SME
Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Skomplikovať prezidentský život si Trump zaslúži (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Smena sa uz ani nesnazi tvarit, ze prinasa nieco objektivne.
Klame, zavadza, manipuluje.
Jezik sa musi v hrobe obracat. Neuveritelna hanba.
 
Hodnoť

 

Síce offtopic, ale Miško Havran je ďaleko väčší narcis než Trump
 
Hodnoť

Zatiaľ si ho ešte podržia

Tak ako sa svet dnes už nedelí na socialistický a kapitalistický, tak i delenine lídrov na demokratických alebo diktátorských, liberálnych alebo autoritárskych nezodpovedá už dnes celkom skutočnej situácii.

Príklad vznešená dáma Merkelová. Nikomu neosožia jej demokratické princípy, ak situáciu vo svojej krajine nezvládla aj prakticky a okrem nekorektného chaosu s utečencami privolila i manipulácii médiami rovnajúcej sa takmer hystérii s nežiadúcim efektom nekontrolovaného nárastu fašizmu s hroziacimi dlhodobými následkami.

Jej úsilie o zmier na medzinárodných ohniskách konfliktov je síce hodné Nobelovej ceny mieru, ale jej rodákom už práve stačí. Ostatne i pre ňu samotnú vlastne už stačilo, muselo ju to vyčerpať až do krajnosti.

Podobne v opačnom zmysle diktátorský a niekedy zároveň i puberťácky štýl Trumpa. Nikomu neškodí jeho predpojatý negatívny postoj k médiám, pokiaľ tieto smú nehatene pokračovať vo svojej práci a nikto na ne fyzicky neútočí.

Je už len na jeho spolupracovnikoch ako ho nechajú alebo či dokážu udržať v medziach korektných pravidiel medzľudských a medzinárodných vzťahov tohto nevyspytateľného búrliváka s mimoriadnymi vnútropolitickými úspechmi, ktoré mu zatiaľ ešte ľahko prepáčia jeho obchodné vojny na všetkých svetových stranách.

Hlavne tu, u svojich doma bezpochyby zabodoval, dnešný deň to ukáže, jeho otázna minulosť ho dnes ešte zrejme nedoženie.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre