SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputovej uškodí už iba priveľa obdivu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Brainwashing, vymývanie mozgu

Čaputovej agentúrami narátaných 60 percent tu nie je až tak istých, má totiž proti sebe celú smerácku Šefčovičovu propagandistickú mašinériu - a do volieb je k dispozícii ešte celý týždeň.

Zacitoval by som na túto tému:

“Ich prejavy, starostlivo pripravené štábom psychológov, sú často založené na takzvaných kladných odpovediach. Predstavte si napríklad na mítingu pani učiteľku, slečnu Adrianu, kaderníčku, či dôchodkyňu Helenu, ktorú nedávno okradli na ulici za bieleho dňa.

Ak začne politik otázkami typu ‘Chcete nižšie dane, chcete sa bezpečne cítiť na ulici, chcete viac peňazí na školstvo, zdravotníctvo?’. vyvoláva takmer automaticky kladné odpovede.

A keď príde výzva, aby ľudia volili zmenu a dali svoj hlas rečníkovi, ktorý ju uskutoční, určite dostane od publika opäť kladnú odpoveď.

Politika ako remeslo nevyžaduje zvláštnu intelektuálnu kapacitu, skôr jej predstieranie. Robiť vrcholovo politiku je intelektuálne nenáročné, lebo prakticky ide o opakovanie veľmi jednoduchých viet na správnom mieste v pravú chvíľu. Ostatné obstará štáb spolupracovníkov a poradcov.

Keby sme rozobrali väčšinu politických prejavov, zistíme, že sa skladajú z rovnakých fráz a z vedomých fikcií. Politika ja založená na sľuboch, často vedome nesplniteľných, teda na klamstvách.

Typická vlastnosť politikov je, že sa nehanbia poprieť to, čo povedali včera, hoci to počulo desaťtisíce ľudí. Politik to odbaví frázou, že išlo o citát vytrhnutý z kontextu. Všetci vedia, že klame, aj on to vie, ale nemá z toho na rozdiel od ostatných ľudí zlé svedomie, hovorí profesor psychológie Karlovej univerzity Milan Nakonečný.

Prečo politici obľubujú masové mítingy?

Vedomie byť súčasťou masy dodáva sily, hovoril psychiater Vladimír Vondráček. Autokritika v dave klesá, jeho potenciálna sila čaká na svoje usmernenie.

To sa stane, keď tam vhodíte vhodnú ideu ako instatnú bujónovú kocku do vriacej vody. Perfektne sa rozpustí, hovorí psychologička Mária Hanúsková.”

https://www.sme.sk/c/670164/v-...

Práve preto by som sa nenechal uspať na vavrínoch, však proti Čaputovej sú tu naverbovaní žoldnieri-psychológovia a mienkotvorní manipulátori úspešne vyhrávajúci smerácke odrhovačky už tri volebné obdobia po sebe.

Z prehry proti Kiskovi sa síce nevedia spamätať podnes, ale o to zákernejšie bojujú proti Čaputovej.
 

 

Súhlas.
..............
Veď Blaha si pred pár dňami bol v Moskve vypýtať inštrukcie....
 

 

Blahno bol v Moskve?
 
Hodnoť

 

Človek nevie, čím reagovať ako prvým v poradí. No asi tým, že keď potkany zaženiete do kúta, sú schopné hrýzť. Faktom však ostane, že Slováci si svojou hašterivosťou dokázali v histórii už neraz uškodiť sami sebe. Na druhej strane má pravdu autor, keď vystríha pred prehnanou adoráciou kandidátky na prezidentský post. A to z jednoduchého dôvodu - všetkého veľa škodí a prestane to byť sympatické. Presne z toho mecha je dnes uverejnená správa o tom, že spisovateľka E.Borušovičová napísala o Pani Čaputovej rozprávku pre deti. Pripadá mi to tak, ako by niekto v snahe ulahodiť mi, nasypal do mojej šálky kávy namiesto jednej tri lyžičky cukru. S tou rozprávkou bol čas prísť, keď sa pani Čaputová ujme funkcie a jej pôsobenie začne prinášať konkrétne ovocie. No a na záver, psychopata Blahu si všímať vôbec netreba. Leda ak ako výstrahu, k čomu by viedol návrat do čias keď tu rozhodovali takí ako je on.
 
Hodnoť

 

no a Šefčovič si dnes zmyslel, že chce "debatovať" so Zuzanou v cudzom jazyku. Nič proti tomu, ale čo nám tým chce autor povedať. Asi by mu mal niekto povedať, že kampaň vedie na Slovensku a nie v Bruseli, tam ho to ešte čaká. Chce sa naparovať ako páv? Nevšimol si, že na Slovensku sa hovorí po slovensky? Ako chce dosiahnuť aby ho rozumel aj jeho volič v malebnej dedinke na východnom Slovensku? Myslím v tých okrskoch, kde vyhral. Neviem, ale asi nevie na akej úrovni je u nás školstvo, že málo rodín má prostriedky aby zaplatilo bilingválne vzdelanie pre svoje deti a už vôbec v zahraničí. Lenže pán Šefčovič, prv než ste prijali ponuku od Fica a smerákov, mali ste si urobiť prieskum čo spravila so Slovenskom smerácka banda, za ktorú kopete, počas vášho bačovanie v EU.
 

Na Slovenskú sa hovorí po Slovensky?

To myslíš vážne? Ja mám pocit že prechádzame rýchlym tempom na angličtinu, až takým, že už o niekoľko desaťročí budeme hovoriť výlučne po anglicky.
 
Hodnoť

Tiež

si myslím, že netreba pani Čaputovú adorovať, treba ísť voliť a dať jej hlas. Zaujmavé je aj to, že nezávislému kandidátovi s podporou ficosmeru nerozumiem ani po toľkých rokoch ficovho snaženia a môže na mňa prehovoriť hocijakým jazykom vrátane slovenčiny.
 
Hodnoť

opat rum-plimu ruplo v bedni

vraj adoracia, to akoze rozpravka?
ide zrejme o nadlahcenie volby a tento
blbecek by nemal podcenovat volicov
su na vyssom
leveli nez politicka haved
toto stena si mohlo odpustit aj tetu,cim
sem zavliekol mociara s gasparovicom
a kovaca, to se nedela , prilis tupe

citam, ze steficovic chce tarat v cudzom
jazyku- naskakuje otazka, kolko rokov sa
vlastne trtosil v zahranici - spominal aj
zimbabve - co tak predviest tento jazyk

steficovic skusa, cim by zaujal, mozno by
mohol rozpravat nejake frky aj s patricnym
rehotom
 
Hodnoť

Zbytočne komplikované

uvažovanie autora. Na to aby som šiel do volebnej miestnosti a dal hlas Čaputovej mi stačí zdravý rozum. Aby som nepodliehal Ficiakovým psychológom a kreténom typu Blaha (to meno mu dal Schutz drahý admin) mi tiež stačí zdravý rozum. Bez veľkých fráz proste zvolíme v sobotu pani Čaputovú za prezidentku. Bodka!
 

Pumelnikel!

Skládka nepatrí do mesta a Čaputová nepatrí do prezidentského paláca. Nepatrí tam ani Šefčovič.
 

To je tvoj

názor. My si ju zvolíme a to bude začiatok konca ficizmu a zlodejizmu.
 

Caputova predstavuje nadej

nebude tam Ficiak a uvidime co dokaze
Caputova vo vne vzbudzuje nadej a zvedavost
Sefcovic je len kandidat ako to rapuje Vec v tej pesnicke, ten sice tiez moze nasledovat prveho prezidenta ale na to nie som uz zvedavy, zvedavy som skor na to ako bude pokracovat jeho kariera po zucasneni sa na tejto ficosarade
 
Hodnoť

 

Pokiaľ sa Šefčovič otvorene nedištancuje od Smeru, ktorého ľudia podľa policajných dôkazov roky kryli Kočnera, tak všetky jeho "morálne apely" na kohokoľvek vrátane Čaputovej, sú smiešne. Asi sa už rozhodol ukončiť svoju európsku kariéru, lebo po takomto správaní ho nikto v orgánoch EÚ nebude brať vážne.
 
Hodnoť

Budem rád,keď...

...vyhrá Čaputová,ale výsledok bude veľmi tesný.
Všimol som si výsledky 1.kola na Podpoľaní,zo všetkých sv.strán. A som zhrozený.
Tento kraj ospevovaný básnikmi je charakteristický bohabojným,nábožným obyvateľstvom.
Tento nábožný,bohabojný ľud by chcel za prezidenta krivocharakterného,paragrafového ožratého šaša.
Tento nábožný,bohabojný ľud by neváhal mať prezidenta,kreatúru ktorá si ctí nasledovníkov Stalina a Hitlera,rovným dielom.
Tento nábožný,bohabojný ľud odovzdal 10 - 15 krát viac hlasov týmto kreatúram,ako odovzdal človeku,ktorý pred 30 rokmi organizoval sviečkovú demonštráciu,za náboženskú slobodu.Demonštráciu,ktorá naštartovala spoločnosť k výsledkom 17.nov.1989.

Že Vám nie je hanba Podpolianci.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre