SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Štát obmedzuje ekonomickú slobodu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Štát si už žije svojim rozbujneným životom a občania sú tu len na to, aby ho živili, obraz silného štátu podľa Ficolína. A vymyslime ešte jedno ministerstvo, však pán plagiátor...
 
Hodnoť

 

Stat riadia ludia, ktorych sme zvolili.
 
Hodnoť

Amerika...

...Európa svoj blahobyt žije na dlh . Dnes musia splatiť požičané peniaze s pred napr.: Pätnástimi rokmi ,kde vtedy vlády zadlžovali . Takže vždy je potrebné vymyslieť novú daň .Vymyslená daň z cukru má samozrejme ochrániť nezodpovedných občanov pred obezitou .Nie že štát potrebuje vybrať peniaze ,ako by sme si mysleli.Druhým čerstvým príkladom je daň z poistenia 8% z poistky,lebo poisťovne majú vysoké zisky. Odvod reťazcov tiež sa prezentoval ako odliv peňazí do zahraničia a vysokým ziskom. Najnovšie parkovacia politika daň lebo je veľa aut. Poplatok chce mesto hneď ,ale ešte nevybudoval a neinvestoval do ničoho. Všetko čo sa hýbe zdaniť a spoplatniť . Je potrebné nájsť formu ako to daňovému poplatníkovi šetrne zdeliť a presvedčiť ho, že je to v jeho prospech. Najväčšie rezervy štát nemá vo výbere daní ,ale v ich prerozdeľovaní tam sa neefektívne minie ,ale to už je iná politika.
 
Hodnoť

Vysoké dane ma v Rakúsku a Nemecku

od podnikania neodradili. Ale na Slovensku socialistické byrokratické zvyky a predpisy.
Ale nemyslím tým papier. Súdruhovia chcú(?) zredukovať byrokraciu a pomýlili si to z digitalizáciou.
Na splnomocnení na pošte vypisujem a podpisujem DIN A4 hárok na ktorom je vytlačené to, čo dala pracovníčka do systému. A potom sa ten papier ešte aj archivuje. A keď zmeníte OP to isté kompletne znova. Neviem, čo má číslo OP s totožnosťou osoby. Inde na svete stačí aj vodičský.
Odporúčal by som vedúcim Slovenskej pošty ísť udeliť splnomocnenie do Berlína.
 

 

Dopodrobna porovnávať slovenskú a nemeckú poštu by si vyžadovalo najmenej 10 strán textu. Zažil som jedno aj druhé a odvtedy keď musím na Slovensku na poštu trpím. Služby na úrovni spred 150 rokov, ceny európske a platy manažérov porovnateľné s rodinou brunejského sultána. Pánu autorovi článku by som si dovolil pripomenúť, že v rámci EÚ máme jednu z najnižších ak vôbec nie najnižšiu mieru prerozdelenia HDP. To, že pre obyčajných ľudí sú dane privysoké je o inom, možno by mal spomenúť že ak dáme veľkým firmám daňové prázdniny tak tie dane zaplatí niekto iný. Lenže teraz neplačme, veľké firmy, ktoré majú x oslobodení k nám neprišli na tankoch, ale pozvali ich jednotlivé slovenské vlády. A nie len Fico, spomeňme si kedy a za ktorej vlády sem kto prišiel. A ľudia im tlieskali, pretože tu bola nezamestnanosť a hladové doliny. Teraz sa už máme lepšie a kričíme, že to tak nechceme. Lenže žiaľ, dohodli sme sa, keď bolo zle sľubovali sme hory doly a dnes sa nám nepáči. Tak to ale vo svete nechodí, zmluvy sa majú dodržiavať aj v zlom, ale aj v dobrom. Nastavili sme si štát a tak to bude, bez ohľadu na to, či bude pri moci Fico alebo niekto iný.
 
Hodnoť

Ohladne toho

Singapuru a Honkongu - treba polozit otazku, ako je tam riesene skolstvo, zdravotnictvo. Teda miera podielania sa statu na financovani tychto sfer. A samozrejme aj dochodkoveho systemu. Ovsem pravdou je, ze u nas stat berie neumerne vela vzhladom na to, kolko takpovediac "vrati spat" v podobe sluzieb /obrana, policia, skolstvo, zdravotnictvo, cesty atd/. Byrokracia a korupcia toho zozeru nadmieru.
 


Najčítanejšie na SME Komentáre