Macron skúsil to čo bude musieť prísť. Zvýšiť cenu energii. Pochopenie más je nulové. Pochopenie politikov slabunke. Zostava pochopenie časti inteligencie. Sme v slepej uličke a čakáme na zázrak. Bežný človek môže iba prestať jesť mäso a piť mlieko, menej jazdit a klimatizáciu nepúšťať, menej alebo vôbec nelietať. Tieto kroky by boli veľmi efektívne. Osveta zatiaľ slabunka.
Ja by som zacal postupne. Najprv od takeho Al Gora, nositela Nobelovej ceny. Ako najznamejsi guru globalneho oteplovania minie vo svojom dome za rok tolko energie ako bezna americka rodina za 21 rokov. Mne pride ako ze je global climate ignorat. Cize by mohol platit 21 jednotiek nejakej novej dane a bezna rodina 1 jednotku. Alebo, a to by bolo aj daleko efektivnejsie, by sa musel prestahovat do podobneho domu ako ma bezna americka rodina. To s tou danou ale nie je dobry napad. Urcite by niekde zmizla ako teply vzduch.
Dovtedy si mozes dat okrem ryby so salatom aj rezen. Stastne a vesele Vianoce :)
Citát z článku: "Popri znižovaní emisií potrebujeme pracovať na tom, ako z atmosféry odstrániť oxid uhličitý"
Malý dodatok: a až ho odstránime úplne, bude to koniec života na zemi, lebo ako je známe , CO2 je základom fotosyntézy. Takže platí aj naďalej to leninské heslo: Všetku moc sovietom (=zeleným eko teroristom) PS: Ja sa bojím aj otvoriť fľašu s minerálkou, aby som únikom CO2 z fľaše nezväčšil svoju uhlíkovú stopu
To znizovanie mnozstva slnecneho ziarenia dopadajuceho na zem bude najzaujimavejsie v kombinacii s masovym rozvojom vysoko dotovanej fotovoltaiky v rozpore so zakladnou fyzikou casto aj nad 50°zemepisnej sirky...
Mimochodom, ten globalne otepleny doomsaying mi uz zacina liezt na nervy. Uz sme v mene neho vyviezli do Ciny vsetku priemyselnu vyrobu z Europy a USA, uz v mene neho nahradzujeme relativne ciste fosilne paliva tazbou vysoko toxickych a zivotne prostredie zatazujucich tazkych kovov lebo baterky a "obnovitelne zdroje", davame si nerealne ciele casto v rozpore so zakladnou fyzikou (emisne normy Euro 5 a vyssie) a tak podobne. Pritom nasa planeta v priebehu staroci presla cyklami oteplenia a ochladenia naprosto nezavisle na ludskej cinnosti a tie trochy CO2, co dnes vypustame su v planetarnom meradle "prdom vo vesmire". Alebo ma niekto pocit, ze za extremne horuce leta s dvoma urodami niekedy v 15. storoci a Gronsko ako zelenu zem plnu pastvin mohli tiez ludia a nimi produkovany CO2??
Parizska dohoda