SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jadro problému je skutočne vo Westminsteri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Európa v spolupráci štátov.

sa ako zakladajúca myšlienka rozbila vstupom štátov neporovnateľne chudobnejších do spoločenstva bohatých štátov (pôvodných kolonizátorov) majúcich sociálne zázemie na vyššej úrovni.
Východiskom z brexitu ( a iných exitov ) je referendum (všeľudové hlasovanie) a práve tieto silnejšie zakladajúce štáty majú tak vysoké % občanov z bývalých kolónií, že tzv. národná identita sa v druhej a tretej generácii stráca a komunitný spôsob života ľudskej spoločnosti nie len v Európe vytvára chaos vo vnútri štátov.
Pozerajúc na britský parlament (ale aj francúzsky) človek nenadobudne pocit, že 1,2 miliardy Číňanov a 1,2 miliardy Indov je to isté štátotvorné jednoliate zoskupenie.
 

Preco by 1,2 mld

Cinanov a Indov mali byt to iste statotvorne zoskupenie? A co s tym principialne maju britsky a francuzsky oarlament?
 
Hodnoť

Slepá ulička

Zdá sa, akoby sa z brexitu vyvinul Gordický uzol podobnejší všetkému, len nie vysnívanej popoludňajšej prechádzke záhradou.

Skostnatený Junker so svojou byrokraciou je spoluzodpovedným za toto fiasko práve tak ako Madame sama.

Zúfalé diplomatické pokusy v Európe vrátane show na domácej pôde nemali solídnej základne, prehnané vykrúcanie sa Mayovej na oboch bojiskách bolo ako fiasko predvídateľné, chýbalo tu práve úsilie o solídnejšie riešenie s pádnejšími argumentami čím by snaha o nové referendum mohla byť. Dnešné votum o nedôvere to ukáže.

Britom v referende pred niekoľkými rokmi v porovnaní so súčasnou situáciou nemohlo byť jasným, do čoho sa pušťajú a teda ďalšie referendum by dnes malo svoje legitímne odôvodnenie - a práve tento aspekt Mayová prehliadla rovnako ako Junker, Merkelová atď.
 
Hodnoť

vysledok populizmu

v priamom prenose.

Politik povie A a nedomysli nasledky...
 

A hlavne je teraz

bez akejkolvek zodpovednosti vysmiaty. (cameronh)
 


Najčítanejšie na SME Komentáre