SME
Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je dôležité meniť názor (píše Samo Marec) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

S tým Mostom to mám rovnako. Rovnako ako SAS som nevolil kvôli imigrantom, vlastne vtedy ešte utečencom. Akurát si už vôbec neviem spomenúť koho som volil vo voľbách predtým.
 

Ja sa už teším na deň,

keď zmením názor a budem si myslieť, že Michal Truban dospel, tak ako autor.
 

 

Kupredu leva

Oblubeny politicky bonmot hovori, ze ak clovek nie je v dvadsiatke laviciar, tak nema srdce, ale ak v tridsatpatke uz nie jen praviciar, tak nema rozum. Autor clanku presiel opacnym procesom. Just saying...
 

ale ak

v 50-ke nemá aj jedno aj druhé ... tak sa v živote nič nenaučil
 

 

Bloger Kovacs sa pyta kto pozval M.Trubana a kto to platil, neviem ako to sice suvisi s tym, ako sa kto hra na laviciara a praviciara.
 

Pre vyjasnenie

Aby som predišiel nedorozumeniu - môj príspevok o ľavičiaroch/pravičiaroch smeroval k autorovi článku Samovi Marecovi, nie k blogerovi Kováčovi.

Pekný deň všetkým :)
 

 

Tak ja som rovnako stará ako autor a prešla som si doslova tým istým procesom. Lebo pred 15 rokmi bol "ľavičiar" na Slovensku nadávka a dôveryhodnejší a rozhľadenejší ľudia sa akumulovali na pravicovej strane. Potom som chvíľu žila v Dánsku a spočiatku ma prekvapilo, ako si miestni štát pochvaľujú a k sociálnej politike sa hrdo hlásia. Akurát to chce transparentnosť a spoločnosť, kde korupcia nie je dobrým zvykom.
 

 

O pár rokov sa nebude hanbiť za voľbu PS rovnako ako teraz za voľbu Mosta :) Nikto si neprizná chybu ani volič SMERu, HZDS alebo podobného odpadu. Každý si myslí, že volil to najlepšie z toho, čo sa voliť dalo. Ale je to tak?
 

 

Po bitke je každý generálom.

No pred voľbami nikto nevedel, že sa Most spojí so Smerom. Voliť Most v posledných voľbách bolo podľa mňa normálne. Krúžkoval som aj tak tých čo tam už teraz nie sú a napr. Žitnanskej sa podarilo pretlačiť 3 celkom dobré zákony. Teraz už Most voliť nebudem.
 

 

To sme dvaja...
 
Hodnoť

vďaka Samo

za tento článok ..... aj keď asi búrlivú diskusiu nevyvolá
 

 

mýlila si sa, moja obľúbená oponentka ;)
 

Samo

Marec je frajer. Ja tento článok určite budem šíriť ďalej, o čom on pochybuje. Tiež som nie raz zmenil názor. Radikálne. A nemám s tým problém.
 

 

Jointy, LSD, predaj bieleho - minimálne ako druh vtipnej zábavy na nete, účasť na erotických festivaloch, nevery, rozvod, podpora voľných vzťahov... ale aj schopnosť zásadných zmien, veľkých vyziev, nové tetovanie, nové meditácie... líderstvo v opozícii, vzor pre mládež, minimálne kreslo premiera... inšpirácia komentátorov a zrkadlo SME.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platím za obsah SME. Asi tiež musím zásadne zmeniť svoj postoj.
 
Hodnoť

Výborný článok

Čakám, kedy sa tu ozve ten "there", aby mi tu opäť vyhadzoval na oči, za čo všetko som dnes vraj zodpovedný kvôli tomu, že som to v minulých voľbách tiež hodil Mostu, tiež z tej istej príčiny: Že ohľadom utečencov aspoň boli ticho a nepridali sa vtedy k tomu hysterickému davu na čele s Ficom.
 

 

No thre nas ma viacerych v zaludku, este ze sa da zablokovat, skoda sa rozculovat...:))
 

to kritérium

je náhodou veľmi dobré ...

Nejde o imigrantov,
Ide o to, že pri tejto téme sa pracuje so strachom voličov, čo je ťažká manipulácia. A ak nejaká strana využíva vážne témy na vyvolávanie strachu - aby mohla pôsobiť ako záchranca .... tak je to prúšvih a treba si dať pozor. Ten spôsob, akým strany manipulovali s témou migrácie je vizitkou ich štýlu politiky.
 

 

a téma klimatickej zmeny tam sa nepracuje so strachom?
 

Určite nie

Keď sa klimatická zmena stala v roku 1985 "oficiálnou", pamätám si, ako sa vtedy ľudia pýtali, že ako to tí vedci môžu vedieť, keď zatiaľ žiadne dôkazy nebolo vidieť. Vtedy sa dalo ešte ľahko pochybovať.

Dnes je už situácia radikálne iná. Klimatická zmena sa deje tak povediac pred očami. Každý ďalší druhý či tretí rok dostáva označenie "najteplejší v histórii". Arktída sa roztápa. Ľadovce rapídne miznú.

A strach? No zatiaľ sa zdá, že ho ešte nie je dosť na radikálnejšiu zmenu. Má, dojem, že tie staršie generácie sa správajú, ako keby sa ich to vôbec netýkalo. Lebo asi počítajú s tým, že kým príde k najhoršiemu, už aj tak nebudú medzi živými. Tak prečo by sa mali snažiť meniť svoj životný štýl?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Komentáre