SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Keď je z nich človeku až trápne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ale je to nutné,

nakoľko si náš holubičí svojstojný národ vždy zvolí do čela banditov, lupičov a iné odporné indivíduá! A ešte im ponížene topánky bozkáva, keď prídu rozdať milión, ktorý potom aj tak ukradnú stonásobne.
 
Hodnoť

 

"Trvať na faktoch je preto základnou nevyhnutnosťou a tí, ktorí vedome šíria klamstvá a falošné naratívy, ohrozujú našu holú existenciu."... Svet vraj ale žije v ére kde nikoho fakty nezaujímajú, pretože človek milión preferuje okamžitý zážitok, emóciu. Základné životné potreby má uspokojené, tak sa chce baviť... napr. čo tak skúsiť brexit, čo tak voliť fašistov, Trumpa... bude aspoň sranda.
Obávam sa, že postfaktuálna éra v dlhodobom horizonte veští súmrak demokracie.
 
Hodnoť

Rusi

vedú pochopiteľnú mocenskú vojnu?
Čo je na nej pochopiteľné?

Američanom môžete i nemusíte veriť, ale svoje aktivity vo svete zaštiťujú bojom za slobodu a demokraciu. A keď sa pozriete na ich protivníkov, celkom to sedí.

Rusi majú len tú mocenskú vojnu.
 

 

Americania svoje aktivity zaštituju bojom za slobodu a demokraciu 🙈človeku je z teba až trápne
 

toto: bolsevik

nutne potrebuje nazad svoje satelity kedze vie iba krumple sadit, palit a slopat. niekto ho musi nakrmit. tak zlu krajinu tento svet este nenosil. reagan ich pomenoval presne a navzdy.
 

Bohužiaľ, musíme sa vyrovnať s tým

že ľudia ako Dabljú Bush a Trumpeta

to, čo sa kedysi volalo "bojom za slobodu a demokraciu" už celkom zdiskreditovali.

USA už dnes nie je garantom slobody a demokracie, vďaka svojej novej "elite" už je len garantom egoizmu a arogancie.

Je to (ešte stále) "nová" svetová situácia - aj keď sa k nej schyľuje už 20 rokov. Odkedy v USA uverili, že "porazili Sovietsky zväz", ktorý sa v skutočnosti rozpadol sám na svojej technologickej a politicko-manažérskej neschopnosti (ktorá samozrejme vyplývala zo šialenej ideológie)

pocit nadradenosti a neohrozensti v niektorých západných krajinách vyvolal zastavenie vývoja. USA už stráca aj svoju technologickú nadradenosť aq snaží sa to riešiť spiatočníckými metódami (izolacionizmus, dezintegrácia, mocenský nátlak)

USA už nie sú záruka.
 

 

Presná definícia!
 
Hodnoť

 

Výborný komentár, už len dúfať, že 40% voličov, ktorí volia boľševikov, fašistov, nacionalistov, mafiánov a podobné nedemokratické zoskupenia začne trochu premýšľať nad faktami a postupne zistí, ako je klamaný, okrádaný, a využívaný touto bandou zakomplexovaných hejslovákov. Nepriateľ tohto národa nie je niekde na západe, ale máme ho rovno pred sebou a hovorí po slovensky, len treba otvoriť oči a myseľ.
 
Hodnoť

Primitívna rusofóbia

Militantná spoza veľkej mláky naoktrojovaná rusofóbia, ktorú šíria mainstreamoví papagáji je hlúpa a kontraproduktívna. Začnite radšej šíriť myšlienky spolupráce, lásky a úcty medzi národmi. A Tkačenkove otvorené výzvy umlčať názorových oponentov sú totalitné a dogmatické. Tak veru.
 

 

Kokos...tieto plonkove dristy....
O spolupraci, laske a ucte medzi narodmi chod kazat ludom na vychode Ukrajiny....
 

Myslíš šíriť lásku

Tak, ako ju Rusi šíria najnovšie v Osetsku a na Kryme? Pred tým napríklad v 70. rokoch v Afganistane, a ešte pred tým v 1968 - v Československu a ešte predtým v 1956 v Maďarsku a v Poľsku? Amíci ešte nikdy nenapadli vojensky krajinu svojho spojenca, tak, ako zákerní a vierolomní Rusi.
 

pan Danko, netarajte

tie sentimentalne kydy si nechajte pre Volodina, aj ten z vas ma srandu...
 

moja "primitívna rusoufóbia"

sem neprišla spoza Veľkej mláky, ale doniesli ju zaostalí mužíci na tankoch z Ruska v roku 1968.

Vyrastal som v krajine, kde každý hlupák, ktorý sa nehanbil vykrikovať "So Sovietskym sväzom na večné časy a nikdy ináč"

si tým zabezpečil "kariérny postup", vedúcu pozíciu a Rusmi dosadení papaláši krajinu doviedli až ka k obrovskej ekonomickej, technologickej a kultúrnej zaostalosti.

Pred príchodom ruských tankov sa moji rodičia dostali na návštevy do Rakúska. V roku 1968 ešte Československo bolo rovnako vyspelé a bohaté ako Rakúsko. Keď sme sa konečne v 1989 dostali za ostnatý drôt, za ktorým nás ruské kolaboranti držali ako v koncentráku,

zistili sme, že sme už len chudobní, zaostalí susedia "nekradnite, pán Boh vás vidí"

Rusomofóbia je oprávnená, pretože nekultúrni a ekonomicky zaostalí Rusi stále potrebujú riešiť svoje problémy vojenskou agresiou proti susedným štátom.

Už len to, že na suroviny a územie najbohatší štát sveta, ktorý nevie kultúrne a efektívnde spravovať ani to, čo už má, (ešte si to oligarchovia aj sami rozkradnú)

ale neustále prepadáva a plieni susedov

Je jasným dôkazom, že tejto krajiny sa treba vážne obávať.
 

Šíritelia "myšlienok spolupráce, lásky a

úcty medzi národmi", ktorí v tej istej vete bojujú proti "primitívnej ruskej homofóbii" šírenej sem "spoza veľkej mláky" (to tie štvavé vysielačky, že? Alebo Putinov a Kimov kamarát Trump?)

sú celkom náhodou riadení a platení z tých istých zdrojov, ako ruskí "dovolenkári", ktorí s tankami, delami a raketovými komplexmi S300 obsadili veľkú časť Ukrajiny.

Šíritelia "myšlienok spolupráce, lásky a úcty medzi národmi" sú celkom náhodou predvojom ruských tankov.

Tomu hovorím láska medzi národmi. Budete milovať Sovietsky svaz, ináč pojdete do basy.
 
Hodnoť

velmi dobre napisane

zial boj s hlupakmi sa neda vyhrat: musite totiz klesnut na ich uroven a ich zbranami, demagogiou a blbostou ich porazit nemozete. Uz Werich vedel, ze ludska obmedzenost je neobmedzena...
 
Hodnoť

Nestačí iba konštatovať

ale parlamentom a vládou zabezpečiť účinné opatrenia, aby tu hocikto nemohol magoriť naivnú časť občanov a robiť z nich trójskeho koňa. Z toho dovodu treba okamžite prijať aj bezpečnostnú stratégiu Slovenska, aj napriek poplatným a poblázneným janičiarom . My sme tu doma !
 
Hodnoť

Hybridná vojna a klamstvo v médiách

Dnešní kritici "ruskej hybridnej vojny" a konšpiračných médií pozabudli na jeden zásadný fakt, že pokiaľ by v mainstreamových médiách nezavádzali a rôzne v duchu politickej korektnosti nedeformovali a neprikrášľovali fakty, nikto by sa o hľadanie alternatívnych informácií z "nespoľahlivých zdrojov" nezaujímal.

Darmo môže byť pánovi Prokopčákovi trápne a nazývať názory iných na vec (napr. aj ich komentáre alebo inú interpretáciu ) ako splašky, pre zmenu situácie treba začať od seba a nie len stále dehonestovať ľudí s iným názorom na vec resp. poukazovať na ich akože "nevzdelanosť" a zápecníctvo.

Pokiaľ by som hodnotil správy v SME, TRENDe, HN, Pravde, RTVS, TA3 a pod. len podľa správ a komentárov, čo sa dotýkajú oblasti, kde som doma (kde pracujem a poznám podrobne legislatívu, firmy, podnikateľské prostredie u nás a v zahraničí ) tak potom mi nič neostáva len nedôverovať aj správam a komentárom z iných oblastí. To ešte nehovorím o "komerčne" a politicky zafarbených informáciách a komentároch (vrátane podprahovej manipulácie) v Denníku N a na "TV Narkóza".

Takže vyčítať Rusom, že sa aktívne bránia rovnako presne fokusovanou propagandou je detinské (a to niekedy ani nemusia klamať, stačí, keď len zverejnia "korektne" u nás zamlčané fakty). Joseph Goebbels sa určite v pekle smeje a teší sa, koľko má nasledovníkov, ešte že žiaden z jeho vlastných potomkov nežije, lebo asi by sa dnes viaceré TV a printové médiá nedoplatili, že používajú jeho know-how bez súhlasu.
 
Hodnoť

 

Vážení !
Aj ja mám určitých priateľov, bývalých kolegov a pod., nad ktorých prejavmi názorov mi zostáva rozum stáť. Že študovali v ZSSR by ešte nebola ich najhoršia charakteristika. Ale myslím, že sme podcenili vedecký pokrok v bývalom spomínanom impériu, lebo som nadobudol dojem, že majú v mozgoch naimplantované mikročipy, ktorými sú aj teraz z Moskvy ovládaní. Doporučujem našim medicínsko - elektronických špecialistov na tomografické vyšetrenie spomínaných jedincov, lebo ich názory nie sú demonštráciou slobody slova, ale vlastizradou. A týmto by sme sa mali veľmi vážne zaoberať. Vy, ktorí ste zodpovední za bezpečnosť tohoto milovaného štátu, zasiahnite, kým nie je neskoro. Lebo ako povedal W. Churchil : " Kto zaspí v demokracii, zobudí sa v diktatúre "
Cukrík
 


Najčítanejšie na SME Komentáre