SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Táto džamahíria nepatrí do jadra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak, tak. Žijeme bohužiaľ na mieste a v čase, kedy tých, ktorí nahlas kričia a pomenúvajú veci pravými menami, je čím ďalej tým menej. Chováme sa ako tí, ktorí stoja pod obrovskou horou, z ktorej sa na nich valí lavína, a napriek tomu im ešte stále nedochádza, že ich to všetkých zmetie zo sveta.
 

 

Slovensko sa zmenilo na JUDrland, kde je právnické vzdelanie politikov iba nájstrojom na ošmeky.
 
Hodnoť

hmm

voliť sviňu nie je nevinná radovánka, to má následky.

nadherna veta a uplne pravdiva..kolko tych svin sa vala v parlamente a iba parazituje na nasich daniach?..kolko tych svin by malo byt sudenych za vlastizradu?..lebo tahat Slovensko smer Rusko,Kuba,Vietnam..lebo tahat Slovensko ku dnu a k biede jeho obcanov nie je nic ine,ako vlastizrada - aj ked je zakryta slovenskou zastavou a slovami ako narodny,svojstojny a pod..ziaden narodny,svojstojny - obycajne chrapunstvo svin,ktore kradnu a ako je napisane v clanklu,hadzu zopar kosti obcanom - vzor Danko..my obcania na dovolenku do nejakeho zaprdeneho penzionu na Slovensku,sudruh kapitan na dovolenku na Maledivy - a kedze sudruh Fico onoho casu deklaroval,ze on je za znovuzavedenie trestu smrti,tak ja som za 100 nasobne - myslim,ze sudruhovia svine by sa pekne hupali na vystrahu podobnym vychytralcom
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

slovaci ako narod je fikcia

ale co fikcia nie je ze velka cast miestneho obyvatelstva su sovinisti / fasisti / bolsevici. Dalej ze nepouzivaju hlavu na kriticko-analyticke myslenie, ale pre kadernika pri oslavach MDZ. Ze maju provincne navyky a dynamicke stereotypy, ze nie su osobosti ale sa archetypicky dobre citia vo stade pod silnym vodcom. Ze neznasaju kritiku a vytesnuju svoje zlyhania .. "to cesi, zidia, madari, Soros..." Akceptuju nedodrziavanie pravidiel a nejaky chochmes je im uplne cudzi...Trci im slama z topanky a kultivovanost ako taka..

Dobre, bola tu madarizacia, ale ta skoncila pred 100 rokmi. Slovak stat nebol madarsky import.. Bola tu bolsevizacia ale uz par rokou skoncila. Aj na cechov / zidou/ rocne obdobia sa neda vecne vyhovarat...
Lesy nevyrubali a rieky nezabetonovali turci aci avari ale miestni podnikavci..

takze na straz, sudruhovia..
 

 

Safrogrune, tvoj príspevok je najlepší čo som o slovákoch za posledné desaťročie čítal. Žiaľ totálna pravda. Naozaj sa to nedalo lepšie vystihnúť. Toto je námet na novú preambulu ústavy.
 

Rovnako výstižne a ešte

aj napodiv v zrozumiteľnej skratke to zhrnul jeden z národných dejateľov ešte čerstvo smrdiacej minulosti, ktorý paradoxne ten stav spoluvytváral, aj keď on si to nemyslel:
SLOVÁCI SÚ GENETICKY SPROSTÝ NÁROD.

Set in stone, cast in steel!
 

 

Veru a Janko S. exemplárny prípad. Ani chudák nevedel, že do tej množiny sám spadá.
 
Hodnoť

K jubilejnému roku i takéto gestá

Všetka česť za otvorené slová. Škoda tej nedeľnej predpoludňajšej relácie v rozhlase pred rokmi Živé slová, tam sa to nosilo, hoci niekedy komunisti a im podobní Rezníci i to sprznili.

Už som myslel, že odvážni ľudia ako tento Rumpli u nás dávno vymreli.

Poznám jedného-dvoch podobne zmýšľajúcich, hoci voľakedy ich bolo viac, skončili vo väzeniach, zahynuli za tragických okolností alebo v poslednom okamihu ešte ušli hrobárom z lopaty a všetko stratili, celý svoj majetok, kontakty s priateľmi a príbuznými sa prerušili a takmer stratili i vzťah k domovu, ale keď sa po rokoch vrátili, našli tu podobné okolnosti ako pri svojom odchode.

Už len pokračovať, kde sme kedysi prestali.

Len pozor s tým európskym idealizmom. Človek rád vidí ružovo všetko, čo nepozná, nie je všetko zlato, čo sa blyští. No je tu aspoň presne určená cesta, ktorou sa treba uberať.
 
Hodnoť

 

mimoriadne výstižne napísané, lepšie sa asi ani nedá.
Je až úsmevné, ako naprieč Slovenskom prakticky všetci budujú cesty, chodníky, cyklotrasy - tri a pol roka v podstate nič, ale pred voľbami štýlom: "Aha, ako sa staráme o blaho našich voličov".
Neviem, kto ste z NR, alebo to je v podstate aj jedno, šla som s kolegyňou na obed pešo do N-centra a neďaleko Lipy (potraviny) odstraňovali dlažbu chodníka, ktorému nič nebolo, nebol nijako zjavne poškodený. Nová dlažba bola už pripravená, aby bola položená na miesto starej - nepoškodenej. Toľko pozornosti, čo je venované zrazu tomu, čo máme pod nohami. Je to také prvoplánové, že až to uráža!
 
Hodnoť

 

Pán Rumpli, palec hore, pekne opísaný skutočný stav na Slovensku, či v Slovenskej Džamahírii. Tak nám treba, volíme svine, tak s nami svinsky jednajú.
 
Hodnoť

Ťažko sa to číta,

ešte ťažšie priznáva, pretože toto je fakt o väčšine národa, ktorá žiaľ v demokracii rozhoduje. V našej krajine však žije obrovské množstvo vedcov, lekárov, umelcov ale i obyčajných ľudí so sedliackym rozumom, šikovných a tvorivých. Títo však žiaľ často dosiahnu uznanie len za hranicami tejto džamahírie. Najmä našej súčasnej vládnej "zberbe" títo ľudia skôr zavadzajú, pretože majú IQ na to, aby sa nenechali oklamať. Naša vláda pracuje len pre seba a hádže kosti hlupákom, ktorí jej za to dávajú hlasy vo voľbách. Namiesto toho, aby využívala a podporovala tých najlepších a usilovala o rozvoj spoločnosti podporou školstva, vedy a kultúry a regiónov, robí pravý opak.
 
Hodnoť

ano

my realisti to tiez tak vidime ;-)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre