SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poučme africké a arabské krajiny o utečencoch (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

autorka

tu otvorene podporuje africké a arabské diktatúry v poropvananí s ktorými je aj to slniečkármi nenávidené Putinovo Rusko priam ukážkovou demokraciou. Tento výplod nie je ničím iným ako otvorenou podporou totalitných a diktátorským režimou. Autoka je jednoznačne protieurópska a antidemokratická.
 
Hodnoť

 

"V prvej päťke krajín, ktoré hostia najviac utečencov sú len africké, arabské a ázijské: Turecko (3,5 milióna), Uganda a Pakistan (po 1,4 milióna) a Irán (necelý milión)."
Väčšina uvenených štátov sú okrem toho, že sú to totalitné alebo mininimálne diktátorské režimy sú štáty, ktoré podporujú terorizmus a veľkú časť tých utečencov, ktorých majú na svojom území si vyrobili sami svojou politikou. Napríklad Pakistan dlhodobo podporuje teroristov v susednom Afganistane a Turecko zase podporuje teroristov v Sýrii. Neviem prečo by sme štátom, ktoré podporujú terorizmus mali pomáhať z utečencami, hlavne keď tí utečenci sú vo veľkej miere výsledkom ich politiky.
 
Hodnoť

?

Dúfam, že si pani autorka aj číta diskusie k svojim článkom, preto využijem túto možnosť sa jej niečo opýtať. Koľko utečencov podľa Vás je schopná Európa prijať? Stačí mi to odhadom...
 
Hodnoť

.

"Nezodpovedané ostáva, aké povinnosti voči Turecku, Egyptu či Ugande by sme mali mať my."

Ziadne.
Rovnako ako Turecko, Egypt a Uganda nebudu mat ziadnu zodpovednost voci nam, ak sa v Europe - napr. na Balkane alebo Ukrajine - nedajboze zomelie nieco, co da do pohybu tisicky/miliony ludi.
Vtedy bude nasa zodpovednost - europskych krajin - pomoct krajinam a ludom v nasom civilizacnom okruhu, rovnako ako je teraz povinnostou africkych krajin pomoct ludom z ich civilizacnemu okruhu na uteku a moslimskych krajin ludom z ich civilizacneho okruhu na uteku.
 
Hodnoť

Zmena rétoriky

Po tom, čo predchádzajúce "brnkanie na city" ľudí u nás nebolo účinné prešla autorka na zľahčovanie problému cez matematické štatistiky.

Percento sem - percento tam a pre milión Afričanov, čo nie sú ochotní riešiť problémy vo svojom rodisku, ale zároveň majú dosť peňazí na zaplatenie "adrenalínovej" cesty do západnej Európy sa má zrazu nájsť miesto aj tu u nás a pri tom si nevieme už cca 500 rokov rady z "integráciou" domácich "nomádov".
 


Najčítanejšie na SME Komentáre