SME
Nedeľa, 18. august, 2019 | Meniny má Elena, Helena

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O hymnách a hokejkách (píše Michal Havran) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

výstižné

ale stále aj článok pripisuje SNS možnosť práce so symbolmi .... lenže je to ešte horšie - u nich nejde o symboly, ale hystériu

Hystéria .... podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb (10.revízia) F44 „disociatívne porucha“ Od slova hystéria sa upustilo, pretože to odkazovalo na to, že je to ženská porucha no a nie je - je rovnako mužská)

Hysterická komunikácia sa vyznačuje rysmi akými sú napríklad sklon dramatizovať a zvýšene na seba pútať pozornosť, znížená schopnosť rozlišovať medzi fantáziou, realitou, teatrálne vystupovanie a pod.

V hysterickej komunikácii je výrazná emocionalizácia problémov a viac-menej pripomína herecký výkon, často inscenovanie (prehrávanie) problémov plný manierov a afektov. V hovorovej reči sa priliehavo označuje: „robiť scény“.

Jednotlivec s hysterickými prejavmi si sám aranžuje ako chce na druhých zapôsobiť. Inscenovanie je plné gest, dramatických pauz, významných pohľadov atd.

Stavros Mentzos zdôrazňuje potrebu javiť sa inak ako v skutočnosti a upozorňuje na tzv. pseudoprogrésiu (snaha pôsobiť silnejšie a neohrozenejšie).

Hystéria často prekrýva skutočný zámer - ktorým je získanie vplyvu a výhod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štátnym symbolom je popri tých oficiálnych aj slovenský národný idiot.
Myslím že netreba žiadny zákon aby bolo všetkým jasné komu tento titul po zásluhe patrí.
Ešte má aj iné ale nie po zásluhe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

este treba doplnit

o slovenskehi narodneho bolsevika a aj fasistu a mame symbol trojjedinosti uplny..

takze na straz, sudruhovia..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trefne

Vyborny clanok! Aka skoda, ze mnozstvo ludi sa stotoznuje s tymto politickym hejslovactvom nasich politikov! Ako to, ze šašo ako Danko si tu mirnix dirnix navrhuje skodlive zakony, ktore mu dokonca aj prejdu! Smiala by som sa, keby to nebolo tristne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zvyklo sa vravieť, že aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Tu sa ich mnoho združilo do jednej strany a teda by sa k nim ako k nepriateľom spoločnosti aj malo pristupovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nebezpečenstvo blbcov v politike spočíva najmä v tom , že sa z nich stávajú mienkotvorní blbci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobré.
Len nerozumiem čo sú to "Ondrove diaodry". Dredy, diodéry, dialógy, poruchy (disorder)?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Žeby diadory?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mam sa velmi hanbit,

ze som si tomusel vygooglit?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tie kopačky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Havran,...

...Váš článok nie je zlý, v podstate s jeho obsahom súhlasím - aj keď nie som žiadnym extrafanúšikom hokeja a je mi jedno, či budú nejakí (naši) hokejisti hrať v plavkách alebo v dresoch, na ktorých budú mať nakreslenú hoc aj kraslicu - lebo veľkonočné sviatky.
Chcem Vás, pán Havran, poprosiť o niečo iné. Prosím Vás, prečítajte si svoj text pozorne, pomaly a párkrát a poopravujte si v ňom chyby, preklepy, nedopísané slovká a pod. Priznám sa, že som niektorým vetám vôbec nerozumel, nepochopil som o čom píšete. Okrem toho - nerozumiem tomu, prečo máte vari v každej tretej vete "no" - ako keby "ale" bolo od macochy. To "no" sa šíri slovenskou žurnalistikou ako stredoveký mor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy si vážne myslíte, že pán Havran číta diskusie ku svojim komentárom?

A žeby dokonca na ich popud redigoval svoje texty??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veľmi správne, Havran je niekto, nebude čítať komentáre hlupákov. Narcis jeden
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak Havrana nezaujímajú názory čitateľov na jeho články, tak ich nemusí ani publikovať, lebo je to samoúčelné. Potom by mu mohlo stačiť, ak si povie potichu, alebo nahlas - doma na toalete, čo chcel napísať a má to bez roboty.
Ak sa pán Havran považuje za liberála, tak by mal minimálne akceptovať, že všetci ľudia nemusia mať rovnaký názor a len ten jeho "revolučný" je najsprávnejší. A to platí aj o štátnych symboloch. Ako píše diskutujúci vyššie, aj mne je úplne jedno, v čom bude hrať naša reprezentácia a aké logá, symboly si na dresy prilepia, či namaľujú. Ale ak hrajú v mene Slovenskej republiky, tak by mali mať na drese oficiálny štátny znak bez ohľadu na to, či si to myslí nejaký politik, alebo nie. Mimochodom, štát asi aj prispieva finančne na reprezentáciu v mene Slovenskej republiky. Štátny znak je presne definovaný, graficky stvárnený a jeho oficiálnu podobu netvoril určite Danko, ale spolupracovali na konečnej podobe heraldici a grafickí dizajnéri. Nechápem niektoré jeho vyjadrenia, ktoré chcú a majú osloviť asi spriaznených čitateľov, ale sú v rozpore s realitou - teda dodržiavaním aj práva /Ústavy/. Štátne symboly nie sú znakmi politickej identity, ako sa ich snaží degradovať, ale znakom štátnej identity a už vôbec nesúvisia s bitím sa do pŕs /ako to robí aj Danko/. Alebo vyjadrenie "nutkavá porucha zakonzervovať štátny znak, nedovoliť mu prihovoriť sa mladšej generácii..." - štátny znak je " zakonzervovaný" práve tým, že je presne definovaný a všetky generácie by si ho mali osvojiť a poznať ho v oficiálnej podobe. A znova opakujem, nesúvisí to s "hej Slovákom", nacionalizmom, ale s elementárnou úctou ku krajine, v ktorej žijem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No neviem,

ja ziaden taky mor nevnimam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako trest za ten zaver

by si mal spocitat, kolkokrat sa v clanku vyskytuje slovicko “no”, kolko viet ma clanok a vypocitat ten pomer. A napisat to, prioadne s ospravedlnujucim komentarom sem, pod tvoj orispevok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No "no" 4-krát a "ale" 2-krát. No ale prečo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale no...
(No ale no urýchľuje a vyhládza plynutie textu.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Autor rúbe vysoko

V poslednom odstavci : ..."V SNS by konečne mali pochopiť".... no,,, nemajú cím.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre