SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako hovoriť o migrácii a nebyť pritom za hlupáka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

a uz tu mame prvy vysledok kompaktu.
ani jediny vyskyt slovneho spojenia ilegalny imigrant.
ekonomicki migranti su aj vychodniari v bratislave. (bez akejkolvek urazky)
takze treba rozlisovat tych, ktori sa presuvaju legalne za zamestnanim a tych, ktori sa hromadne valia kde ich nie je treba a cestou odhadzuju doklady, lebo vo svojej dzamahirii poculi ze tu dostanu "dom a blondinu za manzelku".
 

 

Ten "kompakt" bol o riadenej-legálnej migrácii. A na tých, ktorých označuješ ako nelegálni migranti, má každá krajina svoju políciu a zákony.
 
Hodnoť

Jediná

použiteľná časť textu sa týka na poukázanie rozdielu medzi migrantom a utečencom. Inak len blahosklonné poučovanie o smerniciach.
Nič, čo by sa dotýkalo ťažiska problému spojeného s možným exodom desiatok či stoviek miliónov ľudí. Nič, čo by sa dotýkalo diskusie týkajúcej sa kultúrnoetickej nekompatibility a možného nebezpečenstva s tým spojeného.

Nič čo by navrhovalo praktické riešenia kľúčového problému - že dnes sú aj tí najchudobnejší informovaní prostredníctvom nových technológií o materiálnych rozdieloch rôznych kútov tohto sveta a že sú ich stovky miliónov a že vážne uvažujú, že odídu do bohatšieho sveta.

Nič, čo by porovnávalo varianty pomoci tak, aby škody boli čo najmenšie a pomoc čo najužitočnejšia (umožniť im exodus, alebo pomôcť v ich rodných krajinác_

Nič o funkčnom mechanizme triedenia na utečencov a migrantov vo svetle chaosu spred roka a pol.

Nič o očividnom pokrytectve poučújúcich, ktorí si všimli utrpenie stoviek miliónov až keď sa dali do pohybu. Pred tým neumierali hladom, nepotrebovali pomoc?

Choďte kamsi s tým mudrovaním.
 

 

Súhlasí s tým triedením/netriedením. Na lodi príde 100 ekonomických migrantov a okamžite požiadajú o azyl. Ak sa po pol roku zistí, že nemajú nárok, vyhostiť sa ich nedá. A to je asi všetko, čo spomínaný afgánsky utečenec potrebuje vedieť o azylovom systéme.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre