SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nejsť na Pride bolo správne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

To fakt
tu musí byt každý deň niečo z tejto témy? Fakt už nie je o ničom inom? Naozaj tu máme stav že 4% nám budú riadiť život?
Mildottt
Máš ten pocit že ti nejak riadia život? Nijaká nevypovedateľná zmluva z LGBTI ni eje podpísaná. Nijaká LGBTI nemôže kryt zločincov kvôli spovednemu tajomstvu. Nijaká LGBTI komunita ani združenie nemá právo sobášiť na svojej pôde a toto je dane na úroveň štátneho sobáša. Ako ta teda riadi nejaký gay alebo lesbička????
Presporsky
<< < 1 2 3 4 > >>

nie si nahodou

 

Nie. Kým má nebude kresťanstvo obmedzovať tak nemám dôvod.
 

ale no ...

je podpísaných niekoľko medzinárodných dokumentov, ktoré sa ich týkajú ... majú samostatný výbor pri Rade vlády

Prečítaj si Putrove články - ako ich komunita pripravoval na comming out 14 ročného chlapca a točili s ním porno.

Cirkevný sobáš nie je daný na úroveň civilného ... stále je to civilný sobáš - akurát miesto je v kostole - nie na matrike ... ale dnes sa môžeš sobášiť aj na nejakom zámku v záhrade.
 

 

Bavíme sa o rovnakých právach v našej krajine pre pary, ktoré chcu mat oficiálne potvrdené že sú manželia a s toho vyplývajúce práva.
Nevytrhávajte by som z kontextu a neuvádzal príklady o zlyhaní jedincov. Asi vieš prečo.
Môže ta na zámku v záhrade zosobášiť kaštieľa zámku? Alebo tam môže byt buď poslanec alebo farár.
 

 

Ad cirkevný sobáš. Cirkevný sobáš je štátom uznaný ekvivalent civilného sobáša. Ak by bol civilný, ako je možné, že cirkvy môžu odmietnúť ho vykonať, hoci snúbenci spĺňajú všetký zákonom stanovené podmienky?
 

 

neuveris ale existuje taka moznost ze nekliknes na nadpis clanku ktory ta nezaujima, tym padom ta tvoj internetovy prehliadac neprenesie na stranku s tymto clankom a nebudes nuteny ho citat. Sam praktikujem tento pristup pri clankoch o futbale a musim povedat ze funguje dokonale, este ani raz som nemal potrebu ist pod clanok o Slovane a rozculit sa tam na temu "futbalisti nam nebudu riadit zivot"
 
Hodnoť

suhlasim s autorom

rozduchavanie "kulturnej vojny" zastiera ovela zavaznejsie problemy tejto spolocnosti: korupcia, mafia, zalostna uroven policie a prokuratury, kolabujuce zdravotnictvo etc. zoznam je nekonecny...
 

navyše

do polohy "kultúrnej vojny" to niekto umelo posúva .... je to len vojna medzi aktivistami, do ktorej sa snažia zatiahnuť celú krajinu (možno aj svet)

Neviem prečo by to mala byť vojna.
Vojna je krajné a v podstate násilné (nátlakové) riešenie sporu, ktorý niektorí ľudia nevedia (skôr nechcú) vyriešiť nevojensky. Pretože profitujú na tom, že sú generálmi tej vojny a "vyznamenávajú" sa v boji ... krajina trpí.
 
Hodnoť

Nejsť?

to je v akom jazyku "nejsť"? neísť - ísť, nejsť - jsť? :D
 

Zase niekto zjedol vsetko mudrost sveta

Chod sa hanbit do kuta.
https://jazykovaporadna.sme.sk...
 

 

Aký je to pocit takto zo seba urobiť arogantného nedouka? Úprimne ma to zaujíma.
 
Hodnoť

Tiez si myslim

bol som na Kurti bor fesztivál :)
 
Hodnoť

 

minule mi tu cynic** o*ludu vymazali, takže ja zaslohujem a vy si kuknite sami :
Oba pochody sa konali v rôznych storočiach ( takže polícia ich nevyhodnotila ako bezpečnostné riziko)

prezidentka dilemu vyriešila dobre.
 
Hodnoť

 

Suhlasim. Pani prezidentka spravila spravne rozhodnutie.
 
Hodnoť

Ale ona predsa nie je

“neangazovana prezidentka”. Ona sa len nemieni venovat blbostiam z oboch stran viac nez si zasluzia. Iste sa ma kde “angazovat” a bude to fuska.
 
Hodnoť

 

Pozeram, ze diskutujuci, ktori vacsinou pisu rychlo, skratkovito a velmi nedbaju na dokladne titulovanie osob, napriek tomu vacsinou prejavili uctu prezidentke a napisali minimalne "prezidentka". Ale renomovanemu novinarovi nasa pani prezidentka, ktoru sme si temer vybojovali, nestoji ani za slovicko "pani"pred meno, nieto za titul prezidentky, len tak pohadzuje jej priezviskom Caputova sem, Caputova tam, co si ma clovek pomysliet o autorovi?
 

Ale no, len sa nepoondi s tými

titulmi. Čo ešte by si Vaše Vysokoblahorodie želalo zaviesť? Plural majestatis?
 

Kyslycitron má

úplnú pravdu. Oslovenie pani či pán nie je žiaden titul. Douč sa. Oslovovania hlavy štátu (ale nielen hlavy štátu), iba priezviskom je hrubá neslušnosť. Aj susedu, upratovačku, keď ju stretnem na schodoch, oslovím "pani Lukáčová, ako sa máte" a nie "Lukáčová, ako sa máte"? Bohužiaľ, tento novinár nie je zďaleka ojedinelým nevychovancom, dnešné média sú plné neúcty nielen k prezidentke, ale k ženám všeobecne. A nielen k ženám. Stretnúť sa v médiach napríklad s oslovením prezidenta Kisku ako "pán prezident Kiska", alebo "prezident Kiska", či "pán prezident", prípadne aspoň v spojení s krstným menom, teda "Andrej Kiska...", bolo za jeho prezidentovania takmer nemožné. Žijeme dobu nevychovancov.
 

S upratovačkou pani Lukáčovou

problém nemám. Na Slovensku sa ešte taký politik nevyskytol, ktorému by som pred menom oslovenie Pani alebo Pán dal. Je to všetko pouličná chamraď.
 

kyslycitron

, máte pravdu.
Ešte aj dehonestujúce "stará Blažková" má viac písmen, ako "prezidentka" alebo "Čaputová". U Kisku mi to dajak nevadilo. pritom u plk.doc. JUDr. Hranola, Csc., alebo čat.Mgr.Danka si dávam tú prcu, opravujem, prácu a vypisujem pomaly aj počet strán v habilitačnej alebo rigoróznejk práci.

Budem písať "veliteľka". Novinári by mali ba sa mali nejak umravniť.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre