SME
Nedeľa, 18. august, 2019 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Problémy Slovenska sú neriešiteľné, kým sa k nim niekto neprihlási (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tom, možno je to tak ako hovoríte, no problém je v tom, že vládna garnitúra, ktorá by mala pochopenie a správala sa k slovenskému občanovi tak ako sa vy správate k Bruceovi, by musela ku nám prísť prinajmenšom z inej galaxie, pretože z toho, čo existuje na Slovensku urobiť taký mix, s ktorým by bol spokojný každý, je holá nemožnosť. Keď hovorím, že každý, myslím tým občanov, myslím tým tých ktorí ovládajú financie i tých, ktorých úlohou je kontrola doržiavania zákonov etc. Pravdepodobnosť, že by sa tu raz mohla uplatniť vaša teória, je preto v našich podmienkach asi tak 1% : 99%. Ale bolo by to fajn :-) Pritom, možno by stačilo málo. Možno by stačilo, aby tí, ktorí si želajú váš model, vynaložili na jeho dosiahnutie aspoň 10% tej energie, ktorú vynakladajú tí, ktorí si štát chcú privlastniť a mať ho len pre seba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi za vlasy pritiahnutá analógia.
..............
Fica nám nenadilil Dzurinda.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fica nám nadelila Gorila, ale ty ideš určite napísať, že Sulík.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Osteň

Pekný článok. Len ma trocha mätie ten osteň na konci, čo sa mi u tohto autora dosť často prihodí. Možno je niečo fundamentálne odlišné v našom chápaní sveta. Ak si odmyslíme podnikateľov so špecifickým tovarom, prečo by mali mať záujem na napätí v spoločnosti? Niekedy na mňa pôsobí ako posledný križiak triedneho boja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rozumiem čo autor myslí. A je to možné docieliť, malými postupnými krokmi, a vytrvalosťou. A zároveň sa obávam, že pri takomto postupe ťa v prvej možnej chvíli prevalcuje ďalší Ficiar. "Máte problémy? ja ich vyriešim, nechajte to na mňa". A do tretice si uvedomujem, že skratky neexistujú. Nádejou je nekompromisnosť a vytrvalosť, ktorú ukázali mladí Za slušné Slovensko. Spustili proces, ktorý je možnou skratkou. Veľa malých nekompromisných vytrvalých úspechov ( Za slušné Slovensko, výsledky samosprávnych volieb, teraz nádej že 18-ka bude bez Fica, a ak k tomu vyjdú aj prezidentské voľby, ) tak to nás môže v krátkej dobe skokovo posunúť tam, že slušnosť, kompetentnosť a verejné blaho budú bezpodmienečným atribútom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bol tu, spoznal naše problémy.

Teraz je síce v Kanade, ale keďže je internet, ono to nie je až tak ďaleko.
Určite nám má čo povedať. Myslí to s nami dobre. A priam sa bojí byť
viac polopatistický, ale verím, že to nebude na škodu veci a bude pochopený.
Vyčkajme.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre