SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zastrelení pre lásku k blížnemu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Petra, Petra, bacha na novičok. Tu nepomôže ani keby kapitáň Tomtom požiadal o pomoc svojho dumového kumpána Vyacheslava Volodina. Ale aj na tomto príbehu zla je niečo pozitívneho. Svet na ňom aspoň vidí kam až je možné zájsť a pritom sa stále tváriť, že sa tak deje v medziach demokracie. Veď ani demokrati v Kremli proti tomu nič nenamietajú.
 

A náš minister hospodárstva

neblahej pamäti sa dnes chváli po stretnutí s ruským partnerom, ako sa nám darí obchádzať sankcie EÚ... lebo firmy si nájdu cestičky.
 
Hodnoť

Kadyrov

je psychopat a patologický vrah, takže očakávať od neho niečo iné je naivita...na druhej strane je možné, že národ ako sú Čečenci treba práve takto držať pod krkom železnou rukou, inak sa mu vládnuť nedá.
 

 

no ved to, cim to bude ze kde su privrzenci nabozenstva mieru v prevahe, funguje iba diktatura...
 
Hodnoť

 

Smutné.
 
Hodnoť

 

A čo Amnesty International - prečo sa viac neangažuje v takýchto prípadoch? Predsa je menej pravdepodobné, že by takto mohli zachádzať s cudzími štátnymi príslušníkmi a aj publicita by bola väčšia. Ako vidíme, s domácimi nie je problém "vysporiadať" sa po svojom - takmer vždy majú "konečné riešenie". Sú to tragédie a svet sa o tom dozvie viac-menej len náhodou.
 

 

Mozu o tom akurat tak pisat ... V Cecensku neexistuje ziadne pravo, sloboda ... ludsky zivot ma cenu klobasy. A sanca to zmenit je aka? Mizerna ...
 
Hodnoť

Putin v Čečne vojnu nevyhral.

Putin sa iba tvári, že v Čečensku urobil poriadok. V skutočnosti tam vládne čečenský Nero - Kadyrov a robí si čo chce. Občas síce Putinoví helpne a zbaví ho nejakého nepohodlného ruského politika alebo novinára, ale mám dojem že s tou iniciatívou preháňa aj oproti vkusu samého baťušku Putina.
 
Hodnoť

A ti naši ruskí zaspelepenci

budú tohto človeka oslavovať... Ach jaj.
 
Hodnoť

 

Milá Petra. Ty si typický príklad ako vedia novinári nevedieť. Ako selektívnu skutočnosť povyšujú na objektívnu skutočnosť. Ako sa zo žurnalistiky stala komentátorská exhibícia. Dagestan a Čečensko je iná planéta. Ak to náhodou nevieš, v súčasnej dobe sú tieto najhorúcejšie regióny Ruska najkľudnejšie a najbezproblémovejšie v celej histórii spolužitia týchto národov. Lebo chválabohu nemajú v ich vzájomnom pôsobení vplyv takí ľudia, ako si ty, a tebe podobní. Putin rešpektuje národné špecifiká tohto regiónu a Kadyrov oceňuje výhody tohto spojenectva. Môžu sa tam diať veci, ktoré z nášho uhla pohľadu sú minimálne divné, ale to nie je podstatné. Podstatné je to, že je tam mier. Že ľudia nebojujú ako po celé stáročia vo svojej histórii. Mimochodom možno si nepostrehla, slávny MMA dagestanský bojovník vyhlásil, že sa cíti byť príslušníkom ruského národa. To v doterajšej histórii nikdy nebolo. A to je to skutočne najpodstatnejšie.
 
Hodnoť

 

Tak pán 1057427 -najväčší poriadok bol za Hitlera v Nemecku (nik neprotestoval, stavali sa diaľnice a svetlo sveta uzrel "chrobák"), za Stalina v Sovietskom Zväze tiež nikto neprotestoval, budoval sa socializmus, ľudia mali prácu. Len s malým dovetkom: Ten prvý v spolupráci s druhým (pakt:Molotov-Ribentrop) spôsobil 2.svetovú vojnu s viac ako 20 mil. mŕtvych , ten druhý vyvraždil vlastný národ (len gulakoch za Stalina zomrelo 2,7 mil. ľudí) Vždy za každej totality je :stabilita, poriadok,"spokojnosť". To sme všetko zažili, len väznice boli plné politických väzňov a mnohí zaplatili za tú "stabilitu, poriadok" svojimi životmi. Mimochodom : dagestanský bojovník MMA , ten sa prihlásil k dagestancom (nie k rusom) , žije a trénuje v USA, takže sa mu ľahko hlási ku komukoľvek, keď je platený dolármi a nie rubľami. Nakoniec: spolužitie dagestancov a čečeňov zdaleka nie je ideálne, .Kadyrov si robí nároky na časť dagestanského územia. To sa asi do Tvojich proruských a pročečenských bludov moc nehodí.
 

 

Milý pán Kmeť. Toto je typická ukázka demagógie a spin doktorstva, Na jasný argument o mieri a prosperite v regióne, dáš protiargument o hitlerovom Nemecku. Plus pakt Molotov Ribbentrop. Odporúčam ti z povinnej literatúry vyhodiť Smatanove fejsbúky. Neviem síce, ako súvisí ruská súčasná politika vo vzťahu k Čečensku, a milióny mŕtvych v gulagoch, ale ak to má byť nenávidená diktatúra, dávam do Tvojej ctenej pozornosti dôsledky bezhlavého uplatňovania exportu demokracie do Iraku, Lýbie či Afganistanu. Neviem čo sú to proruské bludy, zato viem, že nebyť takých politológov ako si ty, mali by to exportéri demokracie pri bombardovaní darebáckych režimov podstatne komplikovanejšie. Howgh
 
Hodnoť

 

Pán kolega: Neviem možno som sa nevyjadril dosť jasne: mier a "prosperita" bol aj za Hitlera a Stalina, tak isto ako je teraz v Čečensku v systéme postavenom na putinových tankoch a skorumpovanom oligarchovi vraždiacom vlastných obyvateľov. Totalitné oligarchické systémy a jedno či sa jedná o Stalinov ZSSR, Hitlerovo Nemecko, Kadyrovo Čečensko, Gottwaldovo Československo majú spoločné znaky: vládu jednej strany, potláčanie opozície (včítane vrážd), koncentrácia moci (politickej, ekonomickej, vládnej).Intervencia v Iraku (USA + ďalšie štáty so súhlasom OSN ako odpoveď na intervenciu Iraku do Kuvajtu), EÚ v Lýbii boli len snahou o zvrhnutie diktátorských režimov. V Afganistane začali intervenciu ZSSR , z ktorého sa museli s hanbou stiahnuť. Teraz , aj za prítomnosti slovenských vojakov je snahou koalície usporiadať pomery tak, aby sa v krajine dalo žiť.
Na záver: nie som politológ len človek , ktorý žil dlhodobo v zahraničí (aj Vami obdivovanom Rusku), ktorému nie sú ľahostajné vraždy v dôsledku vyznania, politických názorov, nemajúci rád totalitných politikov, bez ohľadu na krajinu v ktorej vládnu.
Na
 

 

Pardon? Ešte raz. Podľa vás bol za Hitlera mier ? Bombardovanie v Lýbii bola vlastne iba dobromyselná snaha o zvrhnutie diktátorského režimu? Afganistan je hanbou Ruska a zároveň bohumilá snaha západu o usporiadanie pomerov v krajne? 17 rokov trvajúca, a to pre blaho afgancov? Pán kolega, asi to nemá moc význam, ale predsa len sa vás opýtam. Čítate vôbec po sebe, čo napíšete? Neviem kde všade ste v zahraničí žil, ale podľa toho čo píšete asi na Marse. Nemá význam ďalej pokračovať v debate. Asi totiž nehovoríme o rovnakom svete.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre