SME
Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo sme čakali od Kisku a čo čakáme od Čaputovej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ak Čaputová nechce stratiť svoju tvár,

tak veľmi rýchlo začne bojovať v zákopoch, ktoré vykopal Kiska.

V predvolebných diskusiách nás kandidátka Čaputová ohúrila svojou triezvou, pragmatickou a nekonfliktnou pozíciou. Teraz sa dostala do reálnej politiky. Či chce, alebo bude chcieť, ale určite bude musieť ísť do hodnotového a argumentačného konfliktu, lebo inak si neobháji svoje vlastné ja. Najmä, keď si určila ako jednu z hlavných úloh "zmenu prokuratúry". To je neuralgický bod oligarchického spôsoby vládnutia, v ktorom pohorela aj Radičová, takže očakávam, že to "neprotivlenie zlu nasiliejem" (Tolstoj) veľmi rýchlo skončí, lebo inak stratí svoju tvár a charizmu. Možno tie politické strety medzi novou prezidentkou a Ficom (či inými smerákmi) budú v inej farbe, ale v samej podstate bude musieť bojovať v rovnakých zákopoch aké vykopal prezident Kiska.
 

Caputova je necitatelna dobre

Bude musieť prejsť od všeobecne ku konkrétnemu a pochybujem že to zvládne.
Včera sme vzali sme megafón a pýtali sa ľudí na ulici a pri pive, či im nevadí že Fico a Kaliňak je na Slobode a prokuratúra je nečinná- Urobili sme to aj v Umelke aj na SNP , na Šafárikovom námestí aj pred Crowne Plazza aj pred starou tržnicou aj pred prezidentským palácom prestante sa konečne báť. Pri starej tržnici sme mali menšiu potýčku asi so SIS ale ustali sme ju v pohode.
 
Hodnoť

 

Prezidentka Zuzana Čaputová je dnes prísľub dôstojnosti, rozvahy, integrity a múdrych rozhodnutí.

Aké kvetnaté slová. Žiaľ Sme a pani vedúca majú od integrity poriadne ďaleko.
 

 

Pán má radšej rázne ( ale prázdne) reči jedného sudcu( ale politika), alebo hnedého odporcu EU( ale peniaze EU pre straníckych súdruhov nesmrdia). Alebo kamarátov Našich ľudí v ústavných funkciách(zatiaľ)???? Alebo nedajbože pofiderneho kapitána a ešte pofidernejsieho doktora, a kamaráta (chacha) agresora a diktátorka?
 

 

Pán buď zabudol dať otáznik po prvej vete alebo je nezorientovaný v súvislostiach.

Môj názor na Smer (rovnako Kotleba, Harabin) a všetko okolo toho je jednoznačný a pán by si to mohol dočítať v mojich príspevkoch. A práve to je základ môjho prvého komentára.

Predpokladám, že pán nemá moc kladný názor na Smer, tak sa teda pýtam, čo si myslí o p. Maďaričovi? A čo si myslí o tom, že na Sme má pravidelný priestor akoby sa nechumelilo? A čo si myslí v tejto súvislosti o integrite Sme a pani vedúcej?
 

 

Veru tak. Ja som hlavne zvedavy, ako ten prislub Caputova naplni
 

 

Toto sa už podoba na budovanie kultu osobnosti. Caputova je schopná byt dobrou prezidentkouu ale takýmito hlúposťami ju len zhnusujú. Nič o nej nevieme a nevieme ako zachová. Nie je to žiaden prisľúb len nadej. A nadej je vrtkavá.
 
Hodnoť

 

Dôstojne napísané, Vďaka
 
Hodnoť

Poprajme im obom, že

ako sa dnes oficiálne stretnú, tak nech si to v menšej obmene zopakujú o osem mesiacov, keď bude pani prezidentka odovzdávať poverenie ex-prezidentovi na zostavenie vlády.
 
Hodnoť

Slovenská kráľovná

Jednoducho povedané, seldliackeho rozumu a poctivosti, tu ozaj vykrúcanie už i tak zvyčajne zdeformovaných paragrafov častokrát nič neosoží.

Žiadna veda, obyčajná občianska poctivosť (možno sa už opakujem) a trochu toho úprimného “Dubčekovho úsmevu” do toho náročného “umierania” bez kompetencií.
 

 

Ten usmev ako čaputova? Nebazni. V živote som ju nevidel usmiať sa. A to silene roztiahnutie pier som neidentifikoval ako usmev.. Na tomto by mala popracovať. Je mimika je strašna
 
Hodnoť

Stal sa prezidentom v pravý čas

aby zamedzil obsadenie aj poslednej doležitej funkcii funkcionárom zo štátostrany, so všetkými hrozivými následkami valca z Veľkej Idky. Funkcie sa ujal dobrovoľne, s cieľom pomocť krajine,ktorú previedol cez mnohé úskalia, aby zachoval jej demokraticky charakter. Patrí mu úcta a vďaka. Dokázal, že aj amatér, so srdcom vlastenca,je schopný stáť dostojne na čele krajiny a pre ňu sa obetovať. Jeho nástupkyňa, pani Čaputová, určite bude dostojným pokračovateľom presadzovania a upevňovania demokratických princípov a posunie krajinu ďalej, Je radosť mať na čele múdrych, slušných a vlasti oddaných ľudí , na ktorých možeme byť hrdí . Nech sa Vám obom vo Vašom poslaní darí !
 

 

Kiska nastúpil a cely čas bol nadstranícky v plnom význame slova. Čaputova nastupuje ako straníčka a neverím že sa dokáže odpútať. A preto bol Kiska 100x lepší prezident ako bude Čaputova.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Komentáre