opozičné strany vedú narcisi a ľudia s históriou, ktorú by najradšej skryli. To že populisti dokážu zničiť aj veľmi silnú ekonomiku nám história dokázala. Či už to boli Atény pred Filipom Macedonským, Argentína za Peróna a generálov, Zimbabwe Mugabeho, Chavesová Venezuela, atď. Významným spojovacím prvkom týchto krajín bolo, že boli pred nástupom populistov bohaté.
Čo sa týka nášho populizmu, tak ten úplne ignoruje ekonomické cykly. Akciový trh smeruje do fáze medveďa, a obchodná vojna vyvolá odbytovú krízu. Dostať sa do ekonomickej stagnácie, alebo depresie s prázdnou špajzou po dlhodobej vláde Smeru nebude žiadna zábava. Vinník sa určite nájde, neviem či to bude Radičová a či Kiska. Pravdou je, že za chyby sa platí.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre