SME
Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chaos namiesto istôt (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A...?

S cim konkretne, co je v komentari, nesuhlasis?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďalší

čiernobiely. Mojou témou nie nesúhlas či súhlas, mojou témou je pobavenie, že progresivista vzýva tradície.
Ja nemôžem za to, že toľkým dnes uniká význam slov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba dovysvetliť:

Pôvodná verzia článku bola iná, zmeny nastali po mojom príspevku. Pozrite sa na príspevok tety na konci debaty, reagoval som na pôvodný článok.

Zmeniť článok na základe diskusie považujem za takú nehoráznosť, že Sme stratilo práve predplatiteľa. A to nielen titulok, ale aj hlavný medzititulok a text!!!
Luhári a podvodníci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K článku nemáš nič, tak si si prišiel pozdvihnúť ego urážaním autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:)

je to prudko kčlánu, nosná myšlienka je dokonca v názve.
Len to rozoznať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozri

na reakciu Murovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aaaa,

takže cenzúra. Výborne.
Čo iné od vás čakať.
Pozrite si zvyšok diskusie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim, že "Z rozpadu tradičných štruktúr ťaží extrém."

Najviac k rozpadu tradicnych spolocenskych struktur prisievaju liberalne media, ktore sa chovaju akoby to bola ich ideologicka uloha c. 1. Keby tak netlacili na pilu, nebol by Kotleba, Kollar a Harabin, tam kde su.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím ťa,

prečítaj si ten článok ešte raz. Autor ten článok po prvých reakciách prepísal a vyhodil z neho akúkoľvek zmienku o tradíciách.

Tvoja reakcia s citáciou mi je svedkom. Čo si o tom myslíš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:)))))))

Potvrdzujem, ze citaciu som skopiroval systemom ctrl+c ctrl+v.

Mne tito mladi liberalni komentatori, ktori sa dostali do novin, ktore by oni sami nikdy nevybudovali, pridu ako bezprizorne neukotvene chudata a v niecom mi je ich luto.

No a ako sa dozvedame, autor je umelec. To ospravedlnuje vsetko. Ked nazval Havran Sulika fasistom, tiez to v priamej konfrontacii odovodnoval literarno- umelecky. Ked sefredaktorka SME obhajovala Havrana pred posudkom, ze sa stylom nelisi od fasistov, pouzila ako argument umelecku hyperbolu, cim vlastne povedala, ze oni mozu napisat uplne vsetko a je to z definicie spravne. V tomto kontexte je uprava komentara na zaklade diskusie plne v sulade s touto drzou laviciarskou bezprizornostou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No,

toto je vážnejšie, to si so mnou nevybavuje Ritomský ale, ako sa kedys vravievalo, niekto zhora. Môj pôvodný príspevok zmazali pre istotu. Toto už nie je blábolenie "umeleckých duší" toto je manipulácia a cenzúra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po nehoráznosti,

ktorej sa dopusti autor článku (resp niekto, kto jeho článok prepísal, som napísal šéfredaktorke nasledujúcu žiadosť o informáciu:

Citát:
"Vážená pani šéfredaktorka,
v zmysle platných predpisov týkajúcich sa práva na informácie Vás žiadam o nasledovnú:

Vysvetlite mi prosím ako je možné, že autor článku pod aktuálnym názvom "Chaos namiesto istôt" Ritomský po prvých príspevkoch v diskusii celý článok prepísal a zásadne zmenil jeho význam?
Článok bol zmenený po 14:15 hod., keď diskutujúci s prezývkou " Tetu sis neměl rozhnevat" vo svojom príspevku odcitoval nosnú myšlienku pôvodného článku, ktorá bola aj v nadpise a hlavnom podnadpise.
Citát: " Z rozpadu tradičných štruktúr ťaží extrém" z pôvodnej verzie článku, opakujem, bola to nosná myšlienka."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môže

sa ozvať niekto, kto mi bez kliká na mínusku a vysvetlí mi dôvod?
Ja som Sme, resp. niektorých jeho zamestnancov obvinil z manipulácie a cenzúry, ktorá je dokázaná. Nejaké argumenty?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súdiť Blahu!!!

ktorý šíri komunistické zločinné bludy..treba naňho podať žalobu v parlamente a odsúdiť..mňa ako postihnutého za komunizmu to uráža hnevá.Zvlášť OĽANO by sa malo angažovať a hnusného bolševika poslanca Blahu zbaviť mandátu!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež mi pripadá zvláštne, aké silné postavenie Blaha v Smere nadobudol. Zrazu ho je plný internet. Veď doteraz to bol vždy len nepodstatný poslanec s okrajovými názormi, ktoré boli skôr na pobavenie, ako na serióznu diskusiu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konkrétne argumenty

Nemusím vôbec vždy súhlasiť s Blahovou argumentáciou. Ale zároveň nevidím dôvod, aby sme sa vracali cca 30 rokov dozadu a presadzovali vo svete klasické komunistické myšlienky a heslá ("kto nejde s nami, ide proti nám" alebo "So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak") len sme zamenili bývalého suseda na východe za EÚ. Máte nejaké konkrétne argumenty proti Blahovým "bolševickým" argumentom alebo len sa idme zasa hrať na mopslíkov a podporovať každú haluz, čo si vymyslia v Bruseli alebo inde v tzv. "slobodnom svete" ako to bolo napr. v prípade "otravy" Skypala a pod.
Možno by nám laikom na zahraničnú politiku mohli súkmenovci "psychopata" z Trnavy vysvetkliť aký bude rozdiel medzi pripravovanou internenciou do Venezuely a vpádom vojsk Varšavskej zmluvy do ČSSR v roku 1968. Pán Lajčák by v spoluprácii s Bruselskou exekutívou mohol už radšej dopredu začať pripravovať príručku pre školy, určite si ešte pamätá drobnú príručku "Poučenie z vývoja .....". A môže tam niečo iniciatívne doplniť o extrémizme. Modrý "súdruh" Ritomský mu ako umelec môže pomôcť, aby to nebolo len nejaké suchopárne čítanie a aby zaujalo všetkých žiakov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezmysel.

To nebola zmena 1:1 ani náhodou.
A ani náhodou neutekali štáty ostbloku ozlomkrky spod ruskej čižmy.
Tie zásadné rozdiely:
1. s tými na východe sme boli násilím. S tými na Západe dobrovoľne.
2. Medzi západnou civilizáciou a ruskoaziatskou sú galaktické rozdiely.
3. Kľúčový je rozdiel v hierarchii hodnôt - na jednej strane sloboda jednotlivca, vymožiteľnosť práva a štát, ktorý je na ochranu svojich členov; v Rusku je hodnota života jednotlivca rovná nule, každý musí slúžiť najvyššiemu cieľu, ako oni hovoria ródine (štátu, vlasti), právo na úrovni rovníkovej Afriky.
4. Kľúčový rozdiel 2 - vzťah k pravde. Na Západe má pravda absolútnu hodnotu. V Rusku a v Ázii je pravdou to, čo práve potrebujú.
5. Ekonomická výkonnosť - Rusi majú 6x menšie HDP na hlavu ako EÚ a 7x ako USA.
6. Úroveň korupcie, miera fungovania štátu - to sú dva svety.
7. Drogy, potraty, rozvody, HIV - ďaleko horšie čísla v Rusku.
8. Intervencie - USA v histórii intervenovali len na územiach totalít - napadli komunistický režim vo Vietname, režimy "demokratov" typu Saddám, Noriega, Kaddáfí. Rusi si nevyberali - vo všetkých krajinách, ktoré napadli v Európe, boli slobodné krajiny s dodržovaním ľudských práv.
Ten rozdiel medzi komunistami totálne zdevastovanou Venezuelov s rozpadnutým štátom a ČSR v r. 1968 je tak veľký, že by ti mali zobrať výučný list, ak to nerozoznáš. Bez urážky. Venezuele sa dá len pomôcť, tam sa hladuje.

To, čo sa Západu dá vyčítať, je prešvihnutie hraníc slobody v etických otázkach. Tak chcú rovnosť pre všetkých, že prešvihli hranice normálnosti a pletú si napr. hranice normálneho sexuálneho správania s ľudskými právami.
Ale to je asi tak všetko.

Úprimne, keď čítam tie naučené hlúposti, prebraté zo "zaručene pravdivých webov", smútim nad blbosťou väčinového voliča na Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K "nezmyslom"

V roku 1945 sa predstavitelia veľmocí dohodli na rozdelení sféry vplyvu v Európe po II. svetovej vojne a zároveň v parlamentných voľbách v roku 1946 v Čechách vyhrali komunisti (dobrovalne sme nepriemo potvrdili dohodnutý ststus) a v zásade tento status západ rešpektoval do roku 1989, keď samotné ZSSR "odstúpilo" od dohôd rozdelení sfér vplyvu z Jaltskej konferencie.

Slovo "pravda" je rovnako relatívne na západe a aj na východe, rád by som videl tú absolútnu hodnotu pravdy na západe - viď. deti vyhadzované z inkubátorov v Kuvajte iračanmi, ZHN z Iraku, použitie chemických látok vládnymi vojskami v Sýrii, kauza Skypaľ, konflikt v Tokinskom zálive - zámienka pre vstupm USA do vojny vo Vietname, .....

Úroveň "HDP" podľa súčasnej metodiky nič konkrétne nehovorí o celkovej reálnej ekonomickej výkonnosti a stabilite ekonomiky dotknutej krajiny. Stačí si pozrieť niektoré haluze zvyšujúce enormene HDP, ktoré nakoniec viedli k naštartovaniu finančnej krízy v roku 2008 ("kreatívne" účtovníctvo, realitný boom postavený na výstavbe a predaji nepotrebných nehnuteľností niemandom, čo nemali ani na maringotku alebo stan, ....).

O praktických otázkach korupcie na západe sa treba najlepšie presvedčiť osobne, nie len zo vzletných rečí v našich novinách. Úradníci a politici si všade radi prilepšia, akurát u nás OČTK stíhajú hlavne úplatky vo forme klobás, šampusu a bonboniery lekárovi (bedne jabĺk futbalovému funkcionárovi). Skúste sa v takom Francúzsku alebo Belgicku uchádzať o nejaký grant, nemusíte síce dať žiadnemu úradníkovi úplatok priamo, akurát si u spriaznenej firmy musíte objednať "teplú vodu" a budete úspešný. Efekt pre konečného užívateľa rovnaký akurát je forma sofistikovanejšia.

S tou ochranou ľudských práv cez zahraničnú vojenskú intervenciu by som bol radšej opatrný, čo keď náhodou aj u nás vyhrá voľby nejaký "nedemokratický politik" a USA a naši spojenci z NATO prídu zariadiť aj k nám lepšiu demokraciu a práve Váš dom pri tom vybombardujú (priaznivca demokracie a politiky USA). Však čo, keď sa rúbe les, lietajú triesky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ono to v Smere nikdy nebolo úprimné, keď hrali ,že sú proeurópski a demokracii oddaní a za slobodu, rovnosť, bratstvo a iné! Teraz sa iba ukazuje ich pravá tvár! Ja osobne som to nikdy nebrala ako PR, keď mal Fico nehorázne príhovory (na schôdzi Matice napr), kde trčala z neho slama a primitívny nacionalizmus. Bojujú o toho istého voliča (Mečiar -Slota- Fico - Kotleba)
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre