SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zjavenie potvrdilo formu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Bude treba veľa vzdelávania a osvety

aby nové svetielko zmeny k slušnému a spravodlivému Slovensku sa rozsvietilo naplno.Jedna štvrtina prevážne mladých a vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ochotných prísť všetkými možnými dopravnými prostriedkami do vlasti, aby ju spolu s domácimi vlastencami nasmerovali na správnu cestu modernej, demokratickej krajiny, zbavenej populistického nánosu a mafiánskych vzťahov ,to v prvom kroku dokázala. Pre druhý a tretí rozhodujúci krok, bude treba ešte veľa osvety, hlavne na vidieku, aby sa naša vlasť stala slobodnou, slušnou a demokratickou vlasťou pre všetkých, aj pre tých, ktorí sú eśte pomýlení a populistami zámerne dezorientovaní .Držme si palce !
 

 

pytal som sa vcera jedneho sefcovicovho volica ze ci pozeral predvolebne debaty a on ze nie, ja som mu povedal ze mozno by sudruha ,,ako keby clena smeru,, asi nevolil, sefcovic ani na jednu priamu otazku od novinarov neodpovedal priamo, to bola cista hroza, preto si myslim ze vacsina jeho volicov predvolebne debaty nepozerala, volili ho preto ze im niekto povedal ze ma skusenosti,k tomu porovnavaniu kisku s caputovou len tolko, keby sa preceda s cirej pomstychtivosti nepustal celych 5 rokov do kisku mozno by mal kiska omnoho vacsiu popularitu aku ma , a to preceda na diskreditaciu zneuzival cely statny aparat.....
 

 

K + .. ono si treba uvedomiť, že Kiska nemal od začiatku výkonu funkcie prezidenta politické ambície, a preto ani ambíciu s Ficom bojovať, iba ak sa inak nedalo ... takže dobrý postreh s tým, že na jeho popularite (a výkone funkcie ako takej) sa nutne prejavila strata energie z mnohých bojov a štbáckych metód a útokov na neho zo strany Smeru ...
 
Hodnoť

OK,

aj keď trochu pesimistické. Nie, treba veriť a pôjde to, súčasná skorumpovaná luza sa už nespamätá!
 

 

Netreba pesimizmu sme na dobrej ceste k "obrode" Slovenska a tak parafrázujúc klasika Danka -" ja si to užívam , mne je dobre"!
 

Chýba mi Dzurinda.

Dnes bol Miki Dzurinda v hodinovej debate na ČT24. Skvelá debata, skvelá argumentácia, aj o Európe, ale aj o Slovensku, o Gorile. Priame a presné argumenty. Nakoniec vyjadril aj nádej v súvislosti so zvolením Zuzany. Takýto politik tu teraz tragicky chýba.
 

 

Uvidíme , čo nám prezident ponúkne - hovorí sa o Remišovej, Bezák, Radičová a ja si myslím, že aj Mikloš ... a spojenie všetkých progresívnych síl a strán na Slovensku...
 

No,

mohla by sa fakt obklopiť týmito známymi politickými osobnosťami. Raz navždy by sa mohol aj tu na Slovensku vyvrátiť Ficom živený mýtus o Gorile ako o kauze SDKÚ. Práve za vlády SDKÚ dostala SIS súdne povolenie monitorovať konšpiračný byt na Vazovovej, kde Haščák korumpoval kadekoho a popíjal colu s Ficom. Po odstránení Radičovej vlády a výmene riaditeľa SIS, Fico okamžite zrušil príkaz na monitorovanie konšpiračného bytu. Až raz toto vyjde na verejnosť (2020), pôjde Fico do basy a verejnosť si bude iba oči pretierať, ako dlho sa nechala oblbovať vychytralým bolševikom z Topolčian.
 

spajanie vsetkych progresivnych sil?

tak to je na rehot, mozu sa
pospajat existujuce opozicne
ale nie vsetky pod jednou strechou
netreba zabudat, ze volici si chcu
vyberat,plus neda sa spojit hlina so sulikom
ale hlina s ig.mat. snad ano
mena ako ir, bezak by si namotali vlastnych
volicov, na miklosa siroty z sdku
 

 

Ale prečo by to nešlo! Vytvoriť širokospektrálnu občiansku stranu bez niektorých alfa samcov ? Myslím , že sa jedná o ponuku pre voliča! Nie je problém vytvoriť v takejto strane viaceré názorové platformy , ktoré by zastrešil spoločný postup proti extrémizmu a práca pre blaho občana!
 

Pán Dzurinda

mal dve podoby. Jednu - lepšiu - na začiatku vládnutia a druhu - horšiu - na konci. Tu prvú mu obhrýzla funkcia, predsedu vlády. Uveril, že je možno jediný, najlepší. A už vôbec nezvládol potrebu zmeny, aby Slovensko tápajúco, ale predsa pokračovalo k lepšiemu. Už nechýba, chýbajú a musia prísť neohlodaní politikov, ale múdry, ktorí nepodľahnú, napr. svojmu egu a čo ja viem čomu ešte. Zatiaľ podľahli všetci. (ale aj tak pripúšťam, že poznáš opak) A to som povahou optimista. Veľa šťastia pri hľadaní.
 

 

Tak ti poviem, ze nahradu napriklad za Miklosa ozaj nevidim. Rad by som ho videl napriklad v Kiskovej strane.
 

Dzurinda

nemal ľahkú úlohu, lebo jeho koalície vždy obsahovali aj deštrukčné elementy, ktoré musel svojou chytrou stratégiou zvládnuť (SDĽ, SOP, ANO,...). Nakoniec ho zradilo ešte aj to KDH (na čele s politickými mŕtvolami) a to kvôli takej kravine, ako je Vatikánska zmluva, ktorá bola najmenším problémom Slovenska. Napriek tomu dokázal uskutočniť s Miklošom zásadné reformy, ktoré nás nakoniec dostali do EU aj NATO a ukotvili štát v západnom euroatlantickom priestore. Nebyť toho, tak dnes s Ficom vajatáme ako Ukrajina a riešime zelených dovolenkárov v Medzilaborciach. Nikdy tento hlúpy a nevďačný národ nebude schopný pochopiť a doceniť význam a úlohu, ktorú pri jeho vyvedení z bahna mečiarizmu zohrali Mikloš a Dzurinda.
 

tragicky súhlasím

chýba nesuhlasím
 
Hodnoť

 

Slavko z penty by vedel...
 
Hodnoť

tak a teraz

máme rok času na to aby sme mozaiku slušnosti,spravodlivosti,práva,ale aj empatie úspešne doskladali,krok po kroku,až do parlamentných volieb.Ale nečakajme,že to príde samo,musíme začať každý od seba.Dennodenne.
 
Hodnoť

 

Nezabúdajme, že tá smerácka lúza má stále v rukách políciu, prokuratúru, v nemalej miere aj súdy a pod palcom aj ústavný súd. Ešte budú kopať, hrýzť, kydať hnoj na všetky strany! Ale je na nás, aby sme im strpčili posledné chvíle ich špinavého vládnutia.
 
Hodnoť

Hm,

problémom je nízka účasť, ktorú právnik - politik populista typu Fico alebo Danko môže za určitých podmienok ... veľmi ľahko zneužiť na ... zrušenie priamej voľby prezidenta s vysvetlením ... veď to voliči nechcú, nie my ... :)
 

 

ale zas to, že parlament nie je schopný zvoliť ani len dostatočný počet kandidátov na US je celkom slušný protiargument, nie? :-)
 
Hodnoť

 

... dobro s podporou Smeru ako contradictio in adiecto ...

:)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Komentáre