SME
Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Deväť zastavení slovenskej jari (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Asi netreba zanedbať fakt, že OĽANO získalo mandát pre prvého Řóma v EU.
 

 

Treba, lebo je to zanedbateľný fakt. (Ak je to vôbec fakt.)
 

 

nie je to zanedbateľný fakt
 

 

Môžeme sa tu obstreľovať koľko chceme, ale lepšie, ak uvediete argumenty, prečo je to významné. Či bolo/je nejako významené zvolenie prvého Lyončana, Baska (...), k čomu tento významný fakt povedie a podobne. Lebo si skromne myslím, že je to lautr jedno.
 

 

Áno, je to jedno, naproti tomu má bugy reálnu šancu zabodovať aspoň nad tri percentá a nepotopiť hid do žumpy, do ktorej ju on sám potápa. Čiastočne by mohol byť za užitočného idiota, ak by buchol do stola (koryta) a zmizol by od neho.
Ak by to urobil, všetci ostatní by mali okamžite jasno, či kssmer a snstraka obalí magiana cukrom na čas do riadnych volieb. Určite by to skúsili, však pobirmovaný tvrdil, že kotlety sú štandardná strana. Pele by ho určite podporil a z podpredsedov tí, ktorí kradli menej(kažigraf), prípadne smrdel od gelu(jachtár) už odišli a zostávajúci ešte musia trochu pomútiť a dať stratiť pár dokumentov od prokurátorov. Viď "dokonalé" obvinenie ko kotleby, ktoré bolo za podporu hlasovania v parlamente. Už sme zažili hocičo, ale táto mafia platí zle odvedenou prácou(prokurátora) za služby a myslia si, že nás odrbú..
 

 

V tom parlamente, medzi stovkami poslancov, nikto ani nepostrehne, že je Róm. Nerobme z toho senzáciu. A čo sa týka PS/Spolu - zatiaľ len obsadili politické pozície na základe predvolebných sľubov, alebo ak chcete dôstojnejšie - vízií. Či budú aj zručnými politikmi, ktorí sa vedia popasovať s ťažkými výzvami /ako píše autor/, uvidíme, až budú aj reálne vládnuť.
 

Takisto

uvidíme, aké budú percentá PS/Spolu pri parl. voľbách, keď účasť nebude 20 ale napr. 65 percent
 

 

Je zaujímavé, že tí, ktorí zdôrazňujú, že Slovensko bude mať prvého Róma v európskom parlamente, zároveň vyzývajú, aby sme pri posudzovaní a vyberaní ľudí nehľadeli na pôvod a etnikum.
 

 

Prvého ťažko, Nicholsonová je čo? Tá v počte hlasov je asi vyššie, čiže zMatovičko trepe ako tradične.
 

To ste vy

kapitan doktor?
 

 

да, понятн& ;#1086; :)
 

 

da, paňátno (azbuku to nezobrazuje)
:)
 

prveho Roma zo Slovenska

Nebude prvy Rom v EU. FIDESZ (Madarsko) ma od 2004 Romsku poslankynu Liviu Jaroka: https://www.europarl.europa.eu...

V 2004-2009 bola takisto clenkou EU Parlamentu Viktória Mohácsi (SZDSZ, Madarsko). https://en.wikipedia.org/wiki/...
 

 

Pollák je šiestzm rómskzm europoslancom
https://euractiv.sk/section/bu...
 

 

Fakt nie je v EU parlamente už žiaden rom?
 

 

vraj treti, prvy rom zvoleny zo slovenska... ale v com pomoze slovensku nevem...
 

je to trochu problém pre Polláka.

Nikto o ňom nepovie, že je odborník v takejatakej oblasti, že dosiahol totatoto, že má takéataké vzdelanie, či zásluhy. Popravde, nikto nič z uvedeného o ňom nevie. Vzniká tak (možno falošný) dojem, že jeho jediná kvalifikácia na politické pôsobenie je tá, že je Róm. Čo je popravde rovnako nijaká kvalifikácia, ako to, že Bugár je Maďar, alebo Fico Slovák. Zdôrazňovanie banálneho faktu národnosti ako dôležitého, dokonca najdôležitejšieho faktu súvisiaceho s politickou funkciou, je jednak hlúposť a jednak to aj pre Polláka predstavuje problém. Keďže každý nad ním potom môže mávnuť rukou, že veď nebyť toho, že je Róm, tak by europoslancom nebol. Inými slovami, kľúčom k funkcii v jeho prípade nie sú schopnosti a dosiahnuté výsledky, ale fakt, že sa narodil ako Róm. Ja na jeho mieste by som sa voči prílišnému zdôrazňovaniu tejto skutočnosti sám ohradil.
 
Hodnoť

SME - stranícky denník!

SME už nie je nezávislým deníkom! Nekritické dlhodobé preferovanie strán Progresívne Slovensko - Spolu a útoky na p. Kisku za tú drzosť, že si dovoľuje založiť vlastnú stranu a nepridá sa k novému "zlepencu", prím v tejto kampani hraje p. Tkačenko, urobili zo SME stranícky denník PS-Spolu". Bolo by viac ako vhodné pre informovanosť čitateľov uviesť to v tiráži: "SME - stranícky denník strán Progresívne Slovensko a Spolu"!
 

 

Stranícky dennik PS je Dennikn. Obsahovo aj fakticky. Na SME sú len nasačkovi rôzny progresívny blogeri, akým je aj Tkačenko. Na druhej strane práve títo dostávajú prvé stránky SME.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre