SME
Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Reforma silových útvarov pod taktovkou Sakovej je číra fikcia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

malá beruška trollová, pýtaj sa tam kde sa to patrí, tu prebieha iná diskusia.
 

 

Však ja viem. Keď nemám piano. A len iba on má otvorenú diskusiu. A v podstate len jeho príspevky stoja za niečo. Veď som sa ospravedlnil, že viem, že to sem nepatrí. Polepším sa. A nie som troll. To, že nesúhlasím so všetkým, čo sa tu píše ešte neznamená, že som troll. Len mám na niektoré veci iný názor. Že je Saková len taká figúrka, je jasné. Za šnúrky ťahajú iní. Však sme na Slovensku...
 

Do funkcií by sa nemali dostávať

ľudia, ktorí nevedia jednať s kolegami. To platí pre súkromný aj štátny sektor. Okrem toho sa zrejme nedodržiavajú pravidlá, resp. sú zle nastavené. Šéfovať (aj) policajtom by mali psychologicky, mentálne a celkovo ľudsky "nastavení" šéfovia, ktorí síce nič neodpustia, ale na kolegov sú rovnako prísni ako na seba. takže pri výbere zlyhali aj nadriadení týchto policajtov a zrejme by sa mali zamyslieť aj na Akadémii policajného zboru, akých nominantov dostávajú a prijímajú.
 

 

To by sa ale do toho nesmela miešať stranícka politika.
 

Polícia ako

silová zložka by v prvej rade zamestnávať čestných, neohýbateľných a nepodplatiteľných ľudí. Lenže všetky diktátorské, oligarchické a kleptokratické skorumpované režimy sa práve takýchto policajtov boja ako čert svätenej vody. Preto je Saková ministerkou vnútra. Zaisťuje pokoj pre verchušku a oligarchov.
 

Takže,

Keď je v Nemecku aférka u nás musí byť ? Vysvetlené to však bolo hlbokomyšlieňkovo.
 

 

Kde? Čo? Jaká aféra?
 
Hodnoť

Saková je ministerka – údržbár.

Saková sama o sebe je slabou osobnosťou, ktorá nemá elementárne predpoklady zvládať množstvo záťažových situácií na vyššej úrovni. Jej osobnostná nepripravenosť spoločne s výrazným odborným deficitom ju predurčuje do úlohy „štatistu“ odkázaného na rady svojho okolia s tendenciou dôležité rozhodnutia odkladať až do zabudnutia. Pravdaže, tým sa problémy sami nevyriešia, len sa kopia a celková situácia sa komplikuje. Takto postupuje aj v prípade závažných problémov vo fungovaní úradu na ochranu ústavných činiteľov, keď odmietla okamžitý výrazný a potrebný personálny rez celým úradom a vytvorila si čas (riešenie odložila) tzv. komplexným prešetrením inšpekciou. Je zrejmé, že Saková je len ministerkou na údržbu, ktorá svojim výkonom nechce ale ani nevie zmeniť celkový chod kaliňákovského ministerstva a polície. Toto však nie je problém len tejto ministerky a tohto ministerstva ale celej Pellegriniho vlády.
 

Je šokujúce, že tieto prešľapy

sa akože začínajú riešiť až po medializácii, tak ako mnohé ďalšie - až po vražde Jána a Martiny. Hoci ministri vnútra o tom museli vedieť. Včera sme mohli sledoval šéfa NKÚ (odbočujem) Mitríka, ktorí hovoril o zlyhaní štátnej rezortnej kontroly na ministerstvách. Jednoducho kontrola štátu seba samého nefunguje takmer vo všetkých oblastiach. Vláda to nerieši, hoci je to "globálny" problém Slovenska. O to zarážajúcejšie je, keď nefunguje vnútorná kontrola a náprava nedostatkov v prípade ozbrojených zložiek, ktoré navyše, majú chrániť občanov.
 

...

Len taká malá odbočka k tejto téme.
Všimli si aj ostatní, že ako zostalo ticho po Kaliňákovi, Krajmerovi, Gašparovi?
Veď sa chystali podávať trestné oznámenia. Kaliňák chcel dokonca ešte viac bojovať za očistenie svojho mena a pôsobenia na MV. A zrazu...ticho...
Páni novinári, máte prestávku, alebo stačí ak podobní vagabundi len zmiznú z očí? Mič sa nezmenilo - každá senzácia trvá 3 dni a zhasla fajka?
 

 

samozrejme .. došlo k zákazu pubôlikácie o kalikobosrotakovi a aj o birmovANOM komuniostovi .. novinár by sa mal prave teray obuvat ... do gaspara ... do kaliho .. do krajmera ... ale ticho po pesine .... je len výraznou ukázkou slabej práce novinárov
 

Pán Šátek, bingo!

Presne pomenované. A aj to Scutzove slovo "dekaliňakizácia" je výborné.
 

No,

veď preto ju tam šmejdi dosadili. Ako by ju kočírovali, keby bola osobnosť. A koniec koncov, osobnosť sa nespolčí so šmejdami.
 
Hodnoť

 

Saková je len diaľkové ovládanie MV v rukách Fica a Kaliňáka... nič viac, nič menej...
 

"..."

Skvelé prirovnanie!!!!!!! To na ňu sedí, ako uliate, taká úbožiačka, a že ministerka vnútra....
 
Hodnoť

... poukázať na problém stačí ...

... predstava, žeby Saková mala niečo pragmaticky vyriešiť, je ilúzia ... taká istá ako, že súčasná vládna mašinéria pracuje a slúži ku prospechu občanov krajinky ... smejeme sa sami sebe, ak by sme očakávali niečo iné ...
 
Hodnoť

Hm,

keď bol odvolaný právnik Kaliňák z funkcie ministra prehlásil : všetko čo som mal urobiť, som urobil ... a fakt, vyrobil Sakovú, dymovú clonu na zakrytie smeráckych mafiánskych korupčných prepojení, vrážd, či únosu a s úsmevom odišiel ... :)
 
Hodnoť

 

O reforme môžeme rozprávať len a až potom, čo prebehne štátna deratizácia od skorumpovaných KSSmeráckych zločincov a zlodejov. Lebo Saková je asi tak nezávislá a samostatná, ako ten vešač záclon a hovorca zločinca Fica.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre