SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak by Orbán vyhosťoval známu cirkevnú školu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vždy

som bol zvedavý čo môže byť náplňou študijného programu "rodové štúdie" (3 roky doktorandského štúdia), ktoré autorka absolvovala na menovanej "špičkovej" uni. Rozhodne to sak nebola história RKC počas červenej totality. To si netreba predstavovať, to tak bolo.
Ku gramatike nadpisu - fakt ma výraz vyhostiť aj tvar vyhostovať?
 

tvar ako tvar

dokonavý vid: vyhostiť
nedokonavý vid: vyhosťovať
http://slovniky.juls.savba.sk/...
 

Somarina, ale moja

Vyhostil som hosta
len tak
z mosta
do prosta
 

 

dobre si urobil.
na modrinu je dobré prikladať ľad
 

 

ja mám zase rád zemiakovú kašu, aj keď prší.
 

Dobre napísané.

Do očí bije nikde nespomenutá skutočnosť, že autorka komentára je absolventkou CEU a tak jej komentár nemôže byť nezaujatý. V krátkosti: Orbánovi došla trpezlivosť a keďze sa môže oprieť o masívnu podporu obyvateľstva, začal deratizovať. A robí to dobre, potkany pištia, jedna radosť.
 
Hodnoť

Pani autorka

Netreba si predstavovať žiadne kvetnaté scenáre ako ste navrhli v článku. Stačí sa pozrieť do (veľmi nedávnej) histórie spred roka 1989 ako zakazovali "buržoázne pavedy" komunisti a máme jasný obraz. Za najväčšiu iróniu súčasného stavu Maďarska (a Poľska) považujem to, ako sa vlastne "antikomunisti" stali presne tým, čím boli komunisti a používajú rovnaké metódy a iba trochu pozmenený slovník - miesto imperialistický, dekadentný, kozmopolitný používajú slová ako neomarxistický, kaviareň a pod.
 

 

dobre zrobil ten orban. skus aj ty vyštudovat normalnu skolu aby si sa uzivil normalnou a uzitocnou pracou pre spolocnost a nie chorosinami, ktore musim navyse platit zo svojich daní...
 

Nech si každý študuje

čo chce. Tu nie sme v totalite aby ti nejaký funkcionár diktoval čo môžeš študovať a čo nie. Keď sa s tým vie dotyčný absolvent uživiť, nech sa páči. Veď nie S. Orbán môže zobrať financie školám, ktoré idú proti jeho iliberálnej či jakej ideológii (aby to neplatili daňoví poplatníci ako hovoríte vy) ..ale zasahovať do akademických slobôd a brať akreditáciu školám ako to robili komunisti...to už je trošku veľa.
 

Veru,

zlaté slová: "Keď sa s tým vie dotyčný absolvent uživiť"...väčšinou totiž nevie.
 

 

Musím ťa sklamať. Tých úradníkov, politikov atď, budeš platiť aj naďalej a je úplne jedno či vyštudovali právo v Sládkovičove alebo rodové štúdie na CEU. Ja preferujem tých druhých.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre