SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rukoväť konšpiračných teórií u nás (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Konšpiračné weby (a pred érou internetu printové konšpiračné médiá) tu boli vždy; akurát že kedysi slúžili možno tak pre pobavenie väčšiny a verila im len zanedbateľná časť populácie.
Súčasnú popularitu a zvýšenie ich dôveryhodnosti majú paradoxne na svedomí mainstreamové médiá, ktoré sa namiesto objektívneho informovania snažia pretláčať svoj ideologický pohľad na svet a určité správy jednoducho neuverejňujú (prípadne zašité niekde na Xtej strane). Ľudia samozrejme tie správy nachádzajú potom na stránkach konšpirátorov a takto paradoxne mainstream podporuje ich návštevnosť a dôveryhodnosť.

Úplne rovnako, ako nárast hlasov pre ľavicových aj pravicových extrémistov neznamená, že sa nám zrazu rodia noví náckovia a boľševici, ale len to, že je tu nejaký problém, ktoré štandardné strany nevedia/nechcú/nemôžu riešiť. Tak si ľudia hľadajú alternatívy.
 
Hodnoť

 

konšpiračné média prosperujú vtedy, keď "seriózne" médiá zlyhávajú, rezignujú na objektivitu, hľadanie pravdy, a nechajú sa vtiahnuť do pavučiny klamstiev, ideológií, propagandy
 
Hodnoť

 

Rad by som si kupil tu knihu, nemaju ju vsak v elektronickej forme. Nechapem, ze v dnesnej dobe niekto nevydava zaroven aj elektronicky. Vsak to nestoji nic navyse oproti papierovej knihe.
 

 

Vyšlo to vo vydavateľstve SAV - Veda, a toto vydavateľstvo myslím zatiaľ vôbec nevydalo žiadnu svoju knihu ako ebook.
Dôvod netuším...
 


Najčítanejšie na SME Komentáre