SME
Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pellegrini v Moskve vyhovel Slovákom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Takéto kuvikanie

mi lezie na nervy. Čo chcú Slováci sa ukázalo v prezidentských voľbách a ukáže sa ešte viac v parlamentných.
 

Presne tak,

tak pod toto sa podpisujem. Myslím, že t osú také akademické keci od veci, ktoré skôr národ urážajú ako povzbudzujú. A trochu aj nechápem, ako to ide dohromady s tými poslednými preferenciami strán. Niečo iné mi z toho vyplýva. Autor asi nečítal. Možno bol niekde na dovolenke v Karibiku a po mesiacoch sa vrátil........ možno ani nevie, že Čaputová bude prezidentkou...
 

 

Nerozumiem, co je urazlive na tom clanku, ked len interpretuje prieskumy. To ze slovaci su silni rusofili je fakt.
Tak isto je fakt, ze polovica slovakov su komunisti a druha polovica fasisti.
 

Vyčkaj času

ako hus klasu :-)
 

Fakt?

Podobne sú na tom podľa Teba asi aj Nemci, polovica z bývalej NDR komunisti a tá západná časť fašisti, či ....no možno sú aj Bulhari rusofili, stále píšu azbukou, nie? To je asi zhruba podobná úvaha, ako tá tvoja o Slovákoch. Trochu sebakontroly aj v neskorý večer nezaškodí.....
A aké prieskumy to vlastne interpretoval? Mne z tých posledných nič také nevyšlo.
 

 

Tak je vidieť, že Nemecko je Ti Adi tak blízke ako Pobrežie SLONOVINY. Ak sú v Nemecku fasisoidné tendencie, tak tie sú poväčšine vo východnej časti a bohužiaľ boli aj za DDR. zapadni Nemci už dávno vedia, čo je demokracia. Pravda, pár hlupákov sa nájde aj tam. A ku komunizmu mali Nemci vždy ďaleko, až na papalasov a členov nenávidenej Stasi.
 

Stačí nevytrhnúť veci

z kontextu a je to jasné. Samozrejme je to o tých Nemcoch hlúposť, presne taká ako tá, na ktorú som tým reagovala. Takže platí, čo Ťa nepáli nehas. Bola to reakcia na bullyho poznámku, nič viac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

 

Tak to sa otavedlnujem. ;0)
 

Tak nám povedz

kde patríš ty, ktorá je ta tvoja obľúbená polovina?
 

 

Čo sa ukázalo v prezidentských voľbách? Vo finále boli dvaja dobrí kandidáti, s ktorých som presvedčený že obaja by dobre reprezentovali Slovensko v zahraničí. A jeden z nich vyhral. Ich názory na geopolitické postavenie Slovenska a na iné otázky sa takmer nelíšili. Som s tých, ktorí už v druhom kole neboli voliť lebo mi bolo prakticky jedno kto z nich vyhrá. Som rád že budeme mať lepšieho prezidenta než teraz. Ale opäť otázka. Čo sa ukázalo v prezidentských voľbách?
 

Že prehral

SMERák. Konečne!
 

NIe konečne

Ale opäť
 
Hodnoť

Moje vnútro sa búri

Keď to čítam, je mi divne. Aj by som chcel polemizovať, ale nedá sa. Autorovi musím dať za pravdu. Áno. Pellegrini v Moskve vyhovel Slovákom. ... keď sa Pellegrini vybral do Ruska, nezastupoval len voličov Smeru, ale podľa prieskumu aj demokratickú vôľu občanov, ktorým je Rusko bližšie ako Deň D. Či ale aj naozaj vôľu väčšiny občanov?
 
Hodnoť

 

Aspoň vzťah k EÚ a NATO sa vyvíja uspokojivo:

"Drvivá väčšina z opýtaných by v prípade referenda za vystúpenie z EÚ odpovedala nie. V prípade Slovákov išlo o 71 percent respondentov. Miera podpory pre členstvo v NATO je na Slovensku 56 percent (o 13% viac oproti 2017). "Časť Slovákov zrejme fascinuje Dankova servilnosť voči Putinovi alebo majú potrebu byť riadení alfasamcom ?

Asi by to chcelo vylepšiť osnovy v školách, lebo obyvateľstvo má problém uvedomiť si, že vyše 1000 rokov sme súčasťou západnej civilizácie a vidieť to na každom kroku - od písma až po architektúru, právo, vedy a umenia... To nie je pocit, to je fakt.
 

O osnovy

sa netreba báť, tie sa vylepšujú vždy, keď sa zmení ideologický blok, do ktorého je Slovensko začlenené.
 

Súhlas

a treba povedať že školské osnovy tento fakt málo zdôrazňujú, hlavne nacistickú a bolševickú dobu a ich zničujúce dôsledky na spločenské vedomie Slovače. Inak toľko mladých nevelebilo Kotlebákov.
 

co hovoris na tieto vysledky z GLOBSEC ?

https://www.globsec.org/wp-con...

Až 39 percent Slovákov (ďaleko najviac vo V4) verí, že newyorské dvojičky v roku 2001 nezničili teroristi, ale americká vláda.

Slováci tiež vo V4 vynikajú väčšinovým súhlasom (52 percent) s názorom, že „Židia majú priveľa moci a tajne kontrolujú mnohé vlády a inštitúcie okolo sveta“.

Respondenti zo Slovenska sú tiež nápadní vysokým (41-percentným) súhlasom s politikou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Žiadny západný štátnik sa na toto číslo nechytá.

Slovensko sa teda vyznačuje najslabším stotožnením sa so svojou západnou civilizačnou identitou medzi stredoeurópskymi krajinami. Na druhej strane, väčšina Slovákov nemá ani záujem túto identitu meniť vystúpením zo západných integračných zoskupení.

(vedia, že na východe by sa mali po hmotnej stránke horšie)
 
Hodnoť

ja by som slovensko rozdelil

viedol by som novu hranicu za Trebisovom a nech sa tam nastahuju vsetci co bazia za Ruskom, Nova krajinka by vystupila z EU a NATO a nech sa tam stahuju vsetci ktori tuzia byt mostom medzi zapadom a vychodom. Good bye and good riddance.
 

Putin alebo deň D

Samozrejme, že mi je Putin bližší ako deň D, lebo je garanciou zachovania celistvosti Ruska a teda aj zárukou celosvetového mieru. Hrôza pomyslieť na to , keby na jeho mieste bol Stalin alebo Brežnev.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre