SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Únikom do médií predchádzali úniky Bödörovcom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To sa načakáme.
 

A NBÚ ešte netrklo prehodnotiť

tie úzkoprofilové previerky Bonulu, ktoré mu už roky za vlád Fica umožňujú účelovo vyraďovať zo súťaží konkurenciu a naďalej vyciciavať štát (zrejme aby z "vývaru" zostalo aj pre ďalších našich). Podozrenia, ktoré sa spájajú s bödörovcami okolo vraždy a sledovania Jána Kuciaka a jeho snúbenice, čudné aktivity policajných funkcionárov (Gašpar, Krajmer, Hraško a ktoviekoľkí ďalší) spojených s bödörovcami, Kočnerom, Tóthom, Zsuzovou atď. by už dávno mali byť pre NBÚ dôvodom na preverenie tejto partičky. Alebo čakajú, že problém sám od seba vyhnije?
 

 

Skôr by som čakal aktivitu SIS....
 

W21

Mám z toho divný pocit.Korupčné zásahy do života spoločnosti zo strany oligarchov a politikov sú natoĺko výrazné , že sa prestáva vnímať elementárna slušnosť.
Zabijú novinára a vzápätí vyrazia 20 novínárov z TV, pripravia nový zákon,ktorý obmedzí rozsah ich slobody tlače uverejňovaním hoaxov politikov a na tlačovkách bývalý premiér im nadá do prostitutok.
Vzápätí sa rieši v TV volebná kampaň Harabina , ktorý mal x sporov s novinami a štátom.
Čo správa, to perla verejného života, ignorácie slušnosti a často i novinárov.
Tie priesaky informácii:drobné vysvetlenie.
Glváč sa sťažuje na nesprávne informovanie o jeho komunikácii s vrahyňou.
Po vysvetlení časovej osi cca 10 rokov sa objavuje panoramatický obraz príživníka spoločnosti,ktorý bol vždy tak tesne pri špinavostiach,že právne je nepostihnuteĺný,fakticky je jasné,že zúčastnil sa všetkého,čo nebolo priaznivé pre občana.Jediný jeho postih je,že jeho história sa zverejnila.
Ak si novinári podkopajú sami svoju nezávislosť , už sa fakt nedozvieme nič.
 
Hodnoť

hovorit o Davose

ako o 'luxusnej' teme, ktoru si mozu dovolit len ini, je tiez chyba. Pretoze prave to by mala byt pre vsetkych tema c. 1. A pri nej by sme zrazu zistili, ako pekne vsetko so vsetkym suvisi: predane emisie, nelegalne vyruby, ... , peniaze zarobene vlastnou hlavou, mafianske volavky v posteli precedu, korupcia ako metastazovana rakovina v poslednom stadiu, a nakoniec vrazdy.
 

 

Buď sa budeme chovať ako strihané ovce v košiari,
alebo nás novinár správne informuje,čo pre nás napr. Davos znamená a volič prehodnotí pravé či ľavé orientovanie.
Je Nemecko rizikové pre jeho migračnú politiku?Energeticky zvládne likvidáciu jadra a spaľovania uhlia?
Zvládnu nové technológie energetickú krízu?
Fúzny reaktor bude fungovať?
Dokážeme oxid uhličitý odstrániť technologicky?
Natoĺko je vážne ohrozenie zamestnanosti v automotive elektrifikáciou?
Jedná sa o 200. tis.prac.,či 800 tis?Horizont 5 rokov či 8?Koĺko toho zvládnu stavbári mesiac čo mesiac na stavbe polstoročia,našej slávnej diaľnice do Košíc? Prečo by nemal štát kúpiť futbalový štadión od Kmotríka?Občan čaká info.
 
Hodnoť

Polícia je v rozklade a preto

musí začať „čistenie“, veď niekto je predsa za tento stav zodpovedný.

Urobiť z Petra Tótha „chráneného svedka“ (trestný poriadok nepozná termín „utajený svedok“) bola zo strany vyšetrovateľa i prokurátora čistá nehoráznosť. Po prvé, podľa jeho výpovede každý zainteresovaný v prípade ihneď musel identifikovať, kto je chráneným svedkom, takže tento úkon nemá elementárnu logiku.

Po druhé, tento svedok bol do prípadu zaangažovaný takým spôsobom, že mal byť okamžite trestne stíhaný a navrhnutý do väzby. Neexistuje žiadny relevantný dôvod na taký postup ako urobili v jeho osobe orgány činné v trestnom konaní – po výsluchu ako svedka ho prepustili.

Obrovský únik informácií z priebehu vyšetrovania má dva negatívne dopady: prvým je, že mohli pomôcť uniknúť pred trestným stíhaním ďalším páchateľom, objednávateľom a pomocníkom, ktorí sa podieľali na príprave, realizácii a utajovaní vraždy resp. zničili možné dôkazy a druhým je, že vytvárajú reálne dôvody na prípadné budúce sťažnosti páchateľov vrážd na (ne)spravodlivý súdny proces.

Tento prípad je len ďalším z mnohých, ktorý dokazuje nevídané počty amorálnych policajtov na všetkých úrovniach riadenia a výkonu, ktorí nemajú problém či už za peniaze alebo z „kamarátstva“ prezradiť aj tú najzávažnejšiu informáciu z vyšetrovania nepovolaným osobám. Pravdaže je absolútne nedostatočné, aby takýchto policajtov len vyradili z vyšetrovacieho tímu a títo nie sú spravodlivo potrestaní, keďže budú ďalej v iných prípadoch robiť to isté – škodiť právu a spravodlivosti, čiže nám občanom.

Ak chce polícia začať s čistením, potom musí začať u toho najvyššieho, bývalého prezidenta PZ a jeho „skupiny“ , podozrení má k tomu dosť. A pokiaľ ministerka Saková nevie čo má robiť a musí sa ísť „poradiť“ s Pellegrinim čo s Gašparom, nech radšej odíde, nikto tým neutrpí.
 

Vdaka za odborný

a naozaj nestranný príspevok do diskusie k téme. Ako vždy, rada si to prečítam.
 
Hodnoť

Ako len smer trápia úniky,

a nevdojak mi napadá, prečo ich netrápilo, keď fico, alebo kaliňák mávali listinami voči matovičovi a kiskovi, ktoré nemohli mať inak, len protiprávne. Jednoducho - smer sa cíti stále nad zákonom. No , uvidíme.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre