SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bude Líbya nový Osvienčim? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Human Rights Watch

je rešpektovaná organizácia? A môžem sa spýtať, kto tú údajne rešpektovanú mimovládku Human Rights Watch sponzoruje?
 

 

V živote som nechcel niečo také napísať, ale bola to prihrávka ako z veľkej knihy: Soros and Open Society Foundations Give $100 Million to Human Rights Watch https://www.opensocietyfoundat...
 

 

V roku 2010 treba dodať.
 
Hodnoť

.

Cynik by povedal, ze v januari 2019 zahynulo v Stredozemnom mori najmenej migrantov za posledne 4 roky, menej to bolo naposledy az v roku 2015. Coz je pozitivny vysledok.

Cynik by povedal, ze v roku 2018, kedy uz platila striktna politika Salviniho, zomrelo pri pokuse prekrocit Stredozemne more o cca. 1000 ludi menej ako v roku 2017. Coz je takisto pozitivny vysledok.

Cynik by povedal, ze Europa nemoze zachranit celu Afriku ani Libyu. A aj ak by sme zachranili vsetkych ludi co su momentalne v migrantskych taboroch a ponukli im lepsiu buducnost v Europe, tak to neznamena, ze pocet trpiacich ludi v tych taboroch klesne na nulu a problem je vyrieseny. Tie tabory by sa znova zaplnili a znova by sme pocuvali o tom, ze im predsa musime pomoct, lebo inak budu v Libyi trpiet. A tak dokolecka.
 
Hodnoť

 

"vieme, že sme k tejto situácii prispeli, keď sme finančne a materiálne podporovali líbyjské orgány, prehliadajúc ich kruté spôsoby."
Nie- My sme k tomu neprispeli. Prispeli k tomu tí európski a americkí politici (napr. Babrák alebo Killary), ktorí vojenskou agresiou voči suverénnemu štátu zvrhli legitímnu aj keď nedemokratickú vládu. Za tento stav sa treba poďakovať vojnovým zločincom, ktorí zaútočili na Líbyu. Ak sa tam skutočne toto deje, tak potom je to výsledkom vojenskej agresie na ktorej sa Slovensko nepodielalo. Ale to samozrejme Zuzka nevidí a vidieť nechce. Nech bol Kaddáfi akýkoľvek, tak stále to bolo menšie zlo oproti tomu, čo je tam dnes.
A okrem toho drvivá väčšina tých, ktorí plávajú z Líbye cez Stredozemené more do Európy nie sú žiadni utečneci, ale ekonomickí migranti. Ak ekonomickí migranti využívajú Líbyu ako tranzitnú krajinu, tak to robia na vlastné riziko. Ak sa migrant z krajiny, kde je je síce chudoba ale nie je tam vojna rozhdone ísť do Európy a ako tranzitnú krajinu zvolí Líbyu, tak je to jeho problém. My nemáme povinnosť takýchto ľudí zachraňovať a už vonkoncom ich nemáme povinnosť prijať na naše územie.
 
Hodnoť

Chcel by som sa pani

blogerky spýtať na logiku migrantov, keď ich už tak veľmi chce zachraňovať. Sú ochotní dať tisíce eur prevádzačom s neistým koncom cesty a nie sú ochotní si kúpiť cestovné lístky na loď za podstatne nižšiu sumu, v pohode prísť na miesto, preukázať sa dokladmi a po vstupe do krajiny požiadať o azyl. Niečo na tom cestovaní asi nie je kóšer, že ?
 
Hodnoť

?

Tie presvedčivé dôkazy, čo sa deje v Líbyi by som poprosil... A ak sa tam deje niečo v rozpore s ľudskými právami, tak nech tam intervenujú štáty, čo to tam rozbili, veď treba pomôcť aj Líbyjčanom a nielen migrantom, či? Inak ťažká propaganda tento článoček. Ale súdiac podľa diskusných príspevkov, zatiaľ všetci čitatelia pochopili, čo bolo účelom tohto článku...
 
Hodnoť

Plukovníkova pomsta

Len všeobecná vedomosť a skúsenosť v rámci Afriky, že na ceste za európskych snom Vás nikto na mori nezachráni, môže zachrániť tisícky životov. Rovnako ako transparentná a striktná európska imigračná politika. Bohužiaľ záchrancovia len živia pašerákov a imigračné tábory v Lýbii.
Ekonomicky by to mali sanovať tie štáty , ktorých politici sa ulakomili na lýbijskú ropu a pod kepienkom šírenia demokracie rozbili naj prosperujúcejšiu ekonomiku v severnej Afrike.
( Francúzsko, Taliansko) . Žnú len to čo zasiali a to ich na to Kadafi ešte upozorňoval.
 
Hodnoť

Hrubá demagógia

Vážená pani Števulová,

prirovnávať šoa s udalosťami spojenými s putovaním ekonomických migrantov cez stredozemné more je hrubou demagógiou. Väzni do Osvienčimu nešli dobrovoľne, nieto, že by sami za túto cestu inému zaplatili. Zároveň sa ich predtým, ako nastúpili do nákladných vagónov nikto napýtal, či sa im páči dopravný prostriedok, ale ich tam väčšinou nahnala polícia alebo minimálne to bolo pod dozorom nejakej ozbrojenej zložky. Porovnávať podmienky v koncentračnom tábore s dnešnou Líbiou je len cynickou vypočítavosťou a snahou o zneužitie citov ľudí.

Imigranti si sami dobrovoľne nastúpia na lode, ktoré by mali preplávať stredozemné more a evidentne na to nie sú vybavené, čo musí byť každému pasažierovi zrejmé a teda, že si vlastne zaplatil vlastnú asistovanú samovraždu. V Taliansku si práve konečne uvedomili, že dovtedy budú na more pašeráci ľudí posielať lode, dokedy ich budú "preudohumanisti" zachraňovať a náhodných obetí bude rovnako pribúdať.

Pokiaľ sa Vám nepáči situácia v Líbii, napíšte otvorený list na veľvyslanectvá štátov, čo sem importovali nedávno "demokraciu", ale zatiaľ nenastolili ani takú slobodu (a aj bezpečnosť), čo tam bola za vlády zvrhnutého diktátora.
 

 

To je už vrchol demagógie, porovnávať väzňov v koncentračných táboroch s dobrovoľne “cestujúcimi” z Líbie. Ak by som chcel použiť demagógiu z opačnej strany, tak by som to mohol prirovnať k adrenalínovým “športom”.
 
Hodnoť

Ťažká demagógia

Liga za ľudské práva, to je pobočka Human Rights Watch?
 


Najčítanejšie na SME Komentáre